سه شنبه, 23 بهمن 1397 ساعت 12:33
کد خبر: 53259

اطلاعات تکميلي

  • به همت سامانه « بیمیک » در صنعت بیمه صورت گرفت؛

برگزاری هم اندیشی گذار از کسب و کار سنتی شبکه فروش 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

سمیرابابایی

هفدهم بهمن ماه، به دنبال ماه ها تلاش مدیران ،کارشناسان بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه به همت و میزبانی استارت اپ «بیمیک» نشستی با حضور جمعی از اعضا خانواده بزرگ صنعت بیمه تحت عنوان دو موضوع اساسی و مرتبط با شرایط کنونی بازار بیمه برگزار شد. بنابراین دلیل طرح مباحث کلیدی در یک فضای کاملا دوستانه و هم اندیشی مبتنی بر دانش و تجربه می توان این نشست را مقدمه ای پر محتوا بر تحولات و تعاملات ارزشمند در صنعت بیمه ارزیابی کرد.

ضرورت هم سویی کسب وکار سنتی و مدرن

در این مراسم هادی فلاح تفتی ، بنیان گزار و مدیر استارت آپ« بیمیک »گفت: نوآوری بخشی از فرهنگ دنیا است و صنایع باید پا به پای مشتری پیش روند که در غیر این صورت عقب خواهیم ماند ؛ باید کسب وکار سنتی و مدرن در کنار هم بوده تا بتوانند نتایج خوبی دریافت کنند.
ضرورت ورود استارت آپ ها به صنعت بیمه
فلاح تفتی با اشاره به ضرورت توجه جدی به افزایش ضریب نفوذ بیمه ، افزود: صنعت بیمه با چالش های بسیاری روبه رو بوده و نیازمند ورود استارت آپ ها است ؛ بنابراین افراد باید به راحتی خسارت دریافت کنند و نگرش آنها به بیمه تغییر کند.

موفق نبودن شرکت های بیمه در زمینه فروش

به گفته وی، متاسفانه در صنعت بیمه در زمینه فروش در شرکت های بیمه اقدام خاصی صورت نگرفته است.
بنیان گذار و مدیر استارت آپ «بیمیک» تصریح کرد : «بیمیک» این اختیار را به نمایندگان می دهد که یک وب سایت کاملا مستقل در زیر مجموعه خود داشته که حاوی پنل فروش انواع بیمه نامه ها طبق نرخ و شرایط شرکت است .
فلاح تفتی بیان کرد :« بیمیک »امکان مقایسه قیمت و شرایط شرکت های بیمه را در سایت اصلی برای بیمه گزاران فراهم می کند ؛ بنابراین بیمه نامه های در خواستی از سمت بیمه گزاران به صورت خودکار توسط سامانه به نمایندگان در محدوده بیمه گزار با لحاظ نمودن پارامترهای مشترک مدارک ارجاع و بیمه نامه توسط اولین نماینده ای که کار را قبول کند ،صادر می شود.
به گفته وی ، بیمه گزار می تواند خدمات نمایندگان را مشاهده و به آنها امتیاز دهد و حتی نظرات سایر بیمه گزاران را هم مشاهده کند.
بنیان گذار و مدیر استارت آپ «بیمیک» با اشاره به قسمتی از مزایای خدمات این شرکت ،گفت : اعطای وب سایت و آپ اختصاصی به هر نماینده با امکانات ویژه جهت فروش مستقیم بیمه نامه ها، امکان نرخ دهی و فروش انواع بیمه نامه های ثالث ، بدنه ، آتش سوزی ، عمر و غیره برای نماینده و بازاریاب ، تسهیل در فرآیند فروش و مدیریت بازاریاب ها ، عدم کسر از کارمزد و دیگر کسورات از نمایندگان، برخی از مزایای اولین سامانه هوشمند کسب وکار بیمه درکشور (بیمیک ) است .

فضای کسب وکار نیازمند تغییر است

همچنین در ادامه این مراسم، حمید حاجی اشرفی ، کارشناس مدیریت ریسک و بیمه گفت : تغییر فضای کسب وکار واقعیتی است که نمی توان آن را کتمان کرد .

توسعه اقتصاد ملی بدون وجود اینشورتک ها امکان پذیر نیست

وی افزود: استارت آپ ها در صنعت بیمه، فروش بیمه نامه ندارند و توسعه اقتصاد ملی بدون وجود اینشورتک ها امکان پذیر نیست .
حاجی اشرفی با اشاره به اینکه بیمه پشتوانه سایر فعالیت های اقتصادی است ، ادامه داد: تیم فعلی بیمه مرکزی بهتر از گذشته به فعالیت پرداخته و مستعد حمایت از شبکه توزیع است که خوشبختانه بیمه مرکزی روی آیین نامه ها فعالیت خوبی داشته است .

فعالیت 110 انجمن صنفی و سراسری در شبکه خدمات بیمه ای

در پایان این مراسم، مهرداد رضایی ، مدیر کل نظارت بر فعالیت شبکه فروش بیمه مرکزی گفت : ۱۱۰انجمن صنفی و سراسری در شبکه خدمات بیمه ای فعالیت کرده که می توان از ظرفیت آنها استفاده کرد.
رضایی افزود : باید دید چه تلاش‌هایی برای احقاق حق شبکه فروش صورت می گیرد و به نظر می رسد با آمدن سندیکا منافع فردی جای خود را به منافع جمعی دهد.
وی ادامه داد: در بحث فروش بیمه، فقط فروش بیمه نامه مطرح نبوده و از این مرحله عبور کردیم و زمان نیاز مشتری سپری شده وموضوع نیاز در مشتری مطرح است.

فروش و بازاریابی از حالت جزیره ای خارج شود

رضایی اذعان کرد : امیدوارم که شرایط به گونه ای پیش رود که به جای بازاریابی صرف ، بحث مارکتینگ مطرح شود ،چرا که فروش و بازاریابی از مباحث مالی ، فنی و اکچویری نباید جدا بوده و باید از حالت جزیره ای خارج شود .
گفتنی است که این همایش در واقع یک فرصت سازی برای هم اندیشی و خرد جمعی اعضای خانواده بزرگ و فرهیخته صنعت بیمه بود. بنابراین مناسب ترین و بهینه ترین روش ارتقا سطح کمی و کیفی خدمات رسانی صنعت بیمه را در این شرایط زمانی که سرعت تغییرات و تحولات اقتصادی و اجتماعی در سطح بین المللی به لحاظ رشد و نوآوری های سریع علمی با مدد از تکنولوژی های جدید و فن آوری اطلاعات ایجاد شده را بررسی و نتایج مطالعات و یافته ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، در مسیر قوانین برنامه های توسعه اقتصادی ،اجتماعی ، فرهنگی کشور به نحو شایسته مسیر خدمت گزاری به جامعه در نهاد خانواده و بنگاه های اقتصادی و تمامی ساختارهای سازمانی کشور را بیابند تا وظیفه حرفه ای و ملی خویش را به نحو احسن پیاده سازی کنند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399