یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398 ساعت 14:02
کد خبر: 56337

کلاهبرداری، زورگیری خودرو و فریب دختر جوان همگی در یک پرونده

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری ، از دستگیری متهمی سابقه دار با ارتکاب جرایم مختلف همچون "زورگیری خودرو با سلاح سرد"، "کلاهبرداری در پوشش اجاره ی خودروهای مدل بالا" و "فریب خانم های جوان " خبر داد.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری در توضیح این خبر گفت: در مورخه 10/01/1398 پرونده ای با موضوع زورگیری یک خودرو BMW به ارزش تقریبی 400 میلیون تومان از کلانتری 127 نارمک در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "ساعت 23:00 در خیابان کرمان با ماشین در حال تردد بودم که ناگهان یک موتورسیکلت با دو سرنشین ، در حالیکه کلاه ایمنی بر سر داشتند مرا متوقف کردند ؛ یکی از آنها با تهدید چاقو مرا از ماشین پیاده کرد و ماشین را سرقت نمود و نفر دوم نیز با موتورسیکلت از محل متواری شد ".
مالباخته در ادامه ی اظهاراتش با اشاره به داشتن اختلاف مالی با شخصی به نام فرزاد . ف ( متولد 1370 ) عنوان داشت : "چندی پیش با شخصی به نام فرزاد آشنا شدم که مدعی داشتن دفتر خرید و فروش خودرو در منطقه جردن است ؛ چندین نوبت به دفتر کار فرزاد در طبقه هشتم یک مجتمع تجاری در منطقه جردن تردد داشتم تا اینکه یک روز فرزاد پیشنهاد داد حاضر است خودرو BMW مرا جهت استفاده به عنوان ماشین عروس اجاره کند و من نیز این پیشنهاد را قبول کردم ؛ چند روز اول ، فرزاد اجاره ماشین را بدون هیچگونه مشکلی و به صورت روزانه پرداخت کرد اما پس از چند روز دیگر پولی پرداخت نکرد تا اینکه با پیگیری های فراوان توانستم ماشین را پس بگیرم ؛ پس از آن فرزاد طی تماس های تلفنی عنوان می کرد که پول های پرداختی را به منظور خرید خودرو پرداخت کرده ! و مدعی مالکیت خودرو بود تا اینکه پس از آن دیگر تماسی با من نداشت و من نیز دیگر هیچ خبری از او نداشتم تا اینکه موضوع سرقت BMW پیش آمد ".
کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با مراجعه به دفتر کار فرزاد در طبقه هشتم یک مجتمع تجاری در منطقه جردن اطلاع پیدا کردند که فرزاد مدتی این محل را اجاره کرده اما پس از مدت کوتاهی از آنجا متواری شده است .
همزمان با شناسایی دفتر کار فرزاد ، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی شدند که هر کدام به شیوه و شگردهای مختلف مورد کلاهبرداری از سوی فرزاد قرار گرفته بودند ؛ در این میان خانم جوانی پس از مراجعه به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان داشت که حدود دو ماه پیش و در حالیکه فرزاد با یک خودرو BMW در منطقه جردن در تردد بوده آشنا شده که پس از مدتی فرزاد به او پیشنهاد ازدواج داده و با این پیشنهاد اعتماد او و خانواده اش را جلب کرده است .
خانم جوان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "طی مدتی که با فرزاد بودم ، وی خودش را به عنوان نمایشگاه دار  خودرو معرفی می کرد و ظاهر آراسته و ماشین های مدل بالایی که زیر پایش بگونه ای بود که شما به هیچ عنوان به صحبت هایش شک نمی کردید تا اینکه به من پیشنها د ازدواج داد و به این ترفند و حیله اعتماد مرا جلب کرد ؛ ... ؛ یک روز فرزاد به من پیشنهاد داد که چرا خودرو شخصی ام را با یک ماشین مدل بالای شاسی بلند تعویض نمی کنم و در ادامه پیشنهاد داد که حاضر است خودرو 206 من و سمند یکی از اعضای خانواده ام را با یک هیوندا سانتافه تعویض کند و ما نیز بلافاصله پیشنهاد  او را قبول کردیم ؛ چون به هیچ عنوان فکر نمی کردیم که فرزاد یک کلاهبردار باشد . دقیقا چند روز پس از آنکه ماشین ها را به فرزاد تحویل دادیم ، گوشی تلفن همراه فرزاد خاموش شد و زمانیکه به دفتر کارش مراجعه کردم متوجه شدم که از آنجا نیز رفته است " .
کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی سوابق فرزاد اطلاع پیدا کردند که او یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه زورگیری خودرو است ؛ در بررسی اطلاعات موجود در سوابق فرزاد ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که فرزاد خودروهای مدل بالا را از صاحبان آنها سرقت و در ادامه به فروش می رسانده که دو فقره از سوابقش نیز مربوط به پلیس آگاهی شیراز می باشد .
اقدامات ویژه پلیسی جهت دستگیری فرزاد در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهایتا محل تردد فرزاد در منطقه تجریش شناسایی شد و سرانجام روز سه شنبه مورخه 17/02/1398 سوار بر یک دستگاه خودرو  BMW مدل 530  شناسایی و دستگیر شد ؛ در بررسی خودرو BMW بدست آمده از فرزاد مشخص شد که خودرو مذکور دارای دستور توقیف است و مالک آن در خصوص نحوه سرقت آن عنوان داشته است که خودرو شخصی اش توسط دو موتورسوار و با تهدید سلاح سرد مورد زورگیری و سرقت قرار گرفته است .
فرزاد پس از دستگیری و انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ مدعی شد که خودروها را از صاحبان آنها خریداری کرده و در واقع با صاحبان خودروها اختلاف مالی داشته و هیچگونه سرقتی انجام نداده است اما با توجه به اطلاعات کامل و دقیقی که کارآگاهان از شیوه و شگرد انجام جرایم توسط وی در اختیار داشتند، به ناچار لب به اعتراف گشود و با معرفی یکی از دوستانش به عنوان همدست وی در زمان زورگیری خودروها عنوان داشت که خودرو BMW سرقت شده در خیابان کرمان را به شهرستان شیروان منتقل کرده است ؛ بلافاصله هماهنگی های لازم با دستگاه قضایی انجام ، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ به شهرستان شیروان اعزام و ضمن دستگیری همدست فرزاد به نام امیر ( متولد 1373 ) ، خودرو BMW سرقت شده نیز کشف و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .
سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: " با آغاز تحقیقات جهت شناسایی جرایم ارتکابی متهمین ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم اصلی پرونده به شیوه و شگردهای مختلف حداقل از 30 نفر در شهرهای مختلف کلاهبرداری و یا سرقت کرده است ؛ تاکنون با مراجعه 5 نفر از شکات و مالباختگان ، ارزش مالی پرونده به بیش از 5 میلیارد تومان رسیده و با توجه به دعوت از سایر شکات و تلاش برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمین بویژه متهم اصلی پرونده ، ارزش مالی پرونده نیز افزایش پیدا خواهد کرد  " .

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399