سه شنبه, 20 فروردين 1398 ساعت 10:16
کد خبر: 55055

اجرای پویش سیل مهربانی دانش آموزان برای مناطق سیل‌زده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصادمعاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از برپایی پویش عمومی سیل مهربانی دانش آموزان برای کمک به مناطق سیل زده خبر داد.

روز گذشته نشست خبری علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با موضوع ششمین دوره مسابقات قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام برگزار شد.
کاظمی اظهار کرد: آموزش و پرورش به دلیل مسؤولیت فرهنگی که بر عهده دارد، سیل مهربانی همکلاسی‌ها را تشکیل داد تا پویش عمومی ۱۴ میلیونی برای همدردی رقم بخورد، ما روز جوان را روز ورود به این عرصه انتخاب خواهیم کرد و با عنوان عیدی‌مان برای تمام دانش‌آموزان معرفی خواهد شد.
وی ضمن بیان اینکه یکی از مهمترین اولویت‌های معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه است، گفت: برگزاری مسابقات قرآنی نه به عنوان هدف بلکه مقدمه ‌ای برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با این معجزه جاوید پیامبر خاتم(ص) از اهمیت خاصی برخوردار است و برگزاری مسابقات بین‌المللی قران کریم افتخاری است که به واسطه این فرایند می‌توانیم در جهت تعمیق مفاهیم قرآنی در میان دانش‌آموزان و سبک زندگی قرانی موثر باشد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: امروز شاهد بزرگترین رخداد در سطح کشور هستیم و این مسابقات پشتوانه چند میلیونی دارد به طور مثال در کشور ما حدود 7 میلیون نفر در این مسابقات شرکت دارند و اگر به فرایند برگزاری این مسابقات بیندیشیم به عظمت آن پی خواهیم برد. در این مسابقات از هر مدرسه در کشور یک نفر به منطقه و از هر منطقه یک نفر برای مسابقات انتخاب شد که درنهایت به مسابقات بین‌المللی راه خواهند یافت.
کاظمی افزود: ما معتقدیم موج‌های قرآن اثرات معنوی خود را در روح دانش‌آموزان در جامعه می‌گذارد که این مورد برای ما دارای اهمیت است؛ همچنین دانش‌آموزان با سبک‌های قرآن آشنا می‌شوند و الگوهای متفاوتی را می‌بینند علاوه بر این دانش‌آموزان خارجی نیز با فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی و توجه ما به قرآن آشنا می‌شوند که از برکات برگزاری مسابقات است.
وی ضمن بیان اینکه شعار مسابقات  امسال «یک کتاب و یک امت» است، گفت: آنچه که می‌تواند زمینه ای برای همبستگی کشورهای اسلامی باشد، برگزاری همین مراسم‌ها است و ما امیدواریم این دوره از جلسات با کیفیت و اثربخشی بیشتری شکل گیرد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به اینکه به دلیل به حد نصاب نرسیدن شرکت کنندگان دختر در رشته قرائت، نماینده برگزیده ایرانی هم نمی‌تواند در این مسابقات حضور داشته باشد گفت: در مرحله مقدماتی این مسابقات ۱۰۵ شرکت کننده از ۳۴ کشور بصورت مجازی به رقابت پرداختند که از این تعداد ۳۱ دانش‌آموز از ۲۱ کشور به مرحله نیمه‌نهایی راه یافتند که بصورت حضوری در محل برگزاری این رقابت‌ها در هتل هما حاضر خواهند شد و در برگزیدگان این مرحله نیز در روزهای آتی در مرحله نهایی به رقابت می‌پردازند.
کاظمی در زمینه آماده‌سازی مسابقات گفت: ما از تمام کمک‌های شورای عالی قرآن بهره گرفته‌ایم و امیدواریم دانش‌آموزان کشور ما همچون موفقیت خود در سایر رشته‌ها به رتبه‌های عالی برسند. ما از شهریور 10 کمیته تشکیل داده‌ایم که کمیته اطلاع‌رسانی، حراست، فوق برنامه، تشریفات و ... در آن زحمات بسیاری کشیده‌اند.
وی در ادامه پشتوانه برگزاری این مسابقات را حضور چندین میلیونی دانش‌اموزان در سراسر دنیا عنوان کرد و گفت: مقدمات برگزاری این مسابقات در ایران با حضور بیش از ۷ میلیون دانش‌آموز در سطح کشور است که در مراحل مختلف به رقابت می‌پردازند و در نهایت در سه رشته حفظ دختران و پسران و قرائت پسران نمایندگان کشور ما در کنار شرکت کنندگان دیگر کشورهای اسلامی به رقابت خواهند پرداخت.
به گفته کاظمی روز چهارشنبه 21 فروردین افتتاحیه مراسم و اختتامیه آن در 25 فروردین برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگان روز دوشنبه با مقام معظم رهبری دیدار خواهند داشت.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395