دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397 ساعت 15:16
کد خبر: 36905

در وضعیت کنونی، آموزش فنی و حرفه‌ای تنها راهکار اشتغال جوانان کشور است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آیت‌الله حیدری گفت:‌ توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای منجر به توانمندسازی نیروی انسانی ماهر و متخصص و ورود جوانان به بازار کار می‌شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بر فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای متناسب با نیاز بازار کار توسط جوانان تاکید کرد و گفت: نقش نیروی کار ماهر آموزش فنی و حرفه‌ای دراشتغال، تولید، بهره‌وری و ارزش افزوده که از مقوله‌های اساسی حمایت از کالاهای ایرانی محسوب می‌شود، بسیار برجسته است.

آیت الله حیدری دربازدید مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای مناطق حاشیه شهرستان اهواز افزود: هرچه آموزش‌های مهارتی فراگیر و به صورت زیربنایی باشد سبب ارایه خدمات اساسی به جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی با بیان اینکه همراه با سایر مسئولان در کنار مجموعه فنی و حرفه‌ای خواهیم بود، اظهارداشت: چراکه توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای منجر به توانمندسازی نیروی انسانی ماهر و متخصص و ورود جوانان به بازار کار می‌شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در وضعیت کنونی جامعه آموزش فنی و حرفه‌ای تنها راهکار اشتغال جوانان در کشور است، گفت: جوانان باید از ظرفیت و پتانسیل آموزش فنی و حرفه‌ای برای فراگیری دوره مهارتی متناسب بازار کار بهره‌مند شوند تا زمینه اشتغال آنها فراهم شود.

آیت الله حیدری همچنین اظهارداشت: ازکارهای بسیار خوب و مثبتی که در حوزه آموزش مهارتی در مناطق حاشیه صورت گرفته این است که جوانان مناطق محروم از ظرفیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شوند.

عبدالنبی سواعدی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان نیز با اشاره به رویکردهای جدید سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و سفارشی کردن آموزش به جای عرضه محوری و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری برای هدفمند کردن آموزش‌های مهارتی عنوان کرد: در مناطق حاشیه اهواز آموزش‌هایی متناسب با نیاز بازار کار و اشتغال جوانان ارایه می‌شود .

سواعدی خواستار حمایت و توجه همه مسئولان به ویژه صنایع نفت به مقوله مسئولیت اجتماعی شد تا با سرمایه‌گذاری بر منابع انسانی بتوانند زمینه‌ساز توسعه اشتغال باشند.

وی در عین حال تصریح کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان آمادگی دارد طرح موفق توانمندسازی نیروی انسانی در مناطق حاشیه و محروم شهرستان اهواز را با همکاری استانداری و صنایع نفت و پتروشیمی در دیگر مناطق استان گسترش دهد.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395