سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 ساعت 12:08
کد خبر: 56175

اطلاعات تکميلي

  • سردار محمد رضا مقیمی:

کسی که مالیات نمی‌دهد یعنی تجارت ناسالم دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس پلیس امنیت اقتصادی کشور گفت: تعریف ما از بازار اینگونه است؛ افرادی که سالم در بازار کار می‌کنند و تجارت واقعی دارند مالیات خود را پرداخت می‌کنند اما کسی که مالیات نمی‌دهد یعنی تجارت ناسالم دارد.

سردار محمد رضا مقیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی کشور در خصوص وظایف این معاونت گفت: یکی از اولویت‌های ما در پلیس امنیت اقتصادی، بازار ارز و مبارزه با فرار مالیاتی است.
وی ادامه داد: فرار مالیاتی یکی از دغدغه‌های دولت است زیرا سبب کسب درآمد برای دولت و تامین بودجه کشور می‌شود به همین جهت ما تمام سعی و تلاش خود را برای تحقق این هدف به کار می‌بریم.
مقیمی در خصوص چگونگی برخورد با افرادی که از پرداخت مالیات امتناع می‌کنند، گفت: تعریف ما از بازار اینگونه است؛افرادی که سالم در بازار کار می‌کنند و تجارت واقعی دارند مالیات خود را پرداخت می‌کنند اما کسی که مالیات نمی‌دهند یعنی تجارت ناسالم دارند. پرداخت مالیات در هزینه تولید و قیمت فروش تاثیر مستقیم دارد. به همین جهت شخصی که مالیات نمی‌دهد به چند صورت ضربه می‌زند بدین صورت که اول حقوق دولت را نمی‌دهد بعد اینکه رقبای کاری خود را در شرایطی قرار می‌دهد که نابرابر است. به همین جهت سعی و تلاش ما این است که به این فضا ورود پیدا کنیم وافرادی که بعضاً مالیات نمی‌دهند را شناسایی و به دولت معرفی کنیم.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی کشور تاکید کرد: ما خودمان مستقیم مالیات‌بگیر نیستیم اما به متولی که مالیات را محاسبه و اخذ می کند کمک می‌کنیم که بتوانند مالیات را اخذ کنند.
وی درخصوص بازار ارز و فعالیت دلالان در آن گفت:‌ بازار ارز بسیار برای ما پراهمیت است و در صورت نیاز، برای ورود به آن هم برنامه داریم.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395