شنبه, 09 شهریور 1398 ساعت 15:47
کد خبر: 61011

اطلاعات تکميلي

  • پلیس فتا استان هرمزگان خبر داد:

دستگیری اعضای اصلی باند بزرگ فیشینگ در کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصر اقتصاد: فرمانده انتظامی استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری متهمان اصلی باند بزرگ فیشینگ با گردش مالی بیش از ۵ میلیارد تومان و سرقت داده های بیش از ۶ هزار کارت بانکی خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی فرمانده انتظامی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا تشریح کرد: با مراجعه خانمی از شهرستان بندرعباس و طرح شکایتی با موضوع برداشت غیر مجاز از حساب بانکی به واسطه خرید گیفت کارت ها به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال ، پرونده اولیه تشکیل و برای پیگیری در اختیار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد : با شناسایی ماهیت سیستم مشخص شد پولشویی شکل گرفته و در بررسی ردپای متهمان ،ارتباط موضوع با پرونده فیشینگ در سال ۹۷ محرز شد بنابراین با احضار متهمان مربوط به پرونده های متشکله در سال گذشته و بازجویی های فنی ، سرنخ های بیشتری  به هدف شناسایی اعضای اصلی این تیم تبهکاری بدست آمد .
وی بیان کرد : در جریان بررسی های علمی و تحقیقات تکمیلی ، نام های کاربری کانال های مخفی تلگرامی استخراج شد ، سپس طی شناسایی صفحات فیس بوک ، اینستاگرام و نفوذ به کانال های بسته متهمان مشخص شد که متهمان اصلی همزمان با راه اندازی فروشگاه های جعلی، سایت های قمار و صرافی آنلاین صوری اقدام به احراز هویت های جعلی ،خرید ارزهای دیجیتال با بهره گیری از مبالغ فیشینگ ،تبدیل ارزهای دیجیتال به ریال و انتقال به درگاه های پرداخت متصل به حساب های شخصی،اجاره کارت های بانکی متعلق به معتادین و تهیه دستگاه های اسکیمر می کنند.
این مقام مسئول تأکید کرد: این کانال ها ضمن هدایت عملیات های سازمان یافته فیشینگ و استخراج شناسه های سرقتی کارت های بانکی همزمان با فعال سازی توکن و ربات، فعالیتی زنجیره ای داشتند، در سال گذشته تعدادی از زیرمجموعه های این گروه تبهکار در این پلیس و پلیس فتا استان ها دستگیر لیکن  قابلیت های حرفه ای لیدرهای اصلی برای پنهان کاری،فعالیت با هویت های جعلی و قطع مسیرهای ارتباطی موجب گردید کارشناسان این پلیس اقدام به گسترش چتر اطلاعاتی و برپایی کمین گاه های مجازی برای برداشتن نقاب های مجازی و جمع آوری ادله دیجیتال کنند.
فرمانده انتظامی هرمزگان افزود: با شناسایی کامل متهمان و استخراج مدارک دیجیتال غیر قابل انکار ، سرانجام در یک اقدام همزمان و ضربتی با همکاری مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته فتا ناجا و پلیس فتا استان خراسان رضوی ،متهمین در مخفیگاه های خود دستگیر و این سیستم تبهکاری منحل شد،این مجرمان سایبری  جهت کسب تکلیف از مقام قضایی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس تحویل داده شدند.
سردارملکی بیان کرد : خوشبختانه کارشناسان پلیس فتا با بهره گیری از امکانات تعاملی با مراجع مختلف، توانمندی های تخصصی  و زحمات شبانه روزی اقدام به شناسایی شاخه ها و ریشه های باندهای سیاه تبهکاری و منحل کردن آن می نمایند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399