قوه قضاییه

 عصر اقتصاد: رییس قوه قضائیه گفت: در مبارزه با فساد مشغول حاشیه‌سازی‌ها و ملامت ملامت‌کنندگان نمی‌شویم.
عصراقتصاد: دهمین جلسه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و سایر متهمان در شعبه اول ویژه دادگاه رسیدگی به جرایم اقتصادی دادگاه انقلاب به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین قاضی موحد برگزار شد.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: رئیس اتاق بازرگانی،صنایع و معادن تهران از نهایی شدن ساز و کار تهاتر کالا میان ایران و چین خبر داد و گفت: این کار از طریق چین و هنگ کنگ اجرایی خواهد شد.
عصراقتصاد: رییس قوه قضائیه گفت: در مبارزه با فساد مشغول حاشیه‌سازی‌ها و ملامت ملامت‌کنندگان نمی‌شویم.
رئیس قوه قضائیه گفت: واقعیات نشان می‌دهد قاچاق کالا نگران کننده است و بحث از رونق تولید با مسئله قاچاق کالا قابل جمع نیست و باید با همت جدی موضوع قاچاق سازمان یافته را حل کنیم.
عصراقتصاد: تعرفه دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شد.
عصراقتصاد: نهمین جلسه رسیدگی به پرونده ۹ متهم اقتصادی مبنی بر اخلال در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی موحد در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی لحظاتی قبل برگزار شد.
عصر اقتصاد: سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به سخنان رئیس جمهوری درخصوص پرونده ۲ میلیارد دلاری گفت: از مقطعی که در دوره جدید از این پرونده مطلع شدیم، رئیس قوه قضائیه دستوراتی را صادر کرده‌اند تا این پرونده به صورت ویژه بررسی شود و همه کسانی که قصور، تقصیر و…
آیت الله رئیسی در چهارمین همایش جامعه اطلاعاتی سپاه اقدامات انجام شده در زمینه برخورد و مقابله با فساد را عادلانه و منصفانه دانست و گفت: مردم به حول قوه الهی هوشیارند و دستگاه قضایی هم به هیچ وجه عقب نشینی نخواهد کرد.
 عصراقتصاد: هشتمین جلسه رسیدگی به پرونده ۹ متهم اقتصادی مبنی بر اخلال در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی موحد در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی برگزار شد.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سخنگوی قوه قضائیه گفت: در ۶ ماهه اول امسال ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از مطالبات معوق بانک‌ها توسط ادارات اجرای ثبت اسناد کشور وصول شده است.
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در سیزدهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در خصوص آخرین وضعیت پرونده خصوصی سازی گفت: تحقیقات این پرونده پیشرفت های خوبی داشته و شرکت‌هایی که توسط سازمان خصوصی واگذار شده بود بررسی و تحقیقات مقدماتی رو به پایان است.
رئیس قوه قضاییه گفت: امروز ما به گستردگی همه داشته‌هایمان داریم تهدید می‌شویم.
عصراقتصاد: مدیر کل امور تصفیه و ورشکستگی قوه قضاییه گفت: لایحه قانون تجارت به اقتباس ناقص از سایر قوانین از جمله قانون فعلی فرانسه بر می‌گردد، در حالی که قانون فرانسه چندین بار مورد بازنگری قرار گرفته و همین مساله باعث عدم انسجام آن شده‌است. نشست تخصصی بررسی «لایحه تجارت»…
دوشنبه, 13 آبان 1398 ساعت 23:00

جبران خسارت مردم به شرط شکایت آنها

عصراقتصاد: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: در تمام مواردی که ما گرانفروش را مجازات می کنیم در صورتی که پرونده شاکی خصوصی داشته باشد، حتماً میزان خسارت وارده به شاکی بررسی و حکم جبران خسارت صادر می شود. محمدعلی اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران ضمن بیان اینکه قیمت…
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: رئیس شوراهای حل اختلاف کشور گفت: درصد مصالحه کل پرونده‌های رسیدگی‌شده در شوراهای حل اختلاف در سال گذشته ۲۹ درصد بود که در ۶ ماهه نخست امسال میزان مصالحه ۲ درصد افزایش پیدا کرده و به ۳۱ درصد رسیده است.
عصر اقتصاد: ششمین جلسه رسیدگی به پرونده علی دیواندری و هشت متهم دیگر دقایقی پیش در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی به ریاست قاضی موحد برگزار شد.
یکشنبه, 12 آبان 1398 ساعت 11:19

برگزاری مجدد دادگاه نجفی

رئیس شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران گفت: دادگاه نجفی دوباره به صورت علنی برگزار می‌شود.
عصر اقتصاد: سرپرست مرکز مطالعات اجتماعی و جرم شناسی قوه قضاییه گفت: به منظور پیشگیری از وقوع جرم باید مسئله شناسی اجتماعی از نگاه متخصصین، کارشناسان و مدیران حوزه اجتماعی و پیشگیری انجام شود. به گزارش واحد اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، فرزاد جلیلیان…
عصر اقتصاد: رئیس قوه قضائیه گفت: مسائل مربوط به خصوصی‌سازی، تعاونی‌ها، مؤسسات اعتباری و خودروسازی‌ها ازجمله مشکلاتی است که بخشی از آنها به نظام پولی و بانکی کشور بازمی‌گردد.
عصر اقتصاد: با حضور رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور سه خانواده آذربایجانی با گذشت از شاکی زندگی ذوباره به آنها بخشیدند.
دوشنبه, 06 آبان 1398 ساعت 18:17

ختم رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده

آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده و احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا به ریاست قاضی مسعودی مقام در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی در مجتمع قضایی امام خمینی برگزار شد.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: چندی پیش حجت الاسلام و المسلمین رئیسی بخشنامه ای در خصوص نحوه احضار اشخاص حقوقی ابلاغ کرد که نظر به اینکه در پاره‌ای از پرونده‌های مطروحه مرتبط با اشخاص حقوقی به ویژه مراکز اقتصادی و تولیدی نظیر پرونده‌های مربوط به حوادث حین انجام کار، احضار مدیرعامل…
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده و احمدرضا ‌پور به ریاست قاضی مسعودی مقام در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی در مجتمع قضایی امام خمینی به صورت علنی برگزار شد.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سخنگوی قوه قضائیه در خصوص استرداد اموال ناشی از رسیدگی به جرایم اقتصادی، اظهار‌ کرد: در ٩١ فقره پرونده دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی قریب به ٧ هزار میلیارد تومان به خزانه دولت و بانک‌ها بازگشت.
مدیرکل حقوقی و امور مجلس دیوان عدالت اداری گفت: طرح اصلاح قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری، اصلاح یک قانون تخصصی و قضایی است. اعضای کمیسیون قضایی و تعدادی از حقوق‌دان‌ها و قضات برجسته کشور با نگاهی کارشناسی ضمن جلب نظر مرکز پژوهش‌های مجلس و قوه قضائیه در…
عصراقتصاد: غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در دوازدهمین نشست خبری با اصحاب رسانه، در خصوص استرداد اموال ناشی از رسیدگی به جرایم اقتصادی، اظهار‌ کرد: در ٩١ فقره پرونده دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی قریب به ٧ هزار میلیارد تومان به خزانه دولت و بانک‌ها بازگشت.
دوشنبه, 29 مهر 1398 ساعت 14:25

اخذ آخرین دفاعیات شبنم نعمت‌زاده

آناهیتا یاوری عصراقتصاد: امروز چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده به ریاست قاضی مسعودی مقام در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی برگزار شد.
دوشنبه, 22 مهر 1398 ساعت 14:11

روح الله زم دستگیر شد

سپاه پاسداران از گرفتار شدن "روح الله زم" سرشبکه سایت وابسته و ضدانقلاب "آمدنیوز" توسط سازمان اطلاعات سپاه و دستگیری وی خبر داد.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: مدیرکل پیشگیری های فرهنگی معاونت اجتماعی قوه قضائیه گفت: مطالبه مهریه، نفقه و الزام به تمکین در سه ماهه ابتدای سال ۹۸، نسبت به سال 97، 19 درصد افزایش داشته است.
صفحه 1 از 19

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395