سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 ساعت 11:28
کد خبر: 55588

احتمالا خروج نفت ایران از بازار قیمت‌ها را 4 تا 5 دلار بالا ببرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کارشناس ارشد حوزه انرژی گفت: احتمالا خروج نفت ایران از بازار قیمت‌ها را 4 تا 5 دلار (5 تا 10 درصد) بالا ببرد.

نرسی قربان، درباره سیگنال‌های عدم تمدید معافیت خریداران نفت از ایران به بازار اظهار داشت: این عدم تمدید معافیت‌های نفتی از سوی ایالات متحده شوک جدیدی به بازار وارد نمی‌کند چون بازار از قبل پیش بینی می‌کرد که ممکن است این اتفاق بیفتد و همه جوانب را در نظر گرفته است، ولی بستگی دارد به اینکه به چه نحوی این کار را می‌کنند، آیا واردات نفت از ایران باید فوری قطع شود یا بتدریج این اتفاق می‌افتد؟ آیا قرار است خریدار به طور کلی و به یکباره تمام خرید خود را متوقف کند یا خیر. تمام اینها باید مشخص شود.
وی افزود: در هر حال بعضی از مشتریان مثل ترکیه و عراق حرف‌شنوی کامل از آمریکا ندارند و خرید خود را ادامه می‌دهند ولی مشتریانی که شرکت‌های خصوصی هستند از ترس آمریکا وارداتی نخواهند داشت.
این کارشناس ارشد حوزه انرژی در ادامه با اشاره به تصمیمات احتمالی اوپک در نشست آتی گفت: تصمیمات اوپک با اجماع است، ضمن اینکه ایران هم حق رای دارد علاوه بر آن کشورها اختیار دارند تصمیمات اوپک را اجرا کنند، یا خیر.
وی تصریح کرد: فعلا عربستان و امارات اعلام کرده‌اند که جای نفت ایران را پر می‌کنند.
قربان خاطرنشان کرد: احتمالا خروج نفت ایران از بازار قیمت‌ها را 4 تا 5 دلار (5 تا 10 درصد) بالا ببرد.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395