انرژی و آب

وزیر نیرو با مناسب خواندن میزان بارش‌ها گفت: در غرب، جنوب غرب کشور و استان خوزستان، آمادگی خوبی در مخازن برای مهار سیلاب وجود دارد و امیدواریم امسال حداکثر بهره‌برداری را از سیلاب‌های پیش‌رو برای تولید برق و دیگر مصارف در بخش‌های مختلف داشته باشیم.
چهارشنبه, 20 فروردين 1399 ساعت 09:24

صادرات بنزین؛ کلید طلایی روزهای کرونایی

کارشناسان بر این باورند که کاهش مصرف بنزین در شرایطی که کشور تبعات ویروس کرونا را تجربه می‌کند، می‌تواند فرصتی برای افزایش صادرات و درآمدهای دولت باشد.
چهارشنبه, 20 فروردين 1399 ساعت 11:02

شیوع بیکاری در نفتی‌های امریکا

یک کارشناس حوزه انرژی گفت: روزهای پرتلاطم بازار نفت و نوسانات اخیر قیمت آن حکایت از شکل‌گیری ژئوپلیتیک جدید در بازار جهانی انرژی دارد.
چهارشنبه, 20 فروردين 1399 ساعت 09:00

قیمت نفت با سقوط سنگین ۹ درصدی بسته شد

با نگرانی سرمایه‌گذاران از این که توافق کاهش تولید تولیدکنندگان بزرگ نفت در سایه سنگین مازاد اشباع بازارهای نفت و بحران اقتصادی ناشی از ویروس کرونا قرار بگیرد، قیمت‌های نفت سقوط کردند.
واحد HSE این شرکت در روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۹/۱/۱۹ به وسيله دستگاه مه پاش پرسيدين اقدام به ضد عفوني نمودن كليه سطوح در بندر پتروشیمی پارس(عسلویه) از جمله ساختمان اداري، حراست، سردخانه و رستوران، خوردو هاي اياب و ذهاب و ... نموده است.
چهارشنبه, 20 فروردين 1399 ساعت 12:40

قیمت نفت بیش از یک دلار صعود کرد

قیمت نفت تحت تاثیر امیدواری به توافق تولیدکنندگان اوپک و متحدانشان در مذاکرات فردا برای کاهش تولید و تقویت بازار، در معامات روز چهارشنبه بیش از یک دلار صعود کرد.
یکی از راهکارهایی که سبب جهش تولید در صنعت نفت می‌شود، افزایش ظرفیت تولید صنایع پالایشی و پتروشیمی است که باید به آن توجه شود.
در ادامه عرضه بلوک ۱۱.۴ درصدی سهام پتروشیمی تندگویان در فرابورس توسط هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، شرایط عرضه امروز این سهم جدید اعلام شد.
اداره اطلاعات انرژی آمریکا در آستانه برگزاری نشست فوق‌العاده روز پنجشنبه اوپک پلاس در تازه‌ترین برآورد خود پیش‌بینی برای تولید نفت خام ایالات متحده در سال ۲۰۲۰میلادی را یک میلیون بشکه در روز کاهش داد.
رئیس سلامت بهداشت و درمان صنعت نفت ماهشهر به همراه مدیرعامل شرکت طب صنعت از مجتمع پتروشیمی بندرامام بازدید کردند.
سه شنبه, 19 فروردين 1399 ساعت 10:23

احداث مینی پتروشیمی‌ها ضرورت امروز کشور

امروز بیش از هر زمان دیگری نقش پتروشیمی‌ها به‌ویژه صنایع پایین‌دستی در تولید انواع محصولات مصرفی نمایان شده است و حمایت از بخش خصوصی که سکاندار صنایع پایین‌دستی در کشور هستند ضروری است.
سه شنبه, 19 فروردين 1399 ساعت 12:28

عرضه حامل‌های جدید انرژی در سال ۹۹

مدیر عامل بورس انرژی با بیان اینک با پذیرش‌های جدید، کالاهای جدیدی هم به متقاضیان حامل‌های انرژی عرضه می‌کنیم، گفت:در سال 98 بالغ بر 6.7 میلیون تن فرآورده فروختیم.
صنعت پتروشیمی در سال جهش تولید با وجود تحریم های بین المللی از رشد مناسبی برخودار بوده است.
میزان صادرات گاز کشور در سال ۹۸ معادل ۱۷.۵ میلیارد مترمکعب بوده است که نسبت به سال ۹۷ از رشدی ۲۶ درصدی برخوردار بوده است.
سه شنبه, 19 فروردين 1399 ساعت 13:28

احتمال سقوط قیمت نفت به زیر ۱۰ دلار

مؤسسه مالی اعتباری فیتچ اعلام کرد اگر تولیدکنندگان بزرگ جهان نتوانند در مورد کاهش عرضه نفت توافق کنند، بازارهای نفت تحت فشار فیزیکی شدیدی قرار خواهند گرفت.
روسیه تنها به شرطی حاضر است تولیدش را یک میلیون بشکه در روز یا معادل ۱۰ درصد از تولید مارس کاهش دهد که آمریکا هم به محدودیت عرضه ملحق شود.
سه شنبه, 19 فروردين 1399 ساعت 16:07

بازگشت قیمت نفت به مدار صعودی

قیمت نفت روز سه‌شنبه با وجود هشدار تحلیلگران نسبت به رکود عمیق جهانی، تحت تاثیر امیدواری به توافق تولیدکنندگان برای کاهش تولید جهش پیدا کرد.
خبر می‌رسد که صنعت نفت به زودی با کاهش قیمت نفت ناچار به تعطیلی بسیاری از طرح ها و پروژه های نیمه تمام و در حال توسعه خود می‌باشد. این خبر که بیشتر معطوف به طرح‌ها و پروژه های در حال توسعه پتروشیمی است به نظر می‌رسد به زودی تصمیم…
علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و معاون رئیس جمهور به مناسبت فرا رسیدن چهاردهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای ضمن ابراز همدردی با جانباختگان و آسیب دیدگان سوانح و حوادث اخیر، از فعالیت مستمر و در خور تحسینِ یکایک اعضای خانواده بزرگ و افتخارآفرین صنعت هسته‌ای کشور در بیانیه…
دوشنبه, 18 فروردين 1399 ساعت 10:25

صادرات برق؛ تضمین امنیت کشور

نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی با بیان اینکه با صادرات برق، یک استراتژی کاربردی و مهم را دنبال کنیم، گفت: صادرات برق می‌تواند متضمن ایجاد امنیت، بالا بردن قدرت چانه زنی در مراودات بین المللی، ارزآوری و خلق ثروت برای کشور باشد.
دوشنبه, 18 فروردين 1399 ساعت 11:04

قیمت نفت بیش از ۴ درصد سقوط کرد

اعلام تعویق در اجلاس اوپک پلاس در ابتدای معاملات روز دوشنبه(۱۸ فروردین) منجر به افزایش نگرانی‌ها از به نتیجه نرسیدن مذاکرات برای کاهش تولید شده که در نتیجه آن، قیمت نفت خام سقوط کرد.
نخست‌وزیر کانادا ضمن تأکید بر ادامه تلاش‌های این کشور در سطح بین‌المللی برای کمک به حل بحران کنونی بازار نفت گفت: ما گفت‌وگوهای خود را با جامعه جهانی از جمله اوپک ادامه می‌دهیم.
نماد معاملاتی شگویا ( پتروشیمی تندگویان) در دو روز کاری گذشته متوقف شد و دلیل این توقف نیز نوسان قیمت 50 درصدی در مدت زمان 15 روز معاملاتی متوالی بود که بر طبق قانون می بایستی مدیرعامل این شرکت به سوالاتی در خصوص فعالیت شرکت پاسخ دهد و پس از…
مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: برای داشتن صنعتی پویا و اقتصادی قدرتمند باید صنعت پتروشیمی ایران از خام‌فروشی فاصله بگیرد.
خیابان‌ها، معابر و اماکن پر رفت و آمد در شهرک بعثت به صورت شبانه روزی محلول پاشی و ضدعفونی می شود.
آمار موجود کل آب ورودی به مخازن سدهای کشور ۳۰.۳۱ میلیارد مترمکعب است که مقایسه ورودی آب امسال نسبت به سال گذشته، کاهش ۳۶ درصدی را نشان می دهد.
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از تولید روزانه ۷۲۵ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در ۱۵ روز ابتدای سال ۱۳۹۹ خبر داد.
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: سهمیه ۶۰ لیتر بنزین ماهانه برای کارت سوخت خودروهای شخصی واریز و ذخیره آنها نیز حفظ می شود.
میانگین توزیع روزانه بنزین در ۱۵ روز اول فروردین ماه سال ۹۹، ۴۴ میلیون لیتر بوده است که نسبت به سال گذشته ۵۰ میلیون لیتر کاهش داشته است.
از میان ۳۱۶ نماد مثبت و ۳۵ نماد منفی امروز بورس، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، بانک ملت، گروه مپنا، معدنی و صنعتی گل گهر و پتروشیمی پارس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بازار داشتند.
صفحه 1 از 236

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399