چهارشنبه, 17 بهمن 1397 ساعت 10:24
کد خبر: 53200

اطلاعات تکميلي

  • مدیر عامل بیمه ایران مطرح کرد:

بدهی 1500 میلیارد تومانی «سایپا » به صنعت بیمه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سمیرابابایی

عصراقتصاد: مدیر عامل بیمه ایران گفت: خودروسازی سایپا ۱۵۰۰ میلیارد تومان بابت صدور بیمه‌نامه خودروهای صفر کیلومتر به صنعت بیمه بدهکار است.


محسن پورکیانی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ایران گفت: در سال ٩٦، شش اولویت را برای سودآوری پایدار شرکت لحاظ کرده ایم .
وی افزود: کنترل نقطه سر به سر، شفافیت و سلامت اداری، وصول مطالبات و کنترل آن، اصلاح پرتفوی و توسعه بیمه های زندگی و مدیریت و اصول شش اولویت کاری بیمه ایران است.
پورکیانی ادامه داد : بیمه ایران در ١٠ ماهه نخست امسال و با توجه به از دست دادن دو هزار میلیارد تومان حق بیمه درمان تکمیلی بنیاد شهید، ٢٩ درصد رشد در حق بیمه تولیدی داشته است.
مدیرعامل بیمه ایران خاطر نشان کرد: پرداخت خسارت در بیمه ایران در مدت مشابه تنها ٣ درصد رشد داشته و توانسته ایم نسبت خسارت را از ٧٢ درصد در پایان سال گذشته به ٦٣ درصد کاهش دهد و امیدواریم این رقم را با چند درصد بالاتر در پایان سال به اتمام برسانیم.

وصول١٨ درصد از مطالبات بیمه ایران

وی با با اشاره به وصول ١٨ درصد از مطالبات از بدهکاران ، افزود: به دنبال ایجاد زیرساختی در بیمه ایران هستیم تا انقلابی در بیمه های زندگی ایجاد کنیم. همچنین به دنبال آن هستیم که سهم بیمه های زندگی را به جای بیمه های تکمیلی درمان به دومین رشته بیمه ایران تبدیل کنیم.

راه اندازی مجتمع تخصصی فروش بیمه های زندگی در بیمه ایران

مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به راه اندازی مجتمع تخصصی فروش بیمه های زندگی در بیمه ایران ،گفت: ٣ هزار نفر برای نمایندگی بیمه های زندگی ثبت نام کرده اند و امیدواریم که تا پایان سال طبق آیین نامه ٩٦ بتوانیم ١٥٠٠ نفر را جذب کنیم.
وی درباره افزایش سرمایه بیمه ایران و تاثیر آن بر افزایش توانگری، اظهارکرد: هر ٧٠ تا ٧٢ میلیارد تومان تنها یک درصد بر توانگری بیمه ایران اضافه می کند.
زیان انباشته تاثیر زیادی بر توانگری بیمه ایران دارد
پورکیانی با بیان اینکه سرمایه بیمه ایران بیشتر از فروش سهم دولت در بیمه البرز باید افزایش یابد، تصریح کرد: زیان انباشته تاثیر اصلی بر توانگری بیمه ایران دارد و برای رفع این موضوع نیاز به دو دسته اقدام درون و برون سازمانی است.

بیمه ایران حق انتخاب ریسک ندارد

مدیرعامل بیمه ایران از افزایش سرمایه و تغییر قانون بیمه ثالث به عنوان اقدامات برون سازمانی در کاهش زیان انباشته نام برد و اظهار کرد: بیمه ایران مجبور به فروش بیمه ثالث است و حق انتخاب ریسک ندارد.

٩٩.٥ درصد از ریسک شرکت های بیمه از محل ریسک بیمه گری است

وی با برشمردن ریسک های مختلف شرکت های بیمه از جمله ریسک نقدینگی، اعتباری و بیمه گری تصریح کرد: ٩٩.٥ درصد از ریسک شرکت های بیمه از محل ریسک بیمه گری است و نیم درصد آن به سایر ریسک ها مربوط می شود.
پورکیانی گفت: در حال حاضر٨٠ درصد ریسک بیمه گری بیمه ایران مربوط به بیمه ثالث و ١٩ درصد دیگر به بیمه های درمان مربوط است و ما رقم ریسک بیمه درمان در بیمه ایران را به ٩ درصد در سال جاری کاهش دادیم.

بیمه ثالث، پاشنه آشیل صنعت بیمه و بیمه ایران است

وی پاشنه آشیل صنعت بیمه و بیمه ایران را بیمه ثالث عنوان کرد و گفت: برای کاهش ریسک بیمه ثالث نیازمند کمک دولت و مجلس هستیم.

آیین نامه ٦٠ نیازمند اصلاح است

پورکیانی همچنین درباره تاثیر کاهش سود بانکی بر بیمه ایران، اظهار کرد: براساس قانون، ٣٠ درصد از سرمایه شرکت های بیمه باید به شکل نقدی در بانک ها سپرده شود، ولی ما خواستار اصلاح آیین نامه ٦٠ در خصوص سرمایه گذاری هستیم.

تکالیف حاکمیت به بیمه ایران با اصول بنگاه داری در تضاد است

مدیر عامل بیمه ایران با اشاره به عملکرد بیمه ایران در سال ۹۶ ،گفت: تکالیف حاکمیت به بیمه ایران با اصول بنگاه داری در تضاد است، اما تلاش کردیم تعادل ایجاد کنیم.
وی افزود: ۴۵۰۰ میلیارد تومان طلب داشتیم که ۶۰ درصد آن مربوط به بیمه گزاران بزرگ است که تاکنون ۱۸ درصد این مطالبات را وصول کردیم.

سایپا ١۵٠٠ میلیارد تومان به صنعت بیمه بدهکار است

پورکیانی اظهار داشت: «سایپا» حدود ١۵٠٠ میلیارد تومان به صنعت بیمه بدهکار است. همچنین وزارت آموزش و پرورش و بنیاد شهید تاکنون ٥٠ درصد از بدهی خود به بیمه ایران را پرداخت کرده اند و بنیاد شهید حدود ١٠٠٠ میلیارد تومان دیگر به بیمه ایران بدهکار است.

ایران خودرو همکاری خوبی با صنعت بیمه داشته است

این مقام مسئول در صنعت بیمه در خصوص پایبندی خودروسازان به بیمه خودروهای صفرکیلومتر ، خاطرنشان کرد: ایران خودرو همکاری خوبی را با صنعت بیمه داشته و شرکت های فعال در این حوزه تحت نظارت نرم افزار فعال هستند و تقریبا می توان گفت که ایران خودرو، بدهی های خود را با فاصله کمی پرداخت کرده است.
پورکیانی در خصوص تشکیل کنسرسیوم انرژی برای بیمه نفتکش ها ، خاطرنشان کرد: ده شرکت بیمه در این حوزه فعال هستند و تلاش داریم تا تعداد شرکت ها را افزایش دهیم. بر این اساس امیدواریم موافقت لازم برای عضویت تعداد بیشتری از شرکت های بیمه فعال در حوزه انرژی را از این کنسرسیوم اخذ کنیم.
وی در خصوص افزایش قیمت خودرو و تکلیف بیمه بدنه ،گفت: بر اساس نرخ اعلامی در بیمه های بدنه، پوشش های بیمه ای به مردم ارائه و افزایش نرخ فعلا نداریم.
مدیرعامل بیمه ایران، با اشاره به راننده محور بودن بیمه نامه های شخص ثالث، گفت: نیروی انتظامی و سایر ارگان ها باید اطلاعاتی را به شرکت های بیمه بدهند تا بتوان این طرح را اجرایی کرد؛ اما به نظر می رسد که هنوز زیرساخت های این موضوع به صورت کامل ایجاد نشده است و باید حتما این زمینه ها را فراهم کرد.

دولت، بیمه مرکزی و بیمه ایران حامی منافع مردم

وی افزود: دولت، بیمه مرکزی و بیمه ایران منافع مردم را در نظر گرفته و به مرور هر زمان که زیرساخت ها فراهم شود، می توان این موضوع را پیاده سازی کرد.
پورکیانی اظهار کرد: با تمهیدات وزیر اقتصاد در بخش بیمه های اتکایی، صندوق ویژه تحریم و صندوق اتکایی ویژه تحریم طراحی شده است که با کمک بیمه مرکزی تلاش داریم از طریق این صندوق، مشکلات تحریم را حل کنیم، اکنون نیز مشکلی نداریم و با تعدادی از شرکت های اتکایی خارجی نیز هنوز در ارتباط هستیم.

پرداخت 80 درصد خسارت زلزله سر پل ذهاب و کرمانشاه

پورکیانی با بیان اینکه خسارت ساختمان پلاسکو به صورت کامل پرداخت شده است، گفت: ۸۰ درصد خسارت های  زلزله سر پل ذهاب و کرمانشاه را در همان هفته های ابتدایی پرداخت کردیم و اکنون موردی نداریم که درخواست پرداخت خسارت داشته باشد .
وی با اشاره  به یکی از ساختمان‌های اداری، تجاری این شرکت گفت: این ساختمان که در تهران است یکی از سرمایه‌گذاری‌های اصلی بیمه ایران و یکی از محل‌های اصلی جبران زیان انباشته است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395