یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 ساعت 04:00
کد خبر: 55723

اطلاعات تکميلي

  • بیماری رکود مسکن مسری است؛

کاهش 70درصدی تقاضا در صنعت تجهیزات مکانیکی ساختمان

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سجاد عسگری

عصراقتصادرییس اتحادیه تاسیسات مکانیکی تهران از کاهش 70درصدی تقاضای در بخش تجهیزات مکانیکی خبر داد و عامل اصلی آن را رکود بازار معاملات و ساخت و ساز و رقابت ناسالم در این حوزه ها دانست.

بیژن عطارد در گفت وگو با عصر اقتصاد در خصوص سال رونق تولید و صنف تاسیسات مکانیکی گفت: این مجموعه ارتباط مستقیمی با رونق مسکن دارد. هرچقدر ساخت و ساز روند افزایشی داشته  باشد تقاضا زیاد است.
رییس اتحادیه تاسیسات مکانیکی تهران در خصوص رونق تولید در صنعت اظهار کرد : باید موانع تولید رفع شود، روش های سنتی تولید تغییر پیدا کند و از واردات اجناس مشابه تولید داخل جلوگیری شود .
عطارد ادامه داد: درصنف تاسیسات ساختمان توانایی تولید انواع و اقسام شیر آلات و قطعات گازی و فاضلاب را داریم اما به علت تورم برای تولیدکنندگان مقرون به صرفه نیست.
رییس اتحادیه تاسیسات مکانیکی تهران در خصوص مشوق های این صنف افزود: در شرایط فعلی اقتصادی تولید با مشکلاتی روبرو شده و نیازمند محرک است تا چرخه فعال شود .
وی ادامه داد: بیمه در این وضعیت درصد هایی از کارفرما مطالبه می کند که یک نوع اهرم فشار به تولید کنندگان است.
عطارد در خصوص حمایت از تولید داخل اظهار کرد: به هر میزان که از کالای ایرانی استفاده شود رفاه اجتماعی افزایش می یابد و به طبع آن شاهد کاهش فساد در جامع خواهیم بود و به علت فروش نفت سیاست هایی که سال ها از آن غافل بوده ایم احیا می شود و بر بحران هایی مانند تحریم و...... فایق خواهیم شد.
رییس اتحادیه تاسیسات مکانیکی تهران در خصوص نوسانات ارز و تاثیر آن بر مسیر تولید این مجموعه افزود: اکثر تولید ها به تناسب قطعه مورد نیاز این صنعت نیازمند کالای واسطه یا مواد اولیه بوده و این امر نیازمند مبادلات ارزی است. به همین دلیل نوسانات ارزی تاثیر چشمگیری در روند تولید دارد.
وی ادامه داد: اقتصاد جهانی و مبادلات و ارتباطات از حالت بسته خارج شده است. مدیریت به نحوی باشد که در زمان کاهش ارزش پول ملی، سرمایه و نقدینگی به سمت تولید هدایت و مانع دلالی و سفته بازی شود.
وی در خصوص فعالیت واحدهای این صنف افزود: اعضای این مجموعه نگران هستند و افرادی که مجوز اخذ نکرده اند، وارد کارهای تاسیسات شده اند و با همکاری که با سازمان نظام مهندسی صورت گرفته است و اقداماتی مثل جلوگیری از ورود کارگر های خارجی، در سال های گذشته رونقی در صنعت ساختمان ایجاد شد و این امر مهاجرت نیروی انسانی از شهرها به کلان شهرها را به دنبال داشت.
وی ادامه داد: در شرایط رکودی فعلی، رقابت ناسالم موجب کاهش کیفیت شده و تقاضای خدمات فنی در بخش تجهیزات مکانیکی ساختمان 70 درصد کاهش یافته است.

اهداف راهبردی اتحادیه تاسیسات مکانیکی ساختمان تهران

اتحادیه تاسیسات مکانیکی ساختمان تهران در سال 1390 به منظور ساماندهی مجریان تاسیسات مکانیکی ساختمان بر اساس قانون نظام صنفی و مقررات آن، دفاع از حقوق صنفی اعضا در چهارچوب قانون نظام صنفی و دیگر قوانین و آموزش و آشنا نمودن مجریان با لوازم ومصالح و ابزار جدید بمنظور ارتقا سطح امور اجرایی تاسیس شد.
از دیگر اهداف این اتحادیه، آموزش اصلاح الگوی مصرف و استفاده بهینه از انرژی ساختمان با توجه به اهمیت مصرف انرژی و کوشش در جهت سامان بخشیدن به تهیه و توزیع کالاهای مصرفی تاسیساتی استاندارد مورد نیاز اعضا از طریق قانونی مانند تشکیل تعاونی تهیه و توزیع نام برده شده است.
تاسیسات مکانیکی ساختمان به اختصار همان لوله کشی های م ختلف در ساختمان و نصب تجهیزات مربوط است که کارکرد آنها از علوم و محاسبات مکانیک سیالات پیروی می کند .

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395