سه شنبه, 16 بهمن 1397 ساعت 10:05
کد خبر: 53140

اطلاعات تکميلي

  • اکبری مطرح کرد:

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای پوشش بیمه ای رانندگان حمل و نقل عمومی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سمیه بابایی


عصراقتصاد: بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور پرداخت تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد صفردرصد برای پوشش های بيمه اي مورد درخواست تاکسيرانان و اتوبوسرانان عضو اتحاديه، با شرکت سهامي بيمه دانا و اتحاديه هاي تاكسيراني و اتوبوسراني سراسر كشور تفاهم نامه همكاري امضاء كرد.

در مراسم امضا و تبادل این تفاهم‌نامه که با حضور ابراهیم کاردگر، نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه دانا و مرتضی اکبری نایب رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران برگزار شد، طرفین در خصوص همکاری‌های بیمه‌ای به مدت پنج سال به توافق رسیدند.
مرتضی اکبری، مديرعامل بانک قرض الحسنه مهر ايران در خصوص اين تفاهم نامه گفت: اين تفاهم نامه همكاري به منظور پوشش بيمه درمان تكميلي تاكسيرانان و اتوبوسرانان و افراد تحت تكفل، بيمه آتش سوزي واحدهاي مسكوني، بيمه نامه اتومبيل ( بيمه شخص ثالث و حوادث راننده ، بيمه بدنه)، بيمه عمر و حوادث گروهي، بيمه عمر مانده بدهكار براي هر يك از وام گيرندگان و ... منعقد مي شود.
وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه، اعضای اتحادیه تاکسیراني و اتوبوسراني مي توانند طبق شرايط تفاهم نامه و با معرفي متقاضيان به بانک قرض الحسنه مهر ايران، از تسهيلات ارائه شده در چارچوب ضوابط بانک مرکزي براي پرداخت حق بيمه بهره مند شوند.
اکبری همچنین در خصوص مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات، اظهار کرد: اقساط تسهيلات ارائه شده از سوي بانک قرض الحسنه مهر ايران، توسط هر يک از بيمه شدگان اصلي طي ۱۲ قسط به حساب بانك واريز خواهد شد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: از آنجا که تفاهم نامه به صورت پنج ساله منعقد مي شود، هنگام تمديد هر يک از بيمه نامه ها، نرخ و شرايط در سنوات آتي، هر ساله حسب عملکرد و با رعايت آيين نامه هاي بيمه مركزي و تعرفه هاي ابلاغي وزارت بهداشت و درمان، در رشته درمان طبق تفاهم طرفين صورت مي پذيرد كه به تناسب افزايش حق بيمه هاي آتي، ارائه تسهيلات از سوي بانك نيز افزايش مي يابد.
وی در خصوص تعداد افرادی که بناست در این طرح مورد پوشش قرار گیرند اظهار کرد: در شروع اين تفاهم نامه، حداقل ۳۰۰ هزار نفر از تاکسيرانان و اتوبوسرانان و خانواده تحت تکفل آنان تحت پوشش بيمه درمان تکميلي، ۱۰۸ هزار نفر در بيمه هاي ثالث براي هرسال و ۱۰۸ هزار بيمه نامه آتش سوزي در پوشش تسهيلات قرض الحسنه اين بانك قرار خواهند گرفت.
اکبری افزود: در این تفاهم نامه تمام فرآیندهاي انجام کار الکترونيکي است و مشتريان براي خريد بيمه نامه ابتدا به نمايندگي هاي بيمه دانا مراجعه كنند و نمايندگي براساس فرمت اعلامي بانك و از طريق وب سرويس، اطلاعات آنان را براي اخذ استعلام از سامانه هاي ثبت احوال و اسناد كشور و بانك مركزي به شعب بانك قرض الحسنه مهر ايران ارسال كند و بانك نيز در صورت نبود مشكل (بدهي غير جاري و چك برگشتي و ...) نسبت به تاييد اطلاعات مشتري و ارائه شماره مشتري، شماره حساب تسهيلات، سپرده و كارت مجازي به نمايندگي بيمه دانا اقدام كند.

مدت اجرای تفاهمنامه پنج سال است

همچنین ابراهیم کاردگر، مدیرعامل بیمه دانا دراین مراسم گفت: مدت اجرای این تفاهم نامه پنج سال است و در صورت درخواست رانندگان این تسهیلات برای آنها برقرار می شود و هیچ اجباری در کار نیست.
وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه، بانک قرض الحسنه مهر ایران معادل کل حق بیمه های اعلامی از سوی نماینده مجاز بیمه دانا به اشخاص معرفی شده این شرکت تسهیلات بانکی اعطا کند.


به گفته وی، از این پس بیمه گزاران اعم از سهامداران سهام عدالت، رانندگان تاکسی و اتوبوس می توانند بدون پیش پرداخت، کارمزد و سود، تسهیلات مالی از این بانک دریافت کرده و از آن طریق نیازهای بیمه ای خود مانند پوشش بیمه شخص ثالث، بدنه، حوادث انفرادی، مسئولیت و آتش سوزی واحدهای مسکونی خود را تامین کنند.
کاردگر تاکید کرد: با اجرایی شدن این تفاهم نامه، همه بیمه شدگان از امکانات و تسهیلات مالی مناسب این بانک برخوردار شده و می توانند از مزایا و ظرفیت های جامع بیمه ای نیز استفاده کنند.
افتتاح ۲۲ هزار و ۳۳۵ پروژه در ایام دهه فجر
در ادامه این نشست مهدی جمالی نژاد ، معاون وزیر کشور با بیان اینکه در ایام دهه فجر، ۲۲ هزار و ۳۳۵ پروژه افتتاح شده است، گفت: تاکسیرانان برای خرید بیمه، سه میلیون تومان و اتوبوسرانان 6 میلیون تومان وام بدون بهره می‌گیرند.
مهدی جمالی نژاد افزود: در این تفاهم‌نامه شرایطی فراهم شده است که رانندگان تاکسی و اتوبوس در کشور بتوانند با مراجعه به شعب مشخص بیمه، نسبت به خرید بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و درمان با تسهیلات قرض‌الحسنه بدون کارمزد و بهره اقدام کنند.
معاون وزیر کشور با اشاره به مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، تصریح کرد: پروژه‌های خوبی در ایام پیروزی انقلاب اسلامی به افتتاح رسیده یا کلنگ زنی شده است؛ این در حالی است که این افتتاح‌ها، شامل ۲۲ هزار و ۳۳۵ پروژه بزرگ و ابرپروژه بوده است که چندصد میلیارد تومان، هزینه برای آنها صورت گرفته است.
وی به امضای تفاهم نامه سه جانبه برای ارائه وام خرید بیمه به تاکسیرانان و اتوبوسرانان به مبلغ سه میلیون و ۶ میلیون تومان اشاره و تصریح کرد: اقدامات صورت گرفته برای افتتاح پروژه‌های مرتبط بسیار ارزشمند است که ارزش آنها ۳۰ هزار میلیارد تومان است؛ این در حالی است که ۴۰ هزار پروژه کوچک و متوسط نیز در روستاها برگزار شده است که تا نیمه سال آینده، افتتاح خواهند شد.
گفتنی است طبق این تفاهم‌نامه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران معادل جمع کل حق بیمه‌های اعلامی از سوی نماینده مجاز بیمه دانا، به اشخاص معرفی شده این شرکت تسهیلات بانکی پرداخت کند.
طبق تفاهم‌نامه به عمل آمده از این پس بیمه‌گزاران(سهامداران سهام عدالت، رانندگان تاکسی، اتوبوس و ...) می‌توانند بدون پیش پرداخت، کارمزد و سود، تسهیلات مالی از این بانک دریافت کرده و از آن طریق نیازهای بیمه‌ای خود مانند پوشش بیمه شخص ثالث، بدنه، حوادث انفرادی، مسئولیت و آتش سوزی واحدهای مسکونی خویش را تامین کنند.
 با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه، تمامی بیمه‌شدگان از امکانات و تسهیلات مالی مناسب این بانک برخوردار شده و می‌توانند از مزایا و ظرفیت‌های جامع بیمه‌ای این شرکت طبق تفاهم نامه امضا شده با بانک قرض الحسنه مهر ایران استفاده کنند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395