چهارشنبه, 24 بهمن 1397 ساعت 09:26
کد خبر: 53317

اطلاعات تکميلي

  • امروز صورت می گیرد؛

عرضه اولیه ۲۰ درصدی «زفکا» در فرابورس

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: عرضه اولیه ۲۰ درصد سهام شرکت کشت و دامداری فکا معادل ۶۰ میلیون سهم چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه به عنوان دوازدهمین شرکت در سال ۹۷ در فرابورس عرضه می شود. همچنین دامنه قیمتی این شرکت ۸۲۰ تا ۸۳۰ تومان و حداکثر خرید ۶۰۰ سهم برای هر سهامدار حقیقی و حقوقی در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل شرکت کشت و دامداری «زفکا» در چهل‌ و هشتمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» با تشریح ظرفیت‌های این شرکت اعلام کرد: معافیت های مالیاتی، در اختیار داشتن ارز مبادله ای برای خرید نهادها و ارائه تسهیلات از مزیت های این شرکت به شمار می رود.
جمشید جلیل نژاد در مورد میزان تسهیلات بانکی، گفت: شرکت کشت و دامداری «زفکا» در سال ۹۳ به میزان ۱۷ میلیارد تومان با نرخ ۱۸ درصد از سیستم بانکی دریافت کرده بود که با برنامه ریزی های صورت گرفته تسویه این تسهیلات در سال ۹۶ به ۱۰ میلیارد تومان و تا پایان آذر ماه سال جاری به ۷ میلیارد تومان رسیده است و این روند تسویه تا پایان ادامه خواهد داشت.

میزان دریافت تسهیلات بانکی

وی در ادامه با اشاره به سایر رقبا در کشور مطرح کرد: شرکت کشت و دامداری «زفکا» به میزان ۷ دهم درصد از کل تولید شیر کل کشور را انجام می دهد و جزو ۳ شرکت برتر تولید شیر است که تاثیر مثبتی را در سودآوری پایدار سهام شرکت داشته است.

کیفیت اجرای حاکمیت شرکتی

مدیر عامل شرکت کشت و دامداری «زفکا» افزود: اجرای حاکمیت شرکتی به صورت دقیق در این شرکت در سطح مدیران اجرا می شود و افشای به موقع اطلاعات صورت های مالی، کنترل و ارزیابی اطلاعات و رصد دائمی تغییرات از جمله برنامه هایی است که در چارچوب اجرای حاکمیت شرکتی در این شرکت عملیاتی می شود.

Overseas

وی در ادامه درباره وضعیت صورت های مالی شرکت افزود: تا پایان آذر ماه سال ۹۷،  دارایی های شرکت ۹ درصد، فروش محصولات ۴۲ درصد، سود عملیاتی ۵۳ درصد، حاشیه سود ۲۳ درصد، سود خالص ۲۹ درصد و درآمدهای عملیاتی شرکت به میزان ۴۱.۵ درصد افزایش یافته و سود پایه هر سهم نیز به ۸۶۹ ریال رسید.

کم تاثیر بودن تحریم‌ها بر این صنعت

مدیرعامل شرکت کشت و دامداری فکا در خصوص فرصت‌های صنعت دامپروری در کشور بیان کرد: کم تاثیر بودن تحریم‌ها بر این صنعت، پایین بودن مصرف سرانه شیر در کشور، امکان صادرات به کشورهای همسایه، حمایت های دولتی از جمله معافیت های مالیاتی و ... از جمله مزایای فعالیت در این صنعت هستند.
جلیلی نژاد در خصوص تهدیدهای این صنعت نیز اذعان داشت: شرایط اقلیمی و خشکسالی، کاهش قدرت خرید مردم، فساد پدذیری محصول، متغیر بودن سیاست‌گذاری‌ها و ... نیز از نقاظ ضعف این صنعت بشمار می‌رود.
مدیرعامل شرکت کشت و دامداری فکا در خصوص برنامه‌های آتی این شرکت هم افزود: افزایش تولید شیر تا سقف روزانه 200 تن و عرضه دام مازاد 1500 راس در سال به بازار تقاضا نیز از جمله برنامه های شرکت در آینده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395