سه شنبه, 07 اسفند 1397 ساعت 15:33
کد خبر: 53861

ایجاد فضای مبهم و عدم اطمینان در بخش اقتصاد کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: قبول استعفای ظریف توسط رئیس‌جمهور این پیام مخابره می‌شود که در سازمان دیپلماسی ما فضای آرام و ثابتی وجود ندارد و همین مساله به مذاکرات سیاسی و اقتصادی ما ضربه می‌زند و نگاه کشورهای دیگر به ایران محتاطانه‌تر خواهد شد.

حسین سلاح‌ورزی نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران در خصوص استعفای ظریف و تاثیر آن بر اقتصاد گفت: اول اینکه این مساله باعث شده که یک شوک بزرگی به جامعه اقتصادی کشور وارد شود و دوم آنکه باعث شد یک فضای مبهم و عدم اطمینان در بخش اقتصاد کشور به وجود آ‌ید.
وی ادامه داد: با توجه به ویژگی‌های شخصیتی و حرفه‌ای ایشان نبود چنین فرد کارآمدی در راس دیپلماسی کشور آن هم در شرایطی که ما در جبهه‌های مختلف مذاکرات سختی را در پیش روی داریم باعث می‌شود که خلاء بزرگی به وجود آید.
سلاح‌ورزی ادامه داد: قبول استعفای ایشان توسط رئیس‌جمهور این پیام مخابره می‌شود که در سازمان دیپلماسی ما فضای آرام و ثابتی وجود ندارد و همین مساله به مذاکرات سیاسی و اقتصادی ما ضربه می‌زند و نگاه کشورهای دیگر به ایران محتاطانه‌تر خواهد شد. طبیعی است نگاه دولت‌ها تاثیر مستقیمی بر فعالان اقتصادی همان کشور دارد و باید منتظر بازخوردهای آن باشیم.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395