شنبه, 24 فروردين 1398 ساعت 11:14
کد خبر: 55159

تقاضای جهانی نفت کاهش می یابد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی، کاهش میزان تقاضای جهانی نفت در بازار را پیش بینی کرد.

این سازمان در گزارش ماه آوریل (فرودین- اردیبهشت) پیش بینی کرد میزان تقاضای جهانی در پی افت شدید میزان تولید نفت عربستان و ونزوئلا کاهش می یابد.
بنابر پیش بینی این سازمان، نرخ رشد مصرف جهانی نفت در سال 2019 تغییر نخواهد کرد و به میزان یک میلیون و 400 هزار بشکه در روز ثابت خواهد ماند.
این گزارش حاکی است میزان تقاضای جهانی نفت در سال 2018 میلادی 99 میلیون و 300 هزار بشکه در روز بود.

تقاضای جهانی نفت

این سازمان همچنین در خصوص تبعات افزایش بهای جهانی نفت هشدار دارد. در حال حاضر بهای نفت خام برنت از مرز 71 دلار برای هر بشکه عبور کرد. این درحالیست که این رقم در سال 2018 حدود 50 دلار بود.
بر اساس اعلام آژانس بین المللی انرژی در پی کاهش عرضه نفت اوپک و اعمال تحریم بر ونزوئلا، میزان عرضه جهانی نفت در ماه مارس (اسفند 97- فروردین 98)، 430 هزار بشکه در روز کاهش یافت.
آمارها نشان می دهد از آغاز سال جدید میلادی (11 دی 97) بهای نفت برنت و وست تگزاس اینترمدییت تاکنون به ترتیب 40 و 30 درصد افزایش داشته اند.
همچنین تشدید نا آرامی ها در لیبی که یکی از صادرکنندگان نفت به اروپا به شمار می آید، در افزایش بهای جهانی نفت تاثیر گذار بوده است.
کشورهای عضو اوپک همراه با برخی تولیدکنندگان غیراوپک در نشست آذر ماه سال گذشته توافق کردند که عرضه نفت را به میزان یک میلیون و 200 هزار بشکه کاهش دهند، اما ایران از این کاهش، مستثنی شد.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395