چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 15:41
کد خبر: 55640

اخاذی از طریق اپل آیدی گوشی های آیفون

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

فروشنده گوشی موبایل با در اختیار داشتن اپل آی دی طعمه اش با ارسال پیامک تهدیدآمیزی قصد اخاذی داشت که دستگیر شد.

سرهنگ تورج کاظمی رییس پلیس فتا تهران با اعلام این خبر گفت: چندی قبل مرد جوانی با حضور در اداره پلیس از ماجرا اخاذی تهدیدآمیزی از سوی مرد ناشناس خبر داد.
وی افزود: مرد 30 ساله در تحقیقات ابتدایی ادعا کرد چندی قبل یک گوشی موبایل آیفون از مغازه موبایل فروشی به صورت اقساط خریدم و در پرداخت قسط ششم گوشی موبایلم 2 روز تاخیر کردم که ناگهان متوجه شدم گوشی موبایلم قفل شده است.
رییس پلیس فتا ادامه داد: مرد جوان در ادامه عنوان کرد پس از قفل شدن گوشی موبایلم یک پیامک تهدیدآمیز به دستم رسید که متوجه شدم همه اطلاعاتم را دزدیده‌اند.
وی افزود: ماموران در ادامه تحقیقات متوجه شدند مرد ناشناس با تهدید به انتشار تصاویر خانوادگی مرد جوان درخواست پول کرده  که طعمه مرد اخاذ با توجه به اینکه احتمال می‌داد مرد فریبکار پس از دریافت پول دوباره اقدام به اخاذی  ‌کند به پلیس مراجعه کرده است.
سرهنگ تورج کاظمی گفت: بدین ترتیب تیمی از کارشناسان پلیس فتا با توجه به حساس بودن پرونده تجسس‌های فنی را آغاز کردند که در این شاخه از تحقیقات مشخصات مرد اخاذ که تیمور 38 ساله است به دست آمد و در ادامه مرد جوان وقتی تصویر متهم را دید اعلام کرد که وی همان فروشنده مغازه موبایل فروشی در خیابان میرداماد است.
رییس پلیس فتا تهران ادامه داد: متهم به دستور بازپرس دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای دستگیر شد و در همان تحقیقات ابتدایی با توجه به مدارک و شواهد پلیسی لب به اعتراف گشود.
وی افزود: متهم در بازجویی‌های پلیسی عنوان کرد که بخاطر نیاز به پول و با نقشه، قبل از فروش گوشی موبایل آیفون اقدام به درست کردن اپل آی دی کردم و خریدار گوشی با توجه به اعتمادی که کرده بود و اطلاعات کمی که در این زمینه داشت اعتراضی نسبت به این موضوع نکرد و بعد از مدتی وسوسه شدم و با توجه به داشتن اپل آی دی طعمه‌ام در یک لحظه اقدام به قفل کردن گوشی و ارسال پیامک تهدیدآمیز کردم و فکر نمی کردم پلیس مرا شناسایی و دستگیر کند.
سرهنگ کاظمی اظهار داشت:متهم پس از اعتراف به تهدید واخاذی‌اش برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام مقام قضایی قرار گرفته است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395