سه شنبه, 15 مرداد 1398 ساعت 09:24
کد خبر: 59818

کشف بیش از 2600 دستگاه ماینر در تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در دو عملیات مختلف در مجموع بیش از 2600 دستگاه ماینر (دستگاه استخراج ارز مجازی) کشف و توقیف شد.

مجید کاویانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قدس از توقیف بیش از ۶۰۰ دستگاه استخراج ارز مجازی خبر داد و اظهار داشت: این تعداد دستگاه استخراج ارز مجازی به طور همزمان و در نقاط گوناگون در سطح شهرستان توقیف شد.
وی افزود: این دستگاه‌ها با همکاری اداره اطلاعات، پلیس اطلاعات و اکیپ چند نفره‌ای از نیروی انتظامی در سوله‌هایی در سطح شهرستان کشف شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قدس بیان کرد: این دستگاه‌ها با استفاده از برق صنعتی فعالیت می‌کردند که با توقیف آن‌ها حجم مصرفی برق به طور چشم گیری کاهش پیدا کرد.

کشف 2 هزار ماینر در یک ماه گذشته در شرق تهران

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران از کشف ۲ هزارماینر، ۷۰ هزار قرص روانگردان و محموله پارچه قاچاق در پاکدشت خبر داد.

دستگاه ماینر

سردار کیومرث عزیزی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران از کشف یک محموله حاوی پارچه قاچاق به ارزش ۵ میلیارد ریال در پاکدشت خبر داد و اظهار داشت: در این خصوص یک نفر بازداشت شده است.

عزیزی در ادامه با اشاره به کشف یک کارگاه تولید قرص های غیر مجاز در این شهرستان نیز بیان داشت: از این کارگاه یک تن مواد اولیه تولید قرص های روان گردان و مخدر ، ۷۰ هزار عدد قرص تولید شده و تعدادی هم دستگاه مرتبط با تولید این قرص ها کشف و ضبط و در این رابطه ۳ نفر بازداشت شده اند.

وی در ادامه به کشف دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در این شهرستان اشاره کرد و گفت: با توجه به صنعتی بودن پاکدشت عده ای سودجو اقدام به ماینینگ در این شهرستان کرده اند که با آگاهی و هوشیاری پلیس از یک ماه گذشته تا کنون تعداد ۲ هزار دستگاهِ استخراج ارز دیجیتالی(ماینر) در پاکدشت کشف و ضبط شده است.

منبع: عصرایران

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399