چهارشنبه, 05 دی 1397 ساعت 14:30
کد خبر: 50937

امضای تفاهم نامه معاونت اجتماعی قوه قضاییه و وزارت دفاع با محور پیشگیری از جرم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سند تفاهم نامه همکاری با محور پیشگیری از وقوع جرایم اولویتی میان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امضا شد.

به نقل از معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، علیرضا ساوری مدیر کل پیشگیری‌های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در حاشیه امضای این تفاهم نامه با بیان اینکه جرایم و آسیب‌های اجتماعی در کشور پیچیده و چند وجهی است، اظهار کرد: راهکارهای سنتی در چگونگی مواجهه و پیشگیری از جرایم و آسیب‌ها جواب‌گو نیست به همین دلیل نیازمند بهره­ گیری از ابزار، فناوری و تکنولوژی‌های نوین و برنامه ریزی نرم افزاری در حوزه پیشگیری از جرایم به ویژه جرایم اولویتی در کشور هستیم.
این مقام قضایی پیشگیری از جرایم سایبری، انواع کلاهبرداری­‌ها، فساد بانکی، قاچاق کالا و ارز، فرار مالیاتی، حوادث و تخلفات رانندگی و انواع سرقت‌ها را از جمله جرایم اولویتی برشمرد.
مدیرکل پیشگیری‌های وضعی قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از شیوه‌های نرم‌افزاری و مدیریت بهره‌گیری از سیستم‌های فناوری و تکنولوژی­‌های نوین در این زمینه، تصریح کرد: ایجاد سامانه‌های کنترل و نظارت شهری و اماکن، جرم یابی دیجیتال و ناوبری و موقعیت یابی با هدف کاهش فضای گمنامی و شفاف سازی رفتارهای اجتماعی به منظور پیشگیری از وقوع جرم از ضرورت­‌های ملی و اجتناب ناپذیر است و به همین منظور برنامه ریزی‌های اولیه انجام شد و برخی برنامه‌ها هم در حال اجرا است.
مدیرکل پیشگیری‌­های وضعی قوه قضاییه اظهار امیدواری کرد که امضای سند تفاهم نامه شرایط بهره‌گیری مشارکتی تعاملی را با شرکت صنایع الکترونیک ایران فراهم کرده و در آینده‌ای نزدیک از طریق کمیته پیگیری اجرای تفاهم نامه، نتایج و محصول فعالیت‌ها به مردم گزارش داده شود.
امضای این تفاهم نامه با حضور دکتر الفت معاون اجتماعی قوه قضاییه و امیر شاهرخ شهرام معاون وزیر دفاع در محل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه انجام شد.

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395