دوشنبه, 09 ارديبهشت 1398 ساعت 09:58
کد خبر: 55803

اطلاعات تکميلي

  • رئیس ستادکل نیروهای مسلح :

رونق تولید بدون امنیت در کشور امکان پذیر نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: در اقتصاد مسئله امنیت، ثبات، پایداری در سرمایه‌گذاری و رونق تولید  کشور بسیار حائز اهمیت است و نیروی انتظامی مسئولیت اصلی را در این زمینه به عهده دارد.

روز گذشته بیست و سومین همایش فرماندهان و رؤسای ناجا با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و سردار حسین اشتری، فرمانده ناجا و سرلشگر محمد باقری، در ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد.
سردار اشتری در این همایش اظهار کرد: نیروی انتظامی همواره در صف اول تأمین امنیت و وقایع مختلف بوده، به گونه ای که در حوادث و رویدادهای مختلف نظری همین حادثه سیل جزو اولین نیروهایی بود که به محل اعزام شد و امدادرسانی به شهروندان را آغاز کرد.
وی ضمن بیان اینکه پلیس همواره در آماده باش است، گفت: این روزها دشمنان با تحریم به دنبال ضربه زدن به کشور هستند اما این را بدانید که اگر تحریم‌ها، آسیب‌ها و چالش‌ها سخت‌تر از سال‌های گذشته هم باشد باز هم همکاران ما آماده هستند و با اشراف اطلاعاتی و برنامه ریزی باز هم با آن مقابله خواهند کرد؛ کما اینکه در سال ۹۶ شاهد بودیم که ما در چه بحران‌هایی توانستیم مأموریت خود را به خوبی انجام دهیم.
فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از حمایت‌های ستاد کل نیروهای مسلح از ناجا گفت: من بارها گفته‌ام که ستاد کل همواره نیروی انتظامی را جزو اولویت‌های خود قرار داده و این نشان می‌دهد که سرلشگر باقری چه اشراف بالایی به مسائل نیروی انتظامی و حتی مسائل داخلی این نیرو دارد، بطوریکه در مسائل اقتصادی داخلی ناجا نیز حمایت‌های ایشان راهگشا بود.
به گفته اشتری امسال در سفر‌های نوروزی علی رغم افزایش سفرها، شاهد کاهش ۳۰ درصدی تصادفات رانندگی بودیم.

رونق تولید بدون امنیت در کشور امکان پذیر نیست

سرلشکر محمد باقری نیز گفت: دشمنی که از تجاوز نظامی مایوس است، انرژی و توان خود را روی توطئه ها و تحریم های مختلف اقتصادی و فشارهای سیاسی قرار داده است و می خواهد ملت ایران را تحت فشار این توطئه ها قرار دهد.
وی ادامه داد: آغاز سال 1398 را که به نام رونق تولید توسط رهبری نامگذاری شده است، تبریک عرض می‌کنم و در همین سال رونق و تولید باید به ماموریت نیروی انتظامی اشاره و تاکید کنیم که بدون فعالیت شما عزیزان و رزمندگان خدوم این نیرو امکان رونق تولید در کشور نخواهد بود و امنیت پایدار و آرامش برای همه فعالیت‌ها ضروری است.
وی اظهار کرد: در اقتصاد مسئله امنیت، ثبات، پایداری در سرمایه‌گذاری و گردش چرخ تولید کشور بسیار حائز اهمیت است و شما به عنوان نیروی انتظامی کسانی هستید که مسئولیت اصلی را در این زمینه به عهده دارید.
رئیس ستادکل نیروهای مسلح تصریح کرد: بر اساس درکی که بر اهمیت و نقش نیروی انتظامی در آرامش کشور وجود دارد، نیروی انتظامی را جزو اولویت‌های خود می‌دانیم و در برنامه‌ریزی‌ها با تخصیص اعتبارات، تخصیص وقت، انرژی و تمام ابعاد به آن توجه خواهیم داشت. نیروی انتظامی بخش مهمی از مسئولیت ما به شمار می‌رود و به این افتخار می‌کنیم که بتوانیم کمکی برای آن باشیم و باری از دوش آن برداریم و کمک کنیم تا شما عزیزان و همرزمان بتوانید مسئولیت خود را به خوبی انجام دهید.
رونق تولید

خواهان بستن تنگه هرمز نیستیم

سرلشکر محمد باقری در حاشیه این همایش در جمع خبرنگاران در خصوص گفت: ما خواهان باز بودن این تنگه راهبردی هستیم، روزانه کالا و نفت کشورهای مختلفی همچون ایران از این تنگه عبور می‌کند و مسئولیت امنیت این تنگه برعهده نیروهای مسلح ایران است. مقامات ما هم این مساله را عنوان کردند که ما به دنبال بستن تنگه هرمز نیستم اما اگر دشمنی دشمنان زیاد شود، قادر به این کار خواهیم بود.
وی افزود: امروز همه کشتی‌ها و ناوهای جنگی منطقه ای و فرامنطقه ای باید پاسخگو سوالات پاسداران انقلاب اسلامی در تنگه هرمز باشند و ناوهای آمریکا نیز تاکنون پاسخگوی سوالات پاسداران سپاه بوده اند و تاکنون مشکلی وجود نداشته است.

ساخت خانه‌های سیل زدگان تا یک‌ سال آینده

رحمانی فضلی نیز در این همایش اظهار کرد: بنابر آمارها و گزارش‌ها تاکنون ۱۷۴ هزار واحد آسیب دیده نیاز به نوسازی و بازسازی دارند که برای بیش از ۱۰۰ هزار مورد وسایل خانه و زندگی آماده شده و من تاکید کردم که باید تا آخر هفته برای تمامی ۱۷۰ هزار مورد وسایل زندگی آماده شود تا به محض تحویل خانه‌هایشان این وسایل را به آنان تحویل دهیم.
وی با تاکید بر این که باید در کوتاه‌ترین مدت عملیات بازسازی خانه‌های ساکنان مناطق سیل زده انجام شود، گفت: ما برنامه ریزی کردیم که ظرف مدت یک سال عملیات بازسازی انجام شود. و این خانه‌ها کاملاً ساخته شود.
رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنانش به عملیات و هجمه‌های روانی دشمنان در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: دشمنان می‌گفتند جمهوری اسلامی چهل سالگی انقلاب را نمی‌بیند و تلاش کردند تا مردم را ناامید کنند اما دیدید که چطور در ۴۰ سالگی انقلاب مردم مصمم‌تر از هر سال در دفاع از کشور خوش درخشیدند.
وی افزود: در حوزه منطقه‌ای نیز رویارویی جدی میان مسلمانان منطقه و رژیم صهیونیستی شکل گرفت و در نهایت این صهیونیست‌ها بودند که اعلام کردند مقابله آنان در منطقه مقابله با ایران است چرا که امروز جمهوری اسلامی محور انسجام میان کشورها و مبارزه با تروریسم است. البته کشورهایی هم هستند که شعار مبارزه با تروریسم می‌دهند اما در عمل پا پس می‌کشند و ما چیزی از آنها ندیدیم.
وی به الگو گیری کشورها از جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: نیروهایی مانند بسیج امروز در سطح کشورهای منطقه تشکیل شده که این نشان دهنده الگوگیری کشورهای منطقه از ایران و انقلاب اسلامی است که همین امر دشمنان را عصبانی کرده است، همه ما باید به جمهوری اسلامی افتخار کرده و قدردان آن باشیم.
وزیر کشور اضافه کرد: سال ۹۸ با فشارهای جدیدی در عرصه‌ تحریم‌ها مواجه شد فشارهایی که بر دوش مردم است و هدف دشمنان این است که مردم را از کشورشان ناراضی کند. دشمن با نیروهای نفاق و سلطنت طلبان و گروهک‌هایی که اطلاعات غلط به آنان داده می‌شود سعی دارد خودشان را به عنوان نیروهای آلترناتیو مطرح کنند اما با وجود تمام این اقدامات حتی نتوانستند که یک قدم هم در راستای براندازی حرکت کنند.
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395