دوشنبه, 15 بهمن 1397 ساعت 12:01
کد خبر: 53085

اطلاعات تکميلي

  • رئیس کل بیمه مرکزی:

نرخ های بیمه شخص ثالث باید واقعی شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: نرخ های بیمه شخص ثالث باید واقعی شود که این موضوع در شورای عالی بیمه بررسی خواهد شد.

«غلامرضا سلیمانی» روز دوشنبه در نشستی خبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، درباره برنامه بیمه مرکزی برای بهبود 2 رشته زیانده شخص ثالث و تکمیلی درمان اظهار داشت: ضریب خسارت در رشته درمان بالاتر از حد معمول (نرمال) است هرچند که میزان آن در شرکت های مختلف فرق می کند.
وی با تاکید بر اینکه وضعیت بیمه تکمیلی درمان باید اصلاح شود، اظهار داشت: نرخ ها باید به گونه ای باشد که هم وقتی مردم به مراکز درمانی مراجعه می کنند، پوشش مناسبی دریافت کنند و هم شرکت های بیمه در پرداخت خسارت ها با مشکل مواجه نشوند.
رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: متاسفانه برخی شرکت های بیمه نرخ های خیلی پایینی برای بیمه های درمان به بیمه گذاران می دهند تا پرتفوی بیمه تکمیلی درمان را بگیرند؛ این در حالی است که نرخ پایین دادن و در مناقصه برنده شدن برای شرکت های بیمه گر خبر خوبی نیست و به طور حتم در زمان پرداخت خسارت با مشکل مواجه می شوند.
وی تاکید کرد: اکنون بیمه مرکزی کار کارشناسی در این رشته را در دستور کار قرار داده و در حال تهیه بسته ای است تا شرکت ها، حداقل ها را در این رشته رعایت کنند؛ البته سقف نرخ ها را هم تعریف می کنیم.

نرخ بیمه شخص ثالث باید واقعی شود

رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به سوالی درباره تغییر نرخ های بیمه شخص ثالث برای سال آینده با توجه به افزایش قیمت خودرو اظهار داشت: نرخ های بیمه شخص ثالث اسفند ماه امسال در شورای عالی بیمه بررسی می شود و با توجه به شرایط پیش آمده، نرخ ها را تصویب خواهیم کرد.
سلیمانی با اعلام اینکه ضریب خسارت در رشته شخص ثالث بالای 100 درصد است که باید رفع شود، گفت: این رشته باید کنترل شود تا شرکت ها در پرداخت خسارت با مشکل مواجه نشوند.
رئیس کل بیمه مرکزی افزود: برای اصلاح این رشته، نرخ های بیمه شخص ثالث هم باید واقعی شود که این موضوع در شورای عالی بیمه بررسی خواهد شد.
وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه گفته شده 2 هزار میلیارد تومان از خسارت های بیمه شخص ثالث واقعی نیست، توضیح داد: با بررسی اولیه بیمه مرکزی حدود 20 درصد از خسارت هایی که پرداخت می شود بر اساس مستندات کافی نیست و برخی موارد سوانح ساختگی نیست و کنترلی در این بخش وجود ندارد.
رئیس کل بیمه مرکزی افزود: در کشورهای مختلف با پرداخت های غیرمستمر و پرداخت هایی که بر اساس تصادف های ساختگی بوجود می اید مواجه هستیم؛ بنابراین باید تلاش کنیم که این میزان کم شود.
وی با تاکید بر راننده محور شدن بیمه نامه شخص ثالث گفت: این یکی از روش هایی است که خسارت ها را کم می کند.
سلیمانی در پاسخ به سوالی درباره احتمال ادغام بیمه نامه های نظامی توضیح داد: این کار وظیفه ما نیست وظیفه ما صیانت از بیمه گذاران است؛ این سهامداران هستند که برای ادغام و گسترش شرکت های خود برنامه ریزی می کنند.
وی افزود: اگر نظر ما را بخواهند نظر مشورتی خود را می دهیم ولی تصمیم گیر نیستیم.


خبرنگاری درباره اصلاح آیین نامه سرمایه گذاری در صنعت بیمه سوال کرد که رئیس کل بیمه مرکزی گفت: کار مطالعاتی اصلاح این آیین نامه در بیمه مرکزی انجام شده و پیش نویس آن به شورای عالی بیمه ارسال شده و تاکنون بندهایی از آن به تصویب رسیده است.
وی افزود: به دلیل تورم، اینکه شرکت های بیمه ای و بیمه گران بخواهند فقط پول را در بانک بگذارند، بازدهی آن مبلغ با اهمیتی نخواهد بود، بنابر این شرکت های بیمه گر در زمان پرداخت خسارت با مشکل نقدینگی روبرو می شوند.
وی با بیان اینکه با اصلاح این آیین نامه بخشی از مشکلات رفع شود، افزود: این اصلاح باید با توجه به رشته های بیمه ای که نیاز به نقدینگی دارند یا تعهدات آتی هستند، انجام شود.
رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به سوالی درباره استقرار گروه ویژه بازرسی در بیمه ایران برای بررسی زیان انباشته در این شرکت اظهار داشت: یکی از وظایف بیمه مرکزی نظارت بر همه شرکتهاست و اکنون اطلاعات زیادی را از شرکت های بیمه گر می گیریم و بررسی می کنیم.
سلیمانی با بیان اینکه گاهی به صورت گروه های بازرسی به صورت میدانی در شرکت ها حاضر می شویم، افزود: طبیعی است که سازمان بازرسی و گروه های دیگر بازرسی هم طبق قانون مجوز دارند بررسی های خود را داشته باشند؛ این موضوع عادی است که در مورد بیمه ایران انجام شد.
وی یادآور شد: بیمه ایران شرکت بزرگی است که 33 درصد از پرتفوی صنعت بیمه را در اختیار دارد که البته 100 درصد دولتی است.
سلیمانی افزود: برنامه هایی برای برون رفت از زیان انباشته بیمه ایران دارد و قرار است برنامه مدون خود را به بیمه مرکزی ارایه کنند.
رییس کل بیمه مرکزی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا نهادهای نظارتی از دیگر شرکت ها هم بازرسی می کنند؟ و آیا نظارت بیمه مرکزی کافی نبوده است؟ پاسخ داد: ارتباط ما با نهادهای رسمی نظارتی ارتباط خوب و تنگاتنگی است و برخی گزارش هایی که ما تهیه می کنیم را از ما می خواهند ولی این حق سازمان های نظارتی است که هر گاه لازم دیدند ورود کنند و بررسی کنند.
وی افزود: البته این نهادهای نظارتی در حوزه های دیگر هم ورود می کنند و این حق قانونی و نظارت آنهاست.
سلیمانی اظهار داشت: بیمه مرکزی نظارت میدانی بر صنعت بیمه دارد البته موارد تخلف هم پیش می آید.
وی با یادآوری اینکه از 36 میلیون وسیله نقلیه موتوری در کشور 90 درصد بیمه نامه دارند، گفت: طبیعی است که اتفاقاتی هم رخ دهد، اما تلاش می کنیم این تخلف ها کمتر شود.
خبرنگار دیگری درباره اولتیماتوم بیمه مرکزی به 13 شرکت بیمه که وضعیت مالی مناسبی ندارند سوال کرد و رئیس بیمه مرکزی در این باره گفت: ما اعلام کرده ایم شرکت های بیمه ای از نظر توانگری در چه وضعیتی قرار دارند ولی این به معنی اولتیماتوم دادن به شرکت ها نیست.
وی افزود: ما وضعیت توانگری شرکت ها را بررسی می کنیم و آنهایی که در وضعیت بحرانی هستند، در کمیته صیانتی مورد توجه قرار می دهیم تا هیات مدیره برنامه های کوتاه مدت و میان مدت خود را برای رفع مشکل آنها ارایه کند.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395