سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 ساعت 14:20
کد خبر: 55597

وزیرعلوم: بیش از 196 مرکز رشد در کنار دانشگاه های کشور وجود دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر علوم گفت: بیش از 196 مرکز رشد در کنار دانشگاه های کشور وجود دارد که این مراکز نگاهی نو به عرصه علم آموزی و پژوهش خواهند داشت.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه باید با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی هایی که دارند نسبت به تولید علم و ثروت اقدام کند.
منصور غلامی، سه شنبه در آیین آغاز ساخت نیروگاه خورشیدی 20 مگاواتی در دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز اضافه کرد: خیلی از فعالیت هایی که در دانشگاه انجام می شود می تواند تاثیرات جهانی داشته باشد و اگر سرمایه گذاری در این بخش ها صورت گیرد نه تنها صنعت از این سرمایه گذاری منفعت پیدا می کند بلکه دانشگاه نیز از نظر مالی بهره مند می شود.
وی ادامه داد: بسیاری از دانشگاه ها توانسته اند در تامین منابع مالی خود اقداماتی انجام دهند؛این رویکردی است که وزارت علوم برای تامین منابع مالی دانشگاه ها در کشور دارد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: دانشگاه ها باید همان گونه که در برنامه ریزی ششم توسعه آورده شده در تامین منابع مالی باید با استفاده از ظرفیت های واحد آموزشی نسبت به کسب درآمد اقدام کنند.
غلامی گفت: هرچه قدر درحوزه های مختلف علمی سرمایه گذاری صورت گیرد بازدهی این سرمایه گذاری بلند مدت و میزان سودآوری نیز چندین برابر است و شاهدهستیم که در استان فارس نیز بر جذب سرمایه گذاری علمی اهتمام ویژه ای صورت گرفته است.

وزیر علوم

وزیر علوم سرمایه گذاری در علم را سرمایه گذاری برای آیندگان دانست و افزود: همکاری مسئولان استان فارس با دانشگاه شیراز قابل تقدیر است و اگر سرمایه گذاری اقتصادی نیز در قالب حمایت ها رخ دهد سرمایه گذاری پایداری است.
وی با اشاره به این که مراکز رشد عاملی برای توسعه ارتباط علم و صنعت هستند بیان کرد: بیش از 196 مرکز رشد در کنار دانشگاه های کشور وجود دارد که این مراکز نگاهی نو به عرصه علم آموزی و پژوهش خواهند داشت البته این مراکز مرکزی برای کسب ثروت هستند.
غلامی افزود: در کشور 43 پارک علم و فن آوری وجود دارد و این پارک ها توانسته اند جوانان نخبه زیادی را در زمینه عملی کردن علم جذب کنند واگر پارک های علم و فن آوری در کنار مراکز آموزش عالی قرار گیرند ارتباط صنعت و دانشگاه بهتر از گذشته خواهد شد.
در این آیین علاوه بر این که وزیر علوم، کلنگ عملیات ساخت نیروگاه 20 مگاواتی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز را بر زمین زد، عملیات اجرایی دو نیروگاه 25 مگاواتی تولید انرژی خورشیدی در شهرستان های آباده و نی ریز نیز به صورت ویدیویی آغاز شد.
نماینده شرکت سرمایه گذار ایتالیایی سارنده نیروگاه 20 مگاواتی دانشگاه شیراز گفت: این طرح در قالب دو نیروگاه 10 مگاواتی در مدت 6 ماه و با سرمایه تقریبی 20 میلیون یورو ساخته خواهد شد.
عبدالمتین ستایش گفت: دوره بهره برداری از این نیروگاه 20 سال است و سرمایه گذاران شرکت ایتالیایی ایتال لیز و دانشگاه شیراز هستند.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395