چهارشنبه, 15 اسفند 1397 ساعت 08:43
کد خبر: 54177

افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در بانک‌های تجاری و بانک مسکن شورای پول و اعتبار در راستای کمک به تداوم رونق بخش مسکن با پیشنهاد سقف تسهیلات ساخت مسکن با قابلیت تبدیل به فروش اقساطی در بانک‌های تجاری و بانک مسکن موافقت کردند.

به گزارش معاونت اقتصادی بانک مرکزی با موضوع آخرین تحولات شاخص‌های بخش مسکن و راهکارهای تقویت تامین مالی این بخش در جلسه امشب (سه شنبه 14 اسفندماه) شورای پول و اعتبار مطرح و اعضای شورا در راستای کمک به تداوم رونق بخش مسکن در گام اول با پیشنهاد «افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن با قابلیت تبدیل به فروش اقساطی در بانک‌های تجاری و بانک مسکن» موافقت کردند.
بر این اساس، قابلیت انتقال سهم ‌الشرکه بانک در تسهیلات اعطایی ساخت مسکن به خریداران این واحدها در تمامی بانک‌های تجاری (دولتی و خصوصی) و بانک مسکن به ازای هر واحد مسکونی در چارچوب رعایت تعادل منابع و مصارف بانک‌ها در شهر تهران به شکل انفرادی تا یک هزار میلیون ریال و برای زوجین معادل یک هزار و 600 میلیون ریال (هریک از زوجین 800 میلیون ریال) افزایش یافت.
Housing Construction Facility

همچنین این رقم برای شهرهای بزرگ بالای 200 هزار نفر جمعیت به شکل انفرادی معادل 800 میلیون ریال و برای زوجین معادل یک هزار و 200 میلیون ریال (هریک از زوجین حداکثر 600 میلیون ریال) به تصویب رسید.
شورای پول و اعتبار این تسهیلات را برای سایر مناطق شهری به شکل انفرادی معادل 600 میلیون ریال و برای زوجین معادل هزار میلیون ریال (هریک از زوجین حداکثر 500 میلیون ریال) تعیین کرد.
براساس این گزارش همچنین در راستای حمایت و تشویق ساخت واحدهای کوچک و متوسط مقیاس، سقف تسهیلات جدید تنها ناظر بر تامین مالی ساخت واحدهای مسکونی با حداکثر زیربنای مفید 100 متر مربع است. ضمن آنکه امکان تقسیط بلندمدت این تسهیلات برای خریداران واحدهای ساخته شده تا 15 سال توسط بانک‌ها امکانپذیر است.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395