شنبه, 21 ارديبهشت 1398 ساعت 09:19
کد خبر: 56250

اطلاعات تکميلي

  • وزیر اقتصاد:

85 درصد واردات، کالاهای سرمایه ای و واسطه ای است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین درباره انتقاد برخی مبنی بر این که فعالیت های گمرک مبتنی بر جنگ اقتصادی نیست، گفت: برخی انتقاد می کنند که چرا کالای وارداتی به صورت روان وارد کشور شده و ترخیص ها راحت انجام می شود و برخی از تعلل در ورود انتقاد می کنند.

فرهاد دژپسند در گفت و گو با خانه ملت افزود: واقعیت این است که 85 درصد کالاهای وارداتی به کشور کالاهای سرمایه ای، کالاهای واسطه ای و مواد اولیه است که اگر روان وارد شود به این معناست که در حال تقویت ماشین تولید کشور هستیم.
وی یادآور شد: چنانچه گمرک این اقدامات را انجام دهد یعنی این که در جهت اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و افزایش اشتغال حرکت می کند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: هرچه صادرات غیرنفتی در کشور روان تر انجام شود، اعتبار کشور در حوزه بین الملل افزایش یافته و ارزآوری آن نیز بیشتر می شود.
دژپسند با بیان این که گمرک با شعار دقت، سرعت و سلامت فعالیت می کند، تصریح کرد: در عین حال که گمرک به دنبال این است که کار ترخیص سریعتر انجام شود اما می خواهد منطبق بر قوانین و مقررات و با شفافیت و سلامت نیز فعالیت کند.
وی همچنین درباره درخواست نمایندگان برای متوقف کردن خصوصی سازی تا زمان تعیین تکلیف نهایی، گفت: وزارت امور اقتصادی و دارایی در حال سیاست گذاری درباره فعالیت های آینده خصوصی سازی است.
دژپسند با اشاره به اینکه فعالیت بازار متشکل ارزی از هفته آینده شروع می شود و قیمت واقعی دلار نیز در این بازار مشخص می شود، افزود: فعالیت این بازار تاثیر مثبتی در بازار ارز می گذارد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط