حوادث و امور حقوقی

سه شنبه, 21 مرداد 1399 ساعت 14:12

نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

سخنگوی قوه قضاییه گفت: سیاست دستگاه قضایی در رسیدگی به جرائم و تخلفات حوزه رسانه در دوره تحول این است که به جای رویکرد سختگیرانه، رویکردی توام با مدارا و اصلاحی و اقناعی سرلوحه رسیدگی‌های قضایی ما قرار بگیرد.
در پی تعارض آرای هیات عمومی دیوان درباره قانونی بودن اخذ عوارض از موسسات مالی و اعتباری بر اساس مصوبات شورای شهرها، این هیات اعتبار مصوبات ابطال‌شده را برگرداندعصر اقتصاد: هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال برخی از آرای صادرشده از سوی این هیات، دریافت عوارض محلی از بانک‌های…
دوشنبه, 20 مرداد 1399 ساعت 08:41

سفته دیجیتال اجرایی شد

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد و دارایی از راه اندازی سفته دیجیتال وارایه تسهیلات الکترونیکی به کسب وکارهای آسیب‌دیده در زمان همه‌گیری ویروس کرونا خبر داد.
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر دقایقی پیش گیلانغرب واقع در استان کرمانشاه را لرزاند.
چهارشنبه, 15 مرداد 1399 ساعت 10:40

رای دادگاه طبری به زودی اعلام می شود

اسماعیلی گفت: دادگاه یکی از عناصر داخلی قوه قضائیه روزهای پایانی خود را پشت سر می گذارد و منتظرصدور رای دادگاه هستیم.
معاون قضایی دادستان تهران با بیان این که قوه قضاییه با روش قطره چکانی معرفی متخلفان ارزی موافق نیست گفت: برای ۲۵۰ متخلف ارزی که بانک مرکزی معرفی کرده است هزار و ۲۰۰ پرونده تشکیل و برای هزار نفر هم قرار تأمین کیفری صادر شده و ۴۴۵ نفر هم بازداشت…
معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات در نامه‌ای به رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور متذکر شد که شرط سنی برای انتصاب مدیران مدارس غیرقانونی است.
​رئیس قوه قضاییه گفت: برای برخورد با آن بخش از بازار ارز که جنبه اخلال امنیتی و سیاسی دارد، آمادگی کامل داریم.
دوشنبه, 13 مرداد 1399 ساعت 15:10

معاون اول دادستان کل کشور معارفه شد

مراسم تودیع ومعارفه معاون اول دادستان کل کشور با حضور حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور، بختیاری دادیار دادسرای دیوانعالی و رئیس دفتر دادستان کل، معاونین، مشاوران و و دادیاران دادستانی کل برگزار شد.
معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: از نظر قوه قضاییه برای پرداخت حقوق کارگران شرکت نیشکر­ هفت تپه هیچ مانعی وجود ندارد.
رئیس قوه قضائیه ورشکسته‌نمایی برخی بدهکاران بانکی برای فرار از بازپرداخت تسهیلات را جرم غیرقابل گذشت معرفی کرد رئیس قوه قضائیه تاکید کرد نباید اجازه داده شود آن دسته از گیرندگان تسهیلات که پول ملت را صرف اموری غیر از تعهدشان کرده‌اند، برای فرار از پرداخت دیونشان به نظام بانکی…
رییس کل دادگستری استان تهران گفت: اطاله دادرسی را جدی بگیریم و با تلاش جمعی زمان رسیدگی پرونده‌ها را کاهش دهیم؛ تسریع در رسیدگی قضایی اولویت ما در دادگستری استان تهران است و همکاران به این مساله توجه جدی داشته باشند.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به ورشکسته نمایی برخی بدهکاران بانکی برای فرار از بازپرداخت تسهیلات، این اقدام را مصداق بارز جرم غیر قابل گذشت دانست و گفت: نظام بانکی و سیستم قضایی باید با برخورد قاطع با این موضوع، اجازه ندهند گیرندگان تسهیلات که پول ملت را صرف اموری…
ملکی درباره جزئیات تصادف زنجیره‌ای ۱۴ وسیله نقلیه در مسیر شمال به جنوب بزرگراه امام علی (ع) توضیحاتی داد.
سخنگوی قوه قضاییه گفت: مومنین و جامعه اسلامی و ایمانی ما نشان داده‌اند که بیش از دیگران مقید به رعایت ضوابط و مقررات و دستورالعمل‌ها از جمله دستورالعمل‌های بهداشتی ایام ابتلای به بیماری کرونا هستند.
 رئیس قوه قضائیه در جلسه جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال با اعلام اینکه شعب تخصصی امور زمین تشکیل می‌شود، دبیرخانه این شورا را مکلف به ارائه راهکارهای رفع تعارض در قوانین و تصمیم‌گیری‌ها کرد رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه باید مشخص شود که چه جاهایی قانون نیاز…
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه راهکار پایان شرارت‌های آمریکا در منطقه اخراج از منطقه است، گفت: تهدید امنیت هوانوردی و تعرض به هواپیمای مسافربری به هیچ وجه قابل گذشت نیست.
عدم اجرای حکم دستگاه قضایی مبنی بر تخریب یک ساختمان بلند مرتبه در مسیر قیف پروازی ضلع غربی فرودگاه نوشهر پس از ۲ سال، همچنان مشکل نشست و برخاست هواپیما در این مسیر باند را لاینحل نگه داشته است.
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت المال گفت: باید ابتدا از مردم لواسان و دغدغه آن ها تشکر کنم، من بار‌ها دغدغه برحق آن‌ها را شنیده ام.
ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه از یکشنبه ۵ مرداد آغاز می‌شود.
یک مقام آگاه از ایجاد مزاحمت از سوی دو جنگنده امریکایی برای هواپیمای مسافربری ماهان در اسمان سوریه خبر داد؛ این هواپیما به سلامت در فرودگاه بیروت بر زمین نشست و ساعاتی بعد به کشور بازگشت.
سیزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهم اکبر طبری و دیگر متهمان به ریاست قاضی بابایی برگزار شد.
رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه جرائم اقتصادی از متواری شدن علی اشرف ریاحی از متهمان پرونده تخلفات در شرکت بازرگانی پتروشیمی خبر داد.
دوشنبه, 30 تیر 1399 ساعت 09:31

جاسوس موساد اعدام شد

صبح امروز حکم جاسوس محمود موسوی مجد که به اعدام محکوم شده بود، اجرا شد.
رئیس قوه قضائیه گفت: نهادها، دستگاه‌ها، تعاونی‌ها و اشخاص دیگر بدانند در این دوره به هیچ فرد یا نهادی اجازه داده نخواهد شد که به سرمایه های ملی تجاوز کند.
درخواست وکلای سه محکوم به اعدام اغتشاشات در حوادث آبان ماه توسط رئیس دیوان عالی کشور پذیرفته شد.
سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی، صبح امروز در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
سخنگوی قوه قضاییه درباره قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین گفت که شایعات درباره ماهیت قرارداد مطرح‎شده صحت ندارد و جمهوری اسلامی ایران زیر بار قراردادهای مشابه ترکمنچای نمی‌رود.
قوه قضایه از این پس به شکایات مطرح شده از سمت بانک‌ها که به دریافت سود و جریمه تسهیلات، بیشتر از نرخ اعلام شده اقدام و در رابطه به مشکلات قضایی با مشتریان خود برمی‌خورند رسیدگی نخواهد کرد.
دومین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
صفحه 1 از 92

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399