یکشنبه, 15 ارديبهشت 1398 ساعت 11:29
کد خبر: 56059

کاهش تولید و خلاء در بازار آبزیان سالجاری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: سیل به 30 درصد از مزارع ماهیان گرمآبی و سردآبی خسارات وارد کرده که کاهش تولید و خلاء در بازار آبزیان سالجاری را به همراه خواهد داشت.

حسین علی عبدالحی با بیان اینکه 15 درصد خسارت سیل مربوط به مزارع ماهیان گرمآبی و 15 درصد مربوط به ماهیان سردآبی است، اظهار کرد: سیل در استان‌های خوزستان،‌ لرستان،‌ چهارمحال و بختیاری، ایلام، مرکزی، کرمانشاه، مازندران و گلستان تا 100 درصد به مزارع ماهیان گرمآبی و سرآبی خسارت وارد کرده است.
وی ادامه داد: سیل اخیر نه تنها ماهیان این مزارع را برده، بلکه در برخی از آن‌ها زیر ساخت‌ها را به طور کامل نابوده کرده است.
عبدالحی آخرین برآورد از میزان خسارات سیل در بخش آبزی پروری را 400 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این حجم از خسارت در حالی است که هنوز برآورد دقیقی از خسارت سیل به مزارع خوزستان به دست ما نرسیده است.
به گفته معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران؛ خسارات وارده به مزارع ماهیان گرمآبی و سردآبی کاهش تولید و خلاء در بازار آبزیان را به همراه خواهد داشت.
عبدالحی با بیان اینکه میزان تولید آبزیان در سال گذشته ‌490 هزار تن بود، افزود: انتظار می‌رفت در سال 98 شاهد رشد تولید آبزیان در کشور باشیم، اما خسارات ناشی از سیل به بخش ماهیان گرمآبی و سردآبی محاسبات ما را بر هم زده و با توجه به نهایی نشدن گزارش خسارات نمی‌توان آمار قابل اتکایی از تولید سال جاری داد.
وی تاکید کرد: البته ما در تولید میگوی در سال 98 شاهد رشد قابل توجه خواهیم بود به نحوی که برآورد اولیه افزایش تولید از 450 هزارتن به حدود 60 هزارتن را نشان می‌دهد.
معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران همچنین از رشد تولید خاویار پرورشی کشور خبر داد.
عبدالحی میزان تولید گوشت ماهیان خاویاری در سال 97 را 3 هزار تن و میزان خاویار استحصالی را 6 تن عنوان کرد.

منبع: ایلنانظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395