یکشنبه, 02 تیر 1398 ساعت 11:33
کد خبر: 57826

84 درصد تریاک دنیا در افغانستان تولید می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 84 درصد از تریاک دنیا را افغانستان تولید می کند.

زندی در جمع خبرنگاران افزود: بیش از 803 نوع ماده مخدر صنعتی را در دنیا ترویج داده اند که یکی از آنها شیشه است که سبب زوال عقل می‌شود.
وی با اشاره به اینکه امروز شاهد رشد 384 درصدی تولید مواد مخدر صنعتی هستیم افزود: سن اعتیاد افزایش پیدا کرده و جوانانی که باید پویا و متفکر باشند اغلب به این مواد افیونی آلوده شده‌اند.

تریاک
زندی ادامه داد: در سیستان و بلوچستان در مسیر ترانزیت قرار دارد و بر اساس برآورد ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، 158 هزار نفر درگیر پدیده شوم اعتیاد هستند، خانواده ها باید بدانند امروز استکبار جهانی و در راس آن آمریکا، تلاش بر کشت و برداشت مواد مخدر دارند .
امروز هیچ ارگان و نهادی به تنهایی نمی‌تواند با مواد مخدر مبارزه کند اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر تلاش برای استفاده از ظرفیت همه اقشار مردم و جامعه و متنفذین است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تریاک سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 4 هزار شهید تقدیم نظام کرده که 770 نفر از این تعداد شهدای مواد مخدر استان هستند و 2400 نفر در این مسیر مبارزه جانباز شده اند.
وی بیان کرد: سال گذشته و امسال 8 سرشبکه مواد مخدر در سیستان و بلوچستان منهدم شده‌اند.

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399