جمعه, 30 فروردين 1398 ساعت 10:00
کد خبر: 55457

اطلاعات تکميلي

  • علیرضا اکبری

از حرف‌های سعید قاسمی شوکه شدم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

علیرضا اکبری

واقعا از حرف‌های سعید قاسمی شوکه شدم!

۳ پرده را می‌بینم:

یک: ببینید، ایشان راجع به جنگ بوسنی سخن می‌گوید! یعنی بین ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵! یعنی زمانی که سازمان تروریستی بین‌المللی در حال شکل‌گیری بود! پس از فروپاشی اتحاد شوروی و در زمان ریاست کلینتون، خاتمه اشغال روس‌ها در افغانستان و حاکمیت طالبان، با پرچم‌های سپید! یعنی زمانی که پای القاعده در حال بیرون گذاشته شدن از غرب آسیا بود!
دو: ۲۰۰۱، یازده سپتامبر! القاعده رسماً مسئولیت حملات به آمریکا را می‌پذیرد و جنگ علیه آمریکا را اعلام می‌کند، بوش پسر، جنگ علیه تروریسم را اعلام می‌کند، اما ابزار قانونی لازم برای جنگ علیه تروریسم را ندارد! لذا قانونی درست می‌شود که «به رییس جمهور آمریکا اجازه می‌دهد که هر نیروی تروریستی و وابسته و حامی تروریسم را» بدون محوز کنگره به جنگ بطلبد! «قانون مجوز آغاز جنگ، بدون مجوز کنگره، به دلیل شناسایی دشمن تروریستی!»
سه: کار ایران و آمریکا بالا می‌گیرد! ترامپ وارد کاخ سفید می‌شود. از برجام خارج می‌شود. تحریم‌های همه جانبه را علیه ایران احیاء می‌کند! کنگره احساس خطر می‌کند و مصوبه‌ای می‌گذارند که جنگ با ایران، نیاز به مجوز ویژه داشته باشد! دست کاخ سفید در پوست گردو گذاشته می‌شود!
ناگهان اما ترامپ با فرمانی، سپاه را نیروی تروریستی قلمداد می‌کند، و کنگره آن را تایید می‌کند! هنوز اما قانون لزوم مجوز خاص برای جنگ با ایران، موجود است!
در این لحظه شخصی که از مدت‌ها قبل، در تبلیغات خاص رسانه‌ای، «از فرماندهان سپاه» معرفی شده!، در مقابل دوربین ایرانی، اعتراف می‌کند، «سپاه زیر پوشش هلال سرخ، در دهه نود میلادی با همکاری القاعده به طور مشترک، به نیروهای تروریستی آموزش می‌داد، و آنها را در گردان‌هایی مثل حمزه سیدالشهداء، سازماندهی می‌کرد»؟!
نتیجه: کار ترامپ بسیار راحت شد، به استناد قانون جنگ بدون مجوز با نیروی تروریستی مصوب سال ۲۰۰۱ آمریکا، دولت ترامپ برای آغاز جنگ با ایران، نیازی به مجوز کنگره ندارد!
اینک یک نفر بگوید، سعید قاسمی از سوی کدام مرجع، ماموریت یافت تا کار آمریکا را برای آغاز جنگ با ایران، زیر چتر قانون ۲۰۰۱، تسهیل کند و اتهام کذب ترامپ به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را، مستند کند؟!

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395