دوشنبه, 13 اسفند 1397 ساعت 11:41
کد خبر: 54078

تقدیر از برترین سازمان مردم نهاد حقوق شهروندی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصاد: رئیس دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی از اعطای نخستین جایزه حقوق شهروندی به برترین سازمان مردم نهاد حقوق شهروندی توسط دانشگاه علامه طباطبایی خبر داد.

به گزارش دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی، مونس کشاورز روز شنبه با اعلام این خبر، اظهار کرد: همه سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه های گوناگون که به نوعی به حقوق شهروندی مرتبط هستند، می توانند با ذکر ارتباط موضوع فعالیتشان با حقوق شهروندی، شرح فعالیت خود را تا تاریخ 28 اسفند 97 به نشانی com.@gmail samanha1397 ارسال و در این رویداد شرکت کنند.
وی درباره شرایط شرکت در بخش انتخاب برترین سازمان مردم نهاد عرصه حقوق شهروندی اظهار داشت: داشتن مجوز رسمی از نهادهای ذیربط، فعالیت مستمر در راستای ترویج گفتمان حقوق شهروندی و ارائه شرح فعالیت از 29 آذر 95(سالروز رونمایی منشور حقوق شهروندی) تا 29 آذر 97 شرایط شرکت در این رویداد فرهنگی و اجتماعی است.
کشاورز یادآور شد: شکل گیری انجمن های حوزه حقوق شهروندی مصداق بارزی از تحقق بخشی از حقوق شهروندان است و مشارکت اجتماعی حق هر شهروند است که در فصل «د» منشور حقوق شهروندی ذیل عنوان «حق تشکل، تجمع و راهپیمایی» نیز به این مهم اشاره شده است.
وی هویت غیردولتی سمن ها را به عنوان مشخصه اصلی این سازمان ها بیان کرد و گفت: سازمان های مردم نهاد نقش شایان توجه در فرایند توسعه در جوامع امروزی دارند و تجربیات موفق برخی سمن ها در فرهنگ سازی در حوزه های گوناگون به ویژه با محوریت حقوق شهروندی موجب شد تا اولین دوره جایزه حقوق شهروندی یکی از محورهای جایزه خود را به انتخاب برترین سازمان مردم نهاد عرصه حقوق شهروندی اختصاص دهد.
کشاورز یادآور شد: سازمان های مردم نهاد دارای هویت اجتماعی و بخش مهمی از جامعه مدنی هستند که نقش بی بدیل آنها در عرصه های گوناگون اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و مدنی انکارناپذیر است.
رئیس دبیرخانه دائمی حقوق شهروندی افزود: تلاش جمعی هدفمند با تقسیم کار و وظایف و مسئولیت ها مهمترین مولفه سازمان های مردم نهاد است.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399