دوشنبه, 27 اسفند 1397 ساعت 13:18
کد خبر: 54608

اطلاعات تکميلي

  • رئیس پلیس راهور تهران بزرگ :

مصوبه‌ای برای پولی شدن معابر و تونل ها به شورای ترافیک شهر تهران واصل نشده است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

آناهیتا یاوری

عصراقتصاد: رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص پولی شدن تونل های شهر تهران گفت: پولی کردن معابر نیازمند مصوبه شورای ترافیک شهر تهران است که رییس ان شهردار تهران است و تا امروز هیچ مصوبه برای تصویب در خصوص پولی شدن  معابر و تونل ها به شورای ترافیک شهر تهران واصل نشده است البته این کار نیازمند توسعه زیر ساخت هایی مانند مترو و حمل و نقل عمومی است.

روز گذشته نشست خبری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با موضوع تمهیدات ترافیکی نوروز 98 و آخرین چهارشنبه شب سال 97 با اصحاب رسانه برگزار شد.
سردار محمدرضا مهماندار ضمن بیان اینکه ظرفیت معابر و تعداد خودرو در ترافیک شهری در اختیار پلیس نیست، آنچه که در اختیار پلیس است انضباط بخشی و برخورد با تخلفات ساکن است ، اظهار کرد: بیش از 4 میلیون خودرو در تهران شماره گذاری شده است، علاوه بر آن هر روز 500 هزار دستگاه خودرو از سمت غرب و کرج وارد تهران می شود؛ همچنین مشکل اساسی ما در تهران استفاده بیش از حد از وسایل شخصی است یعنی خودروهای شخصی ۴۰ درصد در جابجایی سهم دارند اما در زمان پیک ترافیک ۶۷ درصد سطح معتبر را خودروهای شخصی اشغال کردند و عمدتاً هم تک سرنشین هستند.
وی افزود: یکی از موضوعاتی که باعث ترافیک می شود خرابی خودروها در بزرگراهها است از همین وجود یک سازمان در شهرداری تهران درخصوص این مورد لازم و ضروری است و باید سازمانی با عنوان سازمان خدمات بزرگراهی در شهرداری تهران ایجاد شود تا در چنین مواقعی به پلیس کمک کند البته در حال حاضر بخش خصوصی عهده دار این کار است اما لازم است بخش دولتی و حاکمیتی نیز در این بخش حضور داشته باشد.
سردار مهماندار ضمن بیان اینکه از ۲۵ اسفند طرح نوروزی ما آغاز و تا ۱۷ فروردین ادامه دارد و در این بازه زمانی طرح ویژه ای برای کنترل تخلفات حادثه ساز به صورت محسوس و نامحسوس داریم، گفت: رفتار راننده‌ای باعث ایجاد رعب و وحشت در شهر شود و آرامش خانواده‌ها را برهم زنند حتماً این افراد به دستگاه‌های قضائی معرفی می‌شوند.
سردار مهماندار افزود: برنامه ویژه‌ای برای سلامت رانندگان با انجام برخی تست‌ها مانند تست الکل داریم و اگر راننده مستی را دستگیر کنیم، خودروی او ۲۱ روز توقیف می‌شود. البته به غیر از حد و دیگر مجازات‌های قانونی.
وی گفت: در ۵۰ نقطه بزرگراه‌های تهران دوربین‌های سیار کنترل سرعت را در طرح نوروزی اضافه کردیم و همکاران در صورت مشاهده تخلف فوراً برخورد می‌کنند. همچنین بیش از ۵۰ تیم نامحسوس در بزرگراه‌های تهران علاوه بر تیم‌های محسوس در ایام نوروز فعالیت می‌کنند.
رئیس پلیس راهور پایتخت با اشاره به تمهیدات پلیس راهور برای چهارشنبه آخر سال، گفت: تا به امروز هیچ محدودیت ترافیکی برای خیابان‌های تهران وجود ندارد.
وی ضمن بیان اینکه طرح ترافیک و زوج و فرد از ۲۹ اسفند تا پایان روز ۱۶ فروردین ۹۸ در تهران اجرا نمی‌شود، گفت: حلقه دوم طرح ترافیک یا همان طرح کاهش آلودگی هوا از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۸ در تهران اجرا می‌شود و بازه زمانی فروردین تا تیرماه ۹۷ طرح ترافیک با قوانین و شرایط سال ۹۷ همچنان اجرا می‌شود.
سردار مهماندار ضمن بیان اینکه در 11 ماه اخیر شاهد کاهش ۳ درصدی تلفات رانندگی در تهران بوده ایم، گفت: در ۱۱ ماهه نخست امسال تلفات انسانی در حوادث رانندگی ۳ درصد یعنی معادل ۱۸ نفر و تصادفات جرحی هم ۵ درصد کاهش یافته است.

بزرگراه های شهید یاسینی، امام علی(ع) و شهید بابایی خطرناکترین بزرگراه های تهران هستند

وی با بیان اینکه یکی از خطرناک ترین بزرگراه های شهر تهران بزرگراه شهید یاسینی است، زیرا وسائل نقلیه سنگین وارد آن می شوند، گفت: بعد از آن بزرگراه امام علی (ع) به دلیل شیب طولی زیاد و عدم وجود پهلوگاه حادثه خیز است.
وی ضمن بیان اینکه بزرگراه شهید بابایی نیز در رتبه بعدی پر تصادف ترین بزرگراه های قرار دارد، بیان کرد: در سال ۹۷ حدود ۱۱ درصد میزان توقیف خودرو افزایش پیدا کرده است و در رابطه با تست مثبت الکل نیز ۵۳ درصد رشد داشتیم.
وی با اشاره به اینکه به شهروندان توصیه می‌کنم از مسیریاب های داخلی استفاده کنند، اظهار کرد: استفاده دیداری از این اپلیکیشن ها برای راننده غیر مجاز و تخلف است و رانندگان می توانند از سیستم صوتی این نرم افزار ها استفاده کنند.
سردار مهماندار در خصوص پولی شدن تونل های شهر تهران گفت: پولی کردن معابر نیازمند مصوبه شورای ترافیک شهر تهران است که ریاست آن بر عهده شهردار تهران می‌باشد.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: تا امروز هیچ مصوبه‌ای در خصوص پولی شدن معابر و تونل ها به شورای ترافیک شهر تهران واصل نشده است و این کار نیازمند توسعه زیر ساخت‌هایی مانند مترو و حمل و نقل عمومی است.

از رفتار خشونت‌آمیز طرفداری نمی‌کنیم

وی در خصوص انتشار ویدیویی از ضرب و شتم یک شهروند از سوی مامور پلیس راهور در یکی از بزرگراه‌های تهران گفت: مجموعه همکاران من در پلیس راهور افراد بسیار زحمت کشی هستند که همه شاهد آن هستند و رفتار یک نفر را نباید به حساب کارکنان آن مجموعه گذاشت.
وی افزود: ما از هیچ رفتار خشونت آمیزی حمایت نمی‌کنیم و هرفردی در هر رده‌ای که باشد و مرتکب رفتار خشونت آمیز شود با آن برخورد می‌کنیم.
وی افزود: به محض انتشار این کلیپ سردار فرمانده ناجا و فرمانده تهران بزرگ دستور ویژه برای پیگیری این موضوع دادند تا از مامور و شهود تحقیق شود.
مهماندار ادامه داد: البته در تصویر مشخص است که فرد ضارب سرباز وظیفه است و البته کسی که مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، خانم نیست، آقایی است با پیراهن قرمز و موهای بلند که مرتبط با موضوع هم نبوده و در ماجرا مداخله هم کرده است.
به گفته رییس پلیس راهور ناجا، این افسر وظیفه شناسایی شده و اتفاقا دارای مدرک لیسانس برق است.
وی اضافه کرد: سربازان وظیفه 1.5 تا دو سال مهمان ما هستند و ما هم حدود دو ماه آنان را آموزش می‌دهیم تا بتوانند در یکسری اقدامات به ماموران ما کمک کنند.
وی افزود: از زحمات عمده سربازان وظیفه تشکر می‌کنم، این را هم قبول داریم که مسئولیت این سربازان با ما است، اما واقعیت این است که به دلیل برخی مسائل در گذشته، آموزش‌های قبلی، تربیت و ... رفتارهایی می‌کنند که ممکن است ناشایست باشد.
مهماندار افزود: البته ما آموزش‌های ضمن خدمت نیز برای سربازانمان داریم و مسئولیتمان را هم می‌پذیریم و ان‌شاالله به محض وصول نتیجه گزارش آن را اعلام خواهیم کرد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395