چهارشنبه, 01 اسفند 1397 ساعت 09:12
کد خبر: 53612

اطلاعات تکميلي

  • رییس پلیس پایتخت خبرداد

۱۹۰ دلال ارزی در زندان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 

رییس پلیس پایتخت گفت: مرحله مبارزه با دلالان ارز را آغاز کردیم و توانستیم ۲۰ نفر از آنان را دستگیر کنیم. بالغ بر ۱۹۰ دلال ارزی در زندان هستند.

سردار رحیمی روزگذشته در حاشیه بیست و دومین طرح رعد نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران گفت: اسفند ماه شلوغی برای مردم و پلیس است، به جهت اینکه در این ماه مردم به خرید عید مشغول هستند و از این رو ترافیک در سطح شهر افزایش پیدا کرده است.
وی گفت: ده ها تیم را در بازار و در مراکز متعدد در نظر گرفته‌ایم و تاکیدم بر این است که مردم در زمان کشیدن کارت بانکی به هنگام خرید مراقب باشند و رمزشان را در اختیار کسی نگذازند و فروشندگان باید کارتخوان را در اختیار مردم بگذارند تا آنها خود رمزشدن را وارد کنند.
سردار رحیمی افزود: کیف قاپی طبیعتا در این ماه بالا خواهد رفت و حتما تاکید می‌کنم که مردم مراقب باشند. در این ماه پلیس با آمادگی کامل در کنار مردم است.
وی با هشدار به فروشندگان و مصرف کنندگان مواد محترقه گفت: هشدار جدی به کسانی که مواد محترقه غیرمجاز را تهیه و توزیع می‌کنند می‌دهم که با آنها برخورد خواهد شد. ۵ انبار مواد محترقه کشف کردیم.
سردار رحیمی درباره فروش ارز به صورت غیرقانونی گفت: همین امروز مرحله مبارزه با دلالان ارز را آغاز کردیم  و توانستیم ۲۰ نفر از آنان را دستگیر کنیم. بالغ بر ۱۹۰ دلال ارزی در زندان هستند.
وی ادامه داد: همه صرافی‌های غیرمجاز پلمپ شدند و باز هم اگر کسانی را همکارانمان ببینند که به صورت غیرمجاز اقدام به فروش ارز می کنند با آنها برخورد خواهند کرد.

سردار حسین رحیمی در بیست و دومین مرحله از طرح رعد که پیش ازظهر امروز در مقر پلیس پیشگیری برگزار شد، اظهار کرد: بیست و دومین مرحله این طرح با همت و تلاش همکارانم در پلیس پیشگیری و کلانتری‌های تهران به مرحله اجرا گذاشته شد و در این مرحله از طرح حدود ۲۹۰ حکم قضایی به مرحله اجرا درآمد به عبارت دیگر همکارانم در ٢٩٠ نقطه حضور پیدا کردند و با شناسایی محل‌های آلوده به حضور سارقان و مالخران، ۶۸۷ سارق و مالخر را دستگیر کردند.
وی با بیان اینکه در مجموع ۱۲ هزار و ۵۱۶ قلم جنس مسروقه در این مرحله از طرح رعد کشف شد، گفت: امیدواریم بتوانیم این اموال را به سرعت به مردم تحویل دهیم.
سردار رحیمی با بیان اینکه تاکنون حدود ۸۵۱ پرونده تشکیل و ۲۴ باند سرقت نیز تا این لحظه متلاشی شده است، گفت: ارزش اموال مکشوفه حدود ۱۰ میلیارد تومان است.
به گفته وی، از جمع ۶۸۷ سارقی که تا به حال دستگیر شدند، ۳۴۵ نفر دارای سابقه متعدد از یک تا چند بار زندان هستند و ۳۴۲ نفر دیگر نیز جزو سارقانی هستند که برای اولین بار در کار سرقت وارد شده اند.
سردار رحیمی با اشاره به بحث مبارزه با کالای قاچاق نیز گفت: در بحث مبارزه با قاچاق کالا نیز ١٣٣ هزار انواع و اقسام کالای قاچاق کشف، ۵۵ قاچاقچی کالا دستگیر و هشت باند قاچاق کالا نیز منهدم شده است. ارزش این اموال مکشوفه بالغ بر چهار میلیارد تومان است.
وی در ادامه اظهار کرد: در این مرحله از طرح رعد پنج قبضه سلاح، ۴۶ قبضه سلاح سرد و حدود ۵۰ هزار عدد انواع و اقسام مواد محترقه کشف شد. همچنین ۱۲ نفر در حوزه حمل و استفاده از سلاح گرم و سرد به همراه وسایلشان دستگیر شدند.
رییس پلیس پایتخت با اشاره به کشف اموال ضد فرهنگی نیز گفت: در حوزه اقلام ضد فرهنگی نیز با دستگیری ۶۰ نفر بیش از ۱۰ هزار سی دی مبتذل و مستهجن کشف شد.
وی همچنین گفت: در حوزه مبارزه با مواد مخدر نیز اقدامات بسیار خوبی انجام شد که در مجموع ۳۲۲ کیلوگرم مواد مخدر کشف و شش باند توزیع مواد مخدر نیز منهدم شد که این افراد خرده فروش بودند و در نقاط مختلف تهران اقدام به فروش مواد مخدر می‌کردند.‌
 
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395