چهارشنبه, 14 شهریور 1397 ساعت 11:47
کد خبر: 44222

اعطای مایحتاج تحصیلی به دانش‌آموزان تا سقف 100 هزار تومان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اعلام آغاز جشن عاطفه‌ها از فردا 15 شهریور، از اعطای مایحتاج تحصیلی به دانش‌آموزان نیازمند تا سقف 100 هزار تومان خبر داد.

 پرویز فتاح در سفر به ساوه و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اصلی ترین و محوری‌ترین فعالیت کمیته امداد اشتغالزایی و خوداتکایی خانواده های تحت پوشش است که خوشبختانه مجلس و دولت در این حوزه حمایت لازم را بعمل آورده اند.

وی به افزایش دو برابری منابع تسهیلات در سال جاری نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال قبل مجموع منابع تسهیلات کمیته امداد بالغ بر 2000 میلیارد تومان بود که حدود 90 درصد آن تخصیص یافت و جذب شد و امسال این رقم از منابع مختلف به 4000 میلیارد تومان افزایش یافته است که بسیار راهگشاست.

وی به تخفیف در تضامین تسهیلاتی اشاره کرد و گفت: به گونه ای برنامه ریزی شده است که جامعه هدف امداد برای دریافت تسهیلاتی که به صورت قرض الحسنه است مشکل خاصی نداشته باشند.

فتاح از اعطای 135 هزار فقره وام در سال گذشته خبر داد و افزود: امسال امیدواریم این میزان به 200 هزار فقره وام افزایش یابد که پیش بینی می شود افراد تحت پوشش با دریافت این تسهیلات ظرف مدت سه سال خودکفا شده و با اشتغالزایی متاثر از اعطای تسهیلات از چرخه حمایتی امداد خارج شوند البته در برخی موارد ممکن است به دلیل مخاطرات اقتصادی، این مدت افزایش یابد.  

وی افزود: طی دو سال و نیم گذشته با دریافت تسهیلات اشتغالزایی بالغ بر 240 هزار خانوار از چرخه حمایتی امداد خارج شده اند و ظرفیت خالی ایجاد شده است که توانستیم طی دو ماه گذشته بالغ بر 80 هزار خانوار را که در شرایط اقتصادی موجود کشور دچار مشکل شده اند به چرخه حمایتی امداد وارد کنیم و در نظر داریم برای شهریورماه نیز 50 هزار خانوار جدید را تحت پوشش قرار دهیم.

رئیس کمیته امداد تصریح کرد: با همکاری مجلس و دولت در اجرای تبصره 14، از مهرماه سال جاری تعداد افراد منتظر در نوبت جهت قرار گرفتن در تحت پوشش کمیته امداد به حداقل خواهند رسید و میزان دریافتی مستمری بگیران نیز در سال جاری 14 درصد افزایش خواهد یافت.

وی به توافق صورت گرفته با دولت اشاره کرد و افزود: از شهریورماه سال جاری توزیع سبد کالا در سطح وسیعی برای مددجویان امداد و بهزیستی صورت خواهد گرفت و برای چند دهک بالاتر با نظر مساعد رئیس جمهور مقادیر بیشتری در نظر گرفته خواهد شد.

فتاح در ادامه گفت: ظرف دو ماه آینده صف دریافت وام ضروری در کمیته امداد تا سقف 50 میلیون ریال و نیز صف جهیزیه برای نیازمندان نخواهیم داشت .

وی در خصوص جشن عاطفه ها نیز گفت: این جشن در دو مرحله برگزار می شود که در مرحله اول در 15 و 16 شهریورماه در مراکز نیکوکاری اجرا می شود و تا قبل از آغاز سال تحصیلی کمک های جمع آوری شده در بین دانش آموزان نیازمند که حدود 310 هزار نفر هستند توزیع خواهد شد.  

اعطای 100 هزار تومان مایحتاج تحصیلی به دانش‌آموزان نیازمند

فتاح افزود: از منابع دولتی و امدادی نیز برای تامین مایحتاج دانش آموزان استفاده خواهیم کرد و طبق برنامه‌ریزی های بعمل آمده همه دانش آموزان نیازمند حداقل تا سقف 100 هزار تومان مایحتاج تحصیلی دریافت خواهند کرد.

وی گفت: مرحله دوم نیز در 11 مهرماه در مدارس کل کشور با توزیع پاکت‌هایی بین دانش آموزان برگزار و درآمد حاصله نیز از طریق مدیران مدارس بین دانش آموزان بی بضاعت توزیع می شود.

رئیس کمیته امداد در خصوص آخرین کمک رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه نیز گفت: همکاری خوبی از سوی دولت با کمیته امداد برای کمک به زلزله زدگان صورت گرفت. مسکن حدود 3000 خانوار نیازمند بازسازی کامل بود و مابقی خانوارها می توانستند با ترمیم جزئی اقدام به بازسازی واحدهای مسکونی کنند، اما دولت پذیرفت که همه واحدهای مسکونی بالغ بر 5400 واحد با دریافت وام بلاعوض از سوی دولت بازسازی و احداث شود.

وی از افتتاح 500 واحد مسکونی بدون دریافت هیچ هزینه‌ای از مددجویان خبر داد و افزود: 2000 واحد دیگر تا پایان مهرماه آماده سکونت خواهند بود و تا پایان سال ساخت اکثر واحدهای روستایی تکمیل خواهد شد.

فتاح از روند مطلوب بازسازی واحدهای مسکونی زلزله کرمانشاه خبر داد و گفت: خوشبختانه با مصوبه دولت در هفته گذشته سقف وام و  کمک بلاعوض برای واحدهای شهری و روستایی افزایش یافت .

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395