قوه قضاییه

عصراقتصاد: طی مراسمی با حضور معاون امور اسناد سازمان ثبت، رحیم محمدی با حکم دکتر خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به عنوان مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک استان اردبیل معرفی شد.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: رئیس شعبه سوم ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران و مفسدان اقتصادی گفت: شبنم نعمت زاده دختر وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم به مشارکت در اخلال عمده به مبلغ ۱۸۵ میلیارد و ۱۴ میلیون و ۸۳۷ هزار تومان متهم است.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: طبق قانون مدنی افرادی که تبعه ایران نباشند، حق خرید اموال غیرمنقول را ندارند؛ بنابراین اگر کسی هم اموالی همچون زمین و مسکن خرید کرده باشد، سند رسمی داده نمی شود. ممکن است با سند عادی باشد که بارها…
نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده «موسسه غیرمجاز حافظ» و «شرکت کشاورزی خوشه طلایی مهر ماندگار» به ریاست قاضی صلواتی در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به اخلالگران و مفسدان اقتصادی به صورت علنی برگزار شد.
در پی صدور آرایی متعارض از سوی شعب دیوان عدالت اداری درباره حقوق بازنشستگان، هیـأت عمـومی این مرجع تشکیل جلسه داد و با صدور رای وحدت رویه‌ای اعلام کرد که «در تعیین حقوق بازنشستگان، تبصره ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری قابل اعمال نیست».
عصر اقتصاد: نوآوری‌های «دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها» از سوی اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها تشریح شد.
عصراقتصاد: رئیس قوه قضاییه در اجرای بند ۶۴ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه، مصوب ۱۳۹۴.۰۴.۰۹ مقام معظم رهبری «مدظله العالی» و مقررات قانون آیین دادرسی کیفری و قانون مجازات اسلامی در زمینه حبس زدایی، «دستور العمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها» را ابلاغ کرد.
۲۰ روز پس از بازداشت مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت نیشکر هفت تپه اخبار رسیده حاکی است در این پرونده مواردی از جمله سوء استفاده از صدها میلیون دلار ارز دولتی و همچنین پرداخت رشوه‌های سنگین به برخی مدیران به چشم می‌خورد.
سخنگوی قوه قضائیه از صدور منع تعقیب برای همه ۴۱ نفر دستگیرشدگان اعتراضات کارگری خوزستان خبر داد.
رئیس قوه قضاییه رئیس دستگاه قضا افزود: عاشورا روز مرگ عاشورائیان نیست، بلکه روز تولد عاشورائیان است.
پنج شنبه, 14 شهریور 1398 ساعت 14:30

همه قوا در مقابله با فساد سهم داشته باشند

رئیس قوه قضاییه گفت: اعلام فساد اعتماد ساز نیست بلکه باید در مقابل فساد اقدام کرد و در این راستا همه قوا در رسیدگی به فساد سهم داشته باشند.
عصر اقتصاد: پرونده‌های مختومه شعب اجرای احکام دیوان عدالت اداری در 4 ماهه اول سال 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل، 16/6 درصد رشد داشته است.
‌دادستان فردیس از همه شهروندان خواست در صورت مشاهده یا اطلاع از برگزاری مراسم قمه‌زنی که وهن تشیع و توهین به سالار شهیدان است، آدرس و زمان دقیق را به وی و یا مرجع انتظامی گزارش کنند.
دوشنبه, 11 شهریور 1398 ساعت 09:55

اغماضی در مبارزه فساد نخواهیم داشت

عصراقتصاد: رییس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در دیدار با اعضای شورای عالی كانون‌ها و جوامع سردفتری گفت: در مبارزه با فساد اغماض نخواهیم داشت.
عصر اقتصاد: هیات‌های تخصصی دیوان عدالت اداری در دوره چهارماهه اول سال ۹۸ معادل ۱۶۳/۶ درصد بیش از دوره مشابه سال قبل پرونده مختومه داشته‌اند.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: امروز سومین جلسه رسیدگی به اتهامات گروه جهانبانی از متهمان بانک سرمایه در شعبه ۳ دادگاه ویژه جرائم اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
عصراقتصاد:معاون حقوقی قوه قضائیه گفت: تصویب تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی مدنی ننگی برای قانون است و تصویب و سپس ارائه لیست وکلا نیز از جمله اشتباهاتی بوده که در این زمینه انجام شده است.
نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هشت متهم دایر بر اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه‌ای و سازمان‌یافته در حد کلان به ریاست قاضی موحد برگزار شد.
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: سخنگوی قوه قضائیه با اعلام آمادگی نسبت به حمایت از یکایک گزارش دهندگان وقوع فساد و قانون شکنی در جامعه، گفت: منظور از گزارش، گزارش به مراجع قضایی ذیربط است تا این گزارش توسط مقامات ذیصلاح بررسی شود و صحت و سقم آن معلوم گردد و در…
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت حادثه سقوط هواپیمای آسمان گفت: این پرونده به هیات کارشناسی سه نفره ارجاع شده و هیات کارشناسی وعده داده نظریه کارشناسی خود را تا پایان این هفته درباره مقصرین این حادثه اعلام کنند.
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: در ماه گذشته خبری اعلام شد مربوط به یکی از عناصر وابسته به انگلیس که بنده اسم را اعلام نکردم و البته برخی وابستگان متوجه شدند که شخص مورد نظر ارس امیری بود که به…
رئیس قوه قضاییه گفت: دغدغه کارگران قابل درک است و باید دستگاه‌های مسئول مشکلات را حل کنند.
عصر اقتصاد: از سال ۹۶ تاکنون شعب بدوی سه ماه زمان رسیدگی را کاهش داده و در شعب تجدیدنظر چهار ماه زمان رسیدگی به پرونده ها کاهش پیدا کرده است. به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، دیوان عدالت اداری تنها مرجع تظلم خواهی مردم از دستگاه های اداری و…
عصر اقتصاد: معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: ١٠٣ مورد رأی در ٢ سال اخیر از سوی دیوان عدالت اداری به نفع دولت صادر شده که نشان دهنده تایید مصوبات هیات وزیران است.
چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده جدید پتروشیمی دوم شهریورماه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد. در جلسه اول دادگاه که ۱۵ مرداد برگزار شد، نماینده دادستان به قرائت کیفرخواست متهمان این پرونده پرداخت و در جلسه دوم…
رئیس کل دادگستری استان اصفهان از بازداشت مدیرعامل کارخانه تولید قند نقش جهان اصفهان به اتهام اخلال در نظام اقتصادی خبر داد.
عصر اقتصاد: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با بیان اینکه پزشکان تا پایان مرداد برای ثبت نام در سامانه سازمان امور مالیاتی فرصت داشتند، گفت: این مهلت تا 15 شهریور امسال تمدید شد.
سومین جلسه رسیدگی به پرونده جدید پتروشیمی در شعبه سوم دادگاه ویژه اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
عصراقتصاد: با حضور رئیس سازمان زندان ها و در پی پیگیری های مستمر و شبانه روزی خیرین و ریش سفیدان استان کردستان و همچنین مددکارن مراکز اصلاحی و تربیتی سطح استان دو خانواده فداکار کردستانی با گذشت از خون فرزندانشان زندگی دوباره را به دو جوان کردستانی که به دلیل…
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در هشتمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص رسیدگی به پرونده مدیران سابق بانک مرکزی گفت آن چیزی که من در این موضوع بیان می‌کنم این است که دادگاه این پرونده در حال برگزاری است، جلسات آن آغاز شده است شده که تا…
صفحه 1 از 17

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395