چهارشنبه, 11 بهمن 1396 ساعت 16:01
کد خبر: 29631

اطلاعات تکميلي

  • معاون سازمان خصوصی سازی:

اقتصاد با اصل ۴۴ اصلاح می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

زهره عالی‌پور در نشست معرفی برنامه خصوصی‌سازی کشور و فرصت های سرمایه‌گذاری با فعالان بازار سرمایه گفت: ۵۰ سالگی بازار سرمایه فرصت مناسبی برای کاهش تصدی‌گری دولت و افزایش سهم مردم در اقتصاد کشور است.

معاون سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی و خصوصی سازی مکمل یکدیگر هستند گفت: در این راستا اقتصاد مقاومتی سند بالادستی است و اصل ۴۴، قانونی است که به اصلاح اقتصادی منجر می‌شود.

زهره عالی‌پور در نشست معرفی برنامه خصوصی‌سازی کشور و فرصت های سرمایه‌گذاری با فعالان بازار سرمایه گفت: ۵۰ سالگی بازار سرمایه فرصت مناسبی برای کاهش تصدی‌گری دولت و افزایش سهم مردم در اقتصاد کشور است.

معاون واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی افزود: بحث خصوصی‌سازی به عنوان تصمیمی که کشورهای مختلف تجربه کرده‌اند، از جمله اولویت‌های اقتصادی است که بر این اساس دولتها باید تلاش کنند تا از سیطره خود بر اقتصاد کنار بروند.

وی اضافه کرد: انتقال مالکیت از دولت به بخش خصوصی در کنار مسائلی چون بهبود فضای کسب و کار از جمله مواردی است که در راستای اجرای سیاست خصوصی‌سازی باید دنبال شود.

جراحی اقتصادی

عضو هیات عامل سازمان خصوصی سازی با اشاره به این که اجرای سیاست خصوصی سازی به نوعی جراحی اقتصادی بوده و این امر اجتناب ناپذیر است اذعان داشت: باید تلاش کنیم تا امنیت سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی فراهم شود تا شاهد ثمرات آن در اقتصاد باشیم.

معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی در ادامه با اشاره به این که اقتصاد مقاومتی و خصوصی سازی مکمل یکدیگر هستند گفت: در این راستا اقتصاد مقاومتی سند بالادستی است و اصل ۴۴، قانونی است که به اصلاح اقتصادی منجر می‌شود.

اهمیت شفافیت

وی اظهارداشت: سازمان خصوصی سازی زمانی که از بخش خصوصی دعوت به حضور در واگذاری ها می‌کنید، تعهدات خود را در این زمینه اجرای و عملی خواهد کرد و از بخش خصوصی حمایتهای کامل را خواهد داشت.

عالی‌پور اضافه کرد: از مسیر شفافیت می توان به بسیاری از دستاوردهای اقتصادی دست یافت که این کار از مسیر خصوصی سازی سریعتر به سرانجام خواهد رسید.

منبع: ایبنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395