سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 ساعت 09:02
کد خبر: 56149

اطلاعات تکميلي

  • نخستین نشست انجمن خیرین فرهنگ ساز ترافیک در پلیس راهور تهران برگزار شد؛

شروع فعالیت انجمن خیرین فرهنگ‌ ساز ترافیک در پایتخت

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

آناهیتا یاوری

اولین جلسه انجمن انجمن خیرین فرهنگ ساز ترافیک با حضور سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ و جمعی از مدیران شهری و رسانه‌ای، فرهیختگان و خیرین روز یکشنبه مرکز فرماندهی پلیس راهور تهران بزرگ برگزار شد.

سردار مهماندار ضمن خیر مقدم از حضور مدعوین اظهار کرد: روح و روان شهروندان در گرو ترافیک است و ترافیک موضوعی چند بعدی است که کلیه اقشار جامعه با آن سر و کار دارند و این مطلب نشان‌گر این است که در حل مشکلات ترافیکی  سازمان‌های خصوصی و دولتی مختلفی می‌بایست به پلیس کمک نمایند تا در بحث فرهنگ‌سازی ترافیک  و به طبع کاهش سوانح و حوادث ترافیکی بتوانیم سریعتر به آرمان‌های خود برسیم.
سردار مهماندار ادامه داد: این انجمن تنها حاوی نگاه مادی نیست و نگاه‌های معنوی ویژه‌ای هم به دنبال دارد. مشکل ترافیک یک موضوع اجتماعی است و برای بسیاری از اقشار جامعه یک دغدغه اجتماعی است. بسیاری از بخش‌های دولتی و خصوصی و اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند با حمایت‌های مادی، معنوی و حتی کلامی خود در ادای دین به این مسئولیت اجتماعی خود قدمی مثمر به ثمر بردارند. اقشار تاثیرگذار مختلف مثل ورزشکاران، بازیگران، هنرمندان و ... می‌توانند با عضو شدن در این انجمن سهم خود را درارتقای فرهنگ ترافیک ادا نمایند و آینده‌ای درخشان برای آینده این انجمن ترسیم نمایند.
سردار مهماندار در پایان گفت: این انجمن یک سازمان مردم نهاد است (NGO) که خودش می‌بایست خودش را اداره کند و شخصیتی کاملا مردم نهاد و مستقل دارد.
سردار رحیمی در پایان جلسه ضمن قدردانی از احساس مسئولیت مدعوینی که در این جلسه حاضر شدند اظهار کرد: ترافیک موضوعی بسیار جدی است چنانچه با توجه به همه تلاش‌های انجام شده و روند کاهشی تعداد سوانح فوتی و مجروحین بر اثر تصادفات رانندگی هنوز جای کار در این موضوع زیاد است و به همین جهت برای رسیدن به ایده‌ال‌های پلیس برای موضوعات ترافیکی اقشار مختلفی می‌توانند کمک رسان پلیس باشند که ما قصد داریم از این عزیزان در راستای اهدافمان بهره ببریم و تمرکز این انجمن می‌بایست بر بالا بردن فرهنگ ترافیک برای کلیه افراد جامعه اعم از رانندگان، راکبین موتورسیکلت و عابرین پیاده باشد.
سردار رحیمی در پایان ضمن تشکر از سردار مهماندار و کارکنان پلیس راهور فاتب در برپایی این جلسه و تلاش در جهت ارتقا فرهنگ ترافیک، این اقدام را اقدامی نوین در راستای کاهش سوانح ترافیکی بر شمرد و بر مردم نهاد بودن این انجمن و همکاری پلیس با مردم و بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی درپیشبرد اهداف این انجمن تاکید نمود.
حسن خلیل آبادی، عضو شورای شهر تهران نیز در این جلسه ضمن بیان اینکه مسائل فرهنگی را ما باید با کمک مردم حل کنیم، گفت: در شورای شهر تهران یکی از دغدغه های ما این است که تمام مسائل و بحران های شهر را باید با رویکرد فرهنگی حل کنیم. پیشنهاد می‌کنم شکل این انجمن باید مردمی تر شود؛ بسیاری از هنرمندان و اساتید مشتاق هستند در این انجمن ها شرکت کنند، بهتر است از آنها هم دعوت شود.
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395