انرژی و آب

سه شنبه, 19 آذر 1398 ساعت 09:07

بنزین را دوباره گران کنید!

عصراقتصاد: افزایش قیمت بنزین با تکیه بر این استدلال انجام شد که بنزین در ایران ارزان است و این مساله موجب شده است که پرداخت یارانه های پنهان توسط دولت به رقمی سرسام آور برسد. اما آیا مشکل دولت با این کار حل شد؟
وزیر نیرو گفت: پدیده‌ای در صنعت برق به نام فروپاشی برق یعنی خاموشی غیربرنامه‌ریزی شده داریم که سیستم با مشکل جدی مواجه می‌شود و به یکباره کل شبکه از هم می‌پاشد. این اتفاق خاص کشورهای در حال توسعه نیست بلکه چند ماه قبل در انگلستان، کانادا، آذربایجان و ارمنستان آنها…
وزیر نفت گفت: شرکت های دانش بنیان می‎توانند به جز مسائل فنی و مهندسی، در بسیاری از زمینه های دیگر نیز به صنعت نفت کمک کنند و کار را جلو ببرند. این آغاز کار است و پایان راه نیست و من نیز به طور قاطع از این روند حمایت می…
مهندس جلیل قسامی مدیرعامل پتروشیمی آپادانا در نشست خبری با اصحاب رسانه
دوشنبه, 18 آذر 1398 ساعت 12:56

چین بازار تضمین‌شده متانول ایران

مدیرعامل پتروشیمی آپادانا خلیج فارس اظهار داشت: بنابر برنامه اعلامی از سوی هلدینگ خلیج فارس ایجاد زنجیره ارزش در برنامه توسعه قرار دارد که بناست متانول به پروپیلن و اتیلن که مادر تمام صنایع پایین دست است، تبدیل شود.
دوشنبه, 18 آذر 1398 ساعت 12:37

کاهش شدید مصرف بنزین سوپر در کشور

رئیس هیئت مدیره کانون جایگاه داران گفت: طبق آخرین آمارها، مصرف بنزین سوپر از یک میلیون لیتر مصرفی به حدود ۴۰۰ هزار لیتر رسیده است.
دوشنبه, 18 آذر 1398 ساعت 13:27

فلر از پتروشیمی نوری حذف می‌شود

مهندس تقی صانعی مدیرعامل پتروشیمی نوری در نشست خبری با اصحاب رسانه که هم اکنون در حال برگزاری است از آغاز پروژه زیرو فلرینگ در این پتروشیمی در آینده نزدیک خبر داد.
رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران، امروز میزبان عرضه نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است.
با عبور ارزش سهام پتروشیمی نوری از مرز چهار هزار تومان در معاملات امروز بازار بورس، رشد این سهام از نظر قیمتی ‏شتاب گرفت.‏
تقی صانعی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری در نشست خبری با خبرنگاران: این شرکت، مجتمع خود را به تمام پالایشگاه‌های پارس جنوبی متصل کرده است و هیچ مشکلی در تأمین خوراک ندارد. در حال حاضر ۱۱۰ درصد ظرفیت اسمی و ۱۲۰ درصد برنامه تولید در شرکت محقق شده است.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ما می توانیم حتی بدون روس ها به لحاظ فنی در رابطه با تولید ایزوتوپ‌های پایدار کار را ادامه دهیم. البته به لحاظ سیاسی اگر روس ها کنار ما باشند حتما بهتر است.
یکشنبه, 17 آذر 1398 ساعت 09:22

جو روانی، حاکم بازار نفت است

قیمت نفت در معاملات روز جمعه به بالای 64 دلار رسید و کارشناسان بر این باورند که تشدید کاهش تولید نفت اوپک عامل اصلی این رشد قیمت است. اما در این میان دیده می شود که اوپک پیش از این نیز با پایبندی 142 درصدی توافق کاهش تولید را به…
عصر اقتصاد: رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با اشاره به سهم کم بخش خصوصی از سبد مدیریتی اقتصاد کشور، گفت: نمایشگاه صنایع پایین دستی نفت می تواند قدرت برابری ایجاد کند تا از ظرفیت های موجود استفاده کنیم.
مدیرعامل شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان با به اینکه چهار سال است ضرردهی شرکت پتروشیمی ‏ارومیه به اتمام ‏رسیده و این شرکت در مسیر سودآوری است، از عرضه سهام پتروشیمی ارومیه با هماهنگی سازمان ‏بورس در سه ماهه اول ‏سال 99 خبر داد.
نوزدهمین نمایشگاه بین المللی رنگ، رزین، پوشش‌های صنعتی، مواد کامپوزیت و صنعت آبکاری با حضور پتروشیمی خوزستان، در تهران برگزار می شود.
با مشارکت پتروشیمی شهید تندگویان به عنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات زنجیره «پلی‌اتیلن ترفتالات» بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی «ایران تکس» از فردا در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی شرکت ره آوران فنون پتروشیمی، دومین نشست علمی، ترویجی مطالعات مسئولیت اجتماعی منطقه بندرماهشهر امروز (یکشنبه ۱۷ آذرماه) به میزبانی شرکت ره‌آوران فنون پتروشیمی و به مدت یک روز و با حضور مسئولان و مدیران شهری، مدیران منابع انسانی و روابط‌ عمومی‌های صنایع پتروشیمی برگزار شد.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از تکمیل فرآیند داخلی‌سازی در صنعت گاز در پنج سال آینده خبر داد و گفت: در این فرآیند موضوع فناوری و داخلی‌سازی در صنعت گاز را تکمیل می‌کنیم تا در زنجیره پالایش تا توزیع نیازی به خارج از کشور نداشته باشیم.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت نفت پاسارگاد، در آیین بزرگداشت واحدهای نمونه کیفی استان تهران که روز یکشنبه مورخ دهم آذر ماه در سالن همایش های بین المللی هتل بزرگ ارم برگزار شد کارخانه تهران شرکت نفت پاسارگاد موفق به دریافت تندیس تولید کننده نمونه استاندارد…
عصر اقتصاد: وزیر نفت گفت: شرکت های دانش بنیان می‎توانند به جز مسائل فنی و مهندسی، در بسیاری از زمینه های دیگر نیز به صنعت نفت کمک کنند و کار را جلو ببرند. این آغاز کار است و پایان راه نیست و من نیز به طور قاطع از این روند…
عصراقتصاد: معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه همکاری با کشور های منطقه جزو اصلی ترین اولویت ها در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: ایران آمادگی دارد دانش، دستاورد ها و تجربیات خود را در همه زمینه ها به خصوص در بخش آب در اختیار کشور های همسایه…
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل و مدیرعامل مرکز همکاری‌های خاورمیانه ژاپن(JCCME) در نشستی زمینه‌های توسعه همکاری دو طرف در زمینه‌های آموزش را مورد بررسی قرار دادند.
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل و مدیرعامل مرکز همکاری‌های خاورمیانه ژاپن(JCCME) در نشستی زمینه‌های توسعه همکاری دو طرف در زمینه‌های آموزش را مورد بررسی قرار دادند.
وزیر نیرو با اشاره به امضای یاداشت تفاهم بهبود صنعت برق سوریه که پیشتر با وزیر برق این کشور امضا شد، گفت: یاداشت تفاهمی مشابهی در بخش آب امضا شد و بدین ترتیب تلاش می شود صنعت آب و برق سوریه توسط شرکت های ایرانی بازسازی و توسعه یابد.
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از مطالعات 5 طرح گردشگری در سدهای مهم کشور خبر داد و گفت: تا پایان سال فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای اجرای طرح‌های گردشگری در سه سد کارون ۴، داریان و سردشت نهایی و منتشر خواهد شد.
وزیر نفت مذاکرات دیشب اوپک را مطلوب عنوان کرد و از برگزاری نشست فوق العاده کشورهای صادرکننده نفت در سه الی چهار ماه آینده خبر داد.
عصراقتصاد: مبدع سامانه آب سوز کشور برای بار دوم مدعیان کذب این فناوری را به مناظره علمی در رسانه ملی در حضور مردم با ظوابط از پیش تعریف شده برای حفظ طرح ملی (پرشین گاز) دعوت کرد.
شنبه, 16 آذر 1398 ساعت 10:35

کاهش قابل توجه مصرف بنزین سوپر

طبق اعلام مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی رفاهی و بین‌راهی، پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، میزان مصرف بنزین سوپر تاحد قابل توجهی کاهش یافته است.
پتروشیمی زاگرس در بیست و سومین همایش بزرگداشت روز ملی صادرات ایران با شعار رونق تولید صادراتی، شکوفایی اقتصادی، به عنوان صادرکننده نمونه کشوری معرفی شد.
رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی در این نشست گفت: دانش، تجربه و توان مدیریتی سعیدی در پتروشیمی جم یک فرصت مهم برای تحقق ماموریت‌های این مجموعه عظیم است.
صفحه 1 از 222

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395