دوشنبه, 14 بهمن 1398 ساعت 13:39
کد خبر: 66961

۸ نفر در ارتباط با پرونده «سلطان سوخت» دستگیر شدند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه چیزی تحت عنوان قاچاق آب از ایران نداریم، گفت: دو مورد قاچاق خاک گزارش داده شد اما حاد نبودند.

علی مویدی خرم آبادی درباره آخرین وضعیت پرونده سلطان سوخت در مراجع قضایی اظهار داشت: یکی از پرونده‌های کلان قاچاق سوخت،  پرونده « شرکت پرنده آبی جهان» است که در جریان آن بیش از 100 میلیون لیتر قاچاق انجام شده و این پرونده علی رغم اینکه  از 8 سال گذشته تشکیل شده، به دلایلی به تعویق افتاد.
وی تاکید کرد: در حالی که این افراد دارای سوابق متعدد در امر قاچاق درگیر این پرونده بودند اما اینکه چرا در این مدت با آنها برخورد نکرده‌اند، به عملکرد سال‌های گذشته برمی‌گردد.
رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: در سال گذشته برای پیگیری این پرونده دستور ویژه از ریاست قوه قضاییه گرفتیم و با پیگیری‌هایی که در ستاد با همکاری همه دستگاه‌های اطلاعاتی به ویژه اطلاعات سپاه انجام شد، این پرونده تکمیل و رای نهایی برای آن صادر شده است و تاکنون 8 نفر در رابطه با این پرونده دستگیر و بازداشت شده‌اند و رای دادگاه پرداخت جریمه بیش از 146 میلیاردی است.   
مویدی خرم‌آبادی درباره قاچاق آب و خاک از ایران به کشورهای همسایه گفت: چیزی به نام قاچاق آب از کشورمان نشنیده‌ام. درباره قاچاق خاک هم یکی دو مورد گزارش داشته‌ایم  و بررسی‌هایی انجام شد اما قاچاق خاک از ایران حاد نیست هر چند که حتی یک گرم قاچاق آن هم برای ما آزار دهنده و قابل پیگیری است.  

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399