یکشنبه, 30 دی 1397 ساعت 23:00
کد خبر: 52294

آقای وزیرعلاج واقعه کنید، تسلیت نمی خواهیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
علی پاکزاد
عصراقتصاد: آقای وزیر، بی عملی در آموزش و پرورش و نادیده گرفتن بحران خود بحران ساز شده است، شاید در مورد حادثه تلخ زاهدان عنوان شود اتفاق ناگهانی بوده است ولی به نظر می‌رسد سنت غلط بی عملی به جایی رسیده که حتی حوادث قابل پیش بینی و پیشگیری نیز به فاجعه منتهی شود.
مدرسه ریحانه در منطقه ۲ تهران مانند بسیاری دیگر از مدارس دولتی کشور، ساختمانی فرسوده دارد. چندماه پیش همسایه دیوار به دیوار مدرسه به قصد نوسازی ملک خود فرآیند تخریب را آغاز کرد و بعد از اعتراض والدین نگران دانش آموزان و پیگیری اولیای مدرسه این فرآیند متوقف شد تا زمانی که مالک متعهد شد تمام پیش بینی های ایمنی را رعایت و از هرگونه آسیب به ساختمان مدرسه پیشگیری کند ولی به هر دلیلی این اتفاق رخ نداد و روز چهارشنبه هفته گذشته دیوار حیاط مدرسه فرو ریخت و دیوار یکی از کلاسها نیز دچار ترک های واضح شد . همزمان به دلیل فشار سازه شیشه پنجره های کلاس فوق، شکست و فرو ریخت.
با تماس اولیای مدرسه آتش نشانی و اورژانس در محل حاضر شدند و خوشبختانه هیچ آسیبی متوجه دانش آموزان و کادر مدرسه نشده بود.
اما شنیده ها حکایت از آن دارد که کارشناس آتش نشانی در مورد فرسودگی مدرسه به اولیای مدرسه و والدین که در محل حاضر شدند هشدار دادند و تاکید داشتند با توجه به خطر ریزش سازه مدرسه بهتر است مدرسه تخلیه شود.
اما این هشدارها و در خواست اولیا مدرسه و والدین نگران مورد توجه مدیریت منطقه ۲ آموزش و پرورش تهران قرار نگرفت و در نهایت نتیجه بازرسی روز پنج شنبه از مدرسه به اینجا رسید که کلاس در معرض تخریب به محل دفتر معلمان تبدیل شده و دانش آموزان به دفتر معلمان که در مجاورت کلاس فوق بود منتقل شوند!
زمانی که از مدیریت مدرسه در مورد وضعیت فوق سوال کردم عنوان شد که ما باید به کار خود ادامه دهیم و اجازه تعطیلی مدرسه صادر نشده است.
من به عنوان ولی دانش آموز از روز شنبه اجازه حضور دخترم را در مدرسه ندادم ولی آیا می توانم با این روش ادامه دهم؟
قابل ذکر آنکه والدین دانش آموزان پیشنهاد دادند برای آنکه هنگام عملیات تخریب آسیبی متوجه فرزندانشان نشود، آموزش پرورش منطقه در دوره انجام عملیات گود برداری ساختمان مجاور یا مدرسه را تعطیل و برای جبران مدت تعطیلی را در خرداد ماه با حضور دانش آموزان در کلاس ها جبران کند یا در دوره انجام عملیات ساختمانی و ایمن سازی مدرسه، دانش آموزان به شیفت بعد از ظهر یکی از مدارس مجاور منتقل شوند، جالب آنکه به هیچ کدام از درخواست های والدین پاسخ داده نشده و مدرسه درآستانه تخریب همچنان پذیرای دانش آموزان است و فقط تعدادی از والدین از حضور فرزندانشان در مدرسه جلوگیری کردند تا تکلیف ساختمان فرسوده مشخص شود.
آقای وزیر هنوز اتفاقی برای دانش آموزان “دبستان ریحانه” رخ نداده است و هنوز فرصت چاره اندیشی دارید، لطفا قبل از آنکه ناچار به عرض تسلیت یا عذر خواهی از خانواده های داغدار دانش آموزان یا معلمانتان باشید، کاری انجام دهید. چون در آن صورت تمام کسانی که خدایی ناکرده از حادثه احتمالی آسیب دیده اند شخص شما و بی عملی دستگاه عرض و طویل تحت نظرتان را مقصر می دانند و تسلیتتان را نخواهند پذیرفت.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395