یکشنبه, 14 بهمن 1397 ساعت 09:02
کد خبر: 52987

اطلاعات تکميلي

  • روحانی:

تحریم های آمریکا نمی‌تواند تأثیری در روابط ایران با دنیا بگذارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 عصراقتصاد: رئیس جمهور، تحریم های آمریکا علیه ایران را اقدامی نادرست و بسیار کوتاه مدت دانست و اظهار کرد: این اقدام آمریکا نمی‌تواند تأثیری در روابط جمهوری اسلامی ایران با دنیا بگذارد.

سفرای جدید هشت کشور کرواسی، ترکیه، تونس، سیرالئون، قزاقستان، ونزوئلا ، پاکستان و مالی روز گذشته در دیدار با روحانی، استوارنامه های خود را به وی تقدیم کردند.
حسن روحانی هنگام دریافت استوارنامه «دراگا اشتانبوک»، سفیر جدید کرواسی، با اشاره به اینکه امروز اتحادیه اروپا قدم اولیه را اگر چه با تأخیر زیاد در زمینه مالی برداشته است، اظهار کرد: البته از اینکه اتحادیه اروپا نشان داد می‌تواند در برابر چهره خشم‌آلود آمریکا استقلال عمل داشته باشد، خوشحال هستیم. امروز دنیا با کاخ سفیدی روبروست که سران آن حتی شخصیت‌های مهم اطلاعاتی و امنیتی خودشان را هم قبول ندارند.
 روحانی با تأکید بر اینکه دوران اقدام نادرست آمریکا بسیار کوتاه است، اظهار کرد: این اقدام آمریکا نمی‌تواند تأثیری در روابط جمهوری اسلامی ایران با دنیا بگذارد.
رئیس جمهور تقویت روابط اقتصادی تهران – زاگرب را مورد تأکید قرار داد و گفت: دو کشور می‌توانند در زمینه انرژی و مسایل مالی همکاری‌های گسترده‌ای با یکدیگر داشته باشند.

روابط نزدیک تهران با آنکارا به نفع دو کشور و منطقه است

روحانی هنگام دریافت استوارنامه «دریا اورس» سفیر جدید ترکیه، روابط تهران و آنکارا را تاریخی و برادرانه توصیف کرد و اظهار کرد: امروز دیدگاه دو کشور از لحاظ سیاسی به منطقه و جهان، بسیار نزدیک است و در کنار هم در مبارزه بزرگ علیه تروریسم شرکت داریم و نسبت به توسعه روابط دو جانبه از اتفاق نظر برخوردار می‌باشیم.
روحانی گفت: امروز سه کشور ایران، ‌روسیه و ترکیه در کنار هم برای یک مسأله مهم منطقه‌ای مانند سوریه مشارکت سیاسی دارند و این از نکاتی است که کمتر در روابط دو کشور سابقه داشته است.

هیچ مانعی در توسعه همکاری‌ها و مناسبات همه جانبه میان ایران و تونس وجود ندارد

روحانی هنگام دریافت استوارنامه «طارق بالطیب» سفیر جدید تونس در تهران با اشاره به انقلاب مردم تونس در سال‌های اخیر و گسترش آن در دیگر کشورها اظهار امیدواری کرد که مردم تونس بتوانند برای تحقق آرمان‌ها و اهدافشان تلاش و به موفقیت برسند.
روحانی خاطر نشان کرد: علاقمند به توسعه روابط صمیمی‌تر میان دو ملت ایران و تونس و گسترش روابط و همکاری‌های فی‌مابین در راستای منافع متقابل هستیم.

توسعه روابط نزدیک و دوستانه با کشورهای آفریقایی از جمله سیرالئون برای ایران اهمیت دارد

روحانی روز شنبه هنگام دریافت استوارنامه «علی بادارا کامارا» سفیر جدید سیرالئون در تهران با اشاره به آمادگی بخش‌های خصوصی و دولتی ایران برای گسترش همکاری‌ها و ارایه خدمات در سیرالئون،‌ افزود: آماده توسعه روابط و همکاری‌های علمی و فرهنگی با سیرالئون هستیم و در این راستا دانشگاه‌های ایران آمادگی دارند.

با فعال کردن ظرفیت‌های همکاری، روابط تهران - آستانه بیش از پیش گسترش خواهد یافت

روحانی هنگام دریافت استوارنامه «اسخت ارازبار» سفیر جدید قزاقستان در تهران،  با بیان اینکه ایران و قزاقستان از ریشه‌های مشترک و اشتراکات فرهنگی برخوردارند و در طول تاریخ روحیه برادری و دوستی بین دو ملت برقرار بوده است، اظهار کرد: با استفاده از این ظرفیت‌های مشترک می‌توان در راستای تأمین منافع دو ملت گام‌های مؤثر و مفیدی برداشت.

اعلام پشتیبانی مجدد تهران از دولت قانونی ونزوئلا

روحانی هنگام دریافت استوارنامه " کارلوس آنتونیو آلکا لاکوردونس" سفیر جدید جمهوری بولیواری ونزوئلا تاکید کرد: ما پشتیبان دولت قانونی آقای مادورو هستیم و معتقدیم که مردم ونزوئلا  با وحدت و ایستادگی در کنار دولت ، این توطئه را نیز مانند توطئه های قبلی خنثی خواهند کرد.
 روحانی خاطرنشان کرد:آمریکایی ها حتی دیگر قدرتها در دنیا را هم تحمل نمی کنند به طوری که رفتار تحکم‌آمیز آنها را نسبت به روسیه ، چین و حتی اروپا نیز شاهدیم.

ایران خواهان گسترش روابط با کشورهای آفریقایی از جمله مالی است

روحانی هنگام دریافت استوارنامه " ویانگینا دی یایا ورکوره"  سفیر جدید مالی در تهران ، با بیان اینکه  بخاطر سوابق تاریخی و مبارزاتی آفریقا و شرایط  امروز این قاره، مردم ایران علاقه خاصی به مردم آفریقا دارند، گفت:  جمهوری اسلامی برای همکاری های مشترک در زمینه های علمی و دانشگاهی و همچنین در بخش کشاورزی اماده است.
رئیس جمهور اظهار کرد: ایران به همکاری‌های فنی خود به مالی بویژه در بخش بهداشت و درمان ادامه می دهد و مهندسان کشاورزی ایران نیز آماده حضور فعالتر در مالی هستند.

سفرای جدید ایران در 4 کشور جهان با  روحانی دیدار کردند

همچنین روز گذشته سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در چهار کشور برونئی دارالسلام ، چک ، ترکیه و هلند روز شنبه و پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با رئیس جمهور دیدار و گفت وگو کردند.
روحانی در این دیدار، برای موفقیت سفرای جدید آرزوی موفقیت کرد و از آنان خواست ضمن معرفی توانمندی ها و ظرفیت های کشورمان به سرمایه گذاران و بخش های خصوصی و دولتی محل ماموریت خود، بیش از پیش برای توسعه، تقویت و تحکیم روابط و مناسبات همه جانبه با دیگر کشورها تلاش کنند.
رئیس جمهور همچنین با اشاره به انتخاب حمیرا ریگی سفیر جدید ایران در برونئی به عنوان دومین سفیر زن و دومین سفیر اهل سنت جمهوری اسلامی ایران، بر استمرار حضور بانوان در سطوح مختلف مدیریت کشور به عنوان یکی از اصلی ترین سیاستهای دولت تاکید کرد.

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395