دوشنبه, 03 دی 1397 ساعت 11:37
کد خبر: 50674

در عرصه اجتماعی باید زمینه ساز رشد سازمان های مردم نهاد باشیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
استاندار تهران گفت: برای آنکه جامعه را به شکل منسجم بتوان پیش برد باید از توان انسجام اجتماعی احزاب مردم نهاد بهره گرفت.

انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه نشست تخصصی تشکل های اجتماعی و آیین پاسداشت خدمات شهیندخت مولاوردی معاون سابق امور بانوان و خانواده رئیس جمهوری افزود: در صورتی که توسعه یک هدف مطلوب برای هر جامعه ای باشد و بتواند خوشبختی را برای همه مردم فراهم کند باید پیش شرط ها و زیرساخت های مورد نیاز آن را فراهم ساخت.
وی یادآورشد: برای رسیدن به توسعه باید از تمام ظرفیت های جامعه فارغ از نگاه های سیاسی استفاده کرد و اشخاص توانمند و صاحب شایستگی را به کار گرفت.
بندپی اظهارداشت: نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می دهند و حتی در دانشگاه ها می توان گفت که از مردان پیش افتاده اند.
استاندار تهران گفت: در این شرایط چرا باید خود را از توان نیمی از ظرفیت و استعدادهای جامعه محروم کرد.
وی خاطر نشان کرد: بسیاری از گرفتاری های کنونی و آسیب های اجتماعی را می توان با روش های اجتماعی کردن مساله و بهره گیری از توان سازمان های مردم نهاد برطرف ساخت.
محسنی بندپی ادامه داد: در صورتی که در سازمان های اقتصادی به مردمی کردن اقتصاد رسیده ایم در عرصه اجتماعی هم چاره ای غیر از فراهم سازی زمینه رشد سازمان های مردم نهاد را نداریم.
استاندار تهران گفت: قانون حمایت از کودکان یکی از نمونه های بهره گیری از توان اجتماعی سازمان های مردم نهاد و همگرایی میان نهادهای مختلف است.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399