یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398 ساعت 09:29
کد خبر: 56306

اطلاعات تکميلي

  • دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران:

جلوی خام فروشی گوجه فرنگی گرفته شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مرضیه امیری

 عصراقتصاد: صنایع کنسرو از قدیمی‌ترین سندیکاهای ایران و یک تشکل فرا استانی است و حدود 160 کارخانه در این زمینه فعالیت دارند و تمامی برندها عضو آن هستند؛ ایران نخستین‌بار، کنسروسازی را در سال ۱۳۱۶ با تولید کنسرو ماهی در بندرعباس آغاز کرد، ۳۱ سال بعد تولید کنسرو به شکل امروزی در ایران رسمیت یافت، البته در آن سال‌ها فقط دو یا سه برند مشخص در این حوزه فعالیت می‌کردند؛ بنا به گفته دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران برای حمایت از این صنعت باید تسهیلات ویژه ای در اختیار تولید کنندگان قرار بگیرد و از خام فروشی گوجه فرنگی که از مهمترین موارد صنایع کنسرو ایران محسوب می شود به کشورهای دیگر جلوگیری کنند.

سیدمحمد میررضوی، دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران در گفت و گو با «عصر اقتصاد» گفت: صنایع کنسرو ایران یکی از قدیمی ترین سندیکاهای کشور بوده و یک تشکل فرا استانی محسوب می شود و بزرگترین تشکل صنایع غذایی کشور است. تمامی برندهای ملی صنایع کنسرو ایران عضو این سندیکا هستند.
وی افزود: این سندیکا به سلامت افراد جامعه توجه دارد و با سازمان ملی استاندارد و وزارت بهداشت ارتباط مستقیمی دارد. اعضای فعال آن 160 کارخانه دار است به طوری که سبد کالای تولیدات واحدهای تحت پوشش این سندیکا 150 قلم کالا شامل کنسروهای گوشتی مانند تن ماهی و انواع خورشت ها است کنسروهای غیرگوشتی نیز شامل انواع مربا، ترشیجات و رب گوجه فرنگی و ... است.
دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران تصریح کرد: ما از تمامی واحدها آنالیز قیمت را دریافت، بررسی و مقایسه با برندهای دیگر می کنیم سپس براساس ستاد تنظیم بازار بند ج  قیمت ها را اعلام می کنیم؛ این آنالیزها شامل قیمت مواد اولیه، دستمزد، هزینه های سربار مانند برق، آب و گاز، حاشیه سودهای قانونی، کارخانه، پخش و مغازه است همچنین 9 درصد ارزش افزوده باید به دولت پرداخت کنیم.
میررضوی بیان کرد: برخی از مواد اولیه صنایع کنسرو ایران در داخل وجود دارد و برخی نیز از خارج وارد می شود. گوجه فرنگی و رب آن از موارد مهم این صنعت است اما اکنون گوجه فرنگی صادر می شود در حالی که درخواست کردیم جلوی صادرات آن گرفته شود و تنها صادرات رب گوجه را آزاد کنند.

50 درصد مصرف کارخانجات تولید تن ماهی وارداتی است

رضوی در خصوص سهم واردات در تامین ماهی کشور گفت: 50 درصد مصرف کارخانجات تولید تن ماهی وارداتی است که بیشتر آنها از کره جنوبی، تایلند و اسپانیا وارد می‌شود که با تحریم‌های اخیر این کشورها تغییر پیدا کرده و واردکننده از هر جا بتواند وارد می‌کند.
وی افزود: گوجه فرنگی مانند پیاز نیست که صادرات آن خام فروشی شود، می توان تبدیل به رب کرد، وزارت جهادکشاورزی معتقدست آزاد کردن صادرات گوجه فرنگی حمایت از کشاورز است در حالی که نفعی برای آنها ندارد و سود آن به جیب واسطه ها و دلالان می رود. گوجه فرنگی را در جنوب یک هزار و 300 تومان از کشاورز می خرند در حالی که یک دلار در لب مرز به فروش می رسانند.

حذف ارز 4200 تومانی باعث گرانی تن ماهی شده است

دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران درباره گرانی کنسرو تن ماهی گفت: ارز دولتی 4200 تومانی ماهی از شش ماه گذشته قطع شده و از گروه کالایی یک خارج شده است و با ارز نیمایی و آزاد وارد می شود که قیمت هر دلار آن بین 11 تا 12 هزار تومان تمام می شود. همچنین ماهی هوور کیلویی 10 هزار تومان از جامعه صیادان سیستان و بلوچستان خریداری می شد اما اکنون به 22 هزار تومان رسیده است بنابراین قیمت هر تن ماهی برای مصرف کننده بین 15 تا 16 هزار تومان می شود.
رضوی در خصوص علت گران شدن ماهی داخلی گفت: صیادان هنگامی که فهمیدند دیگر ارز دولتی به ماهی داده نمی‌شود و واردکنندگان دیگر اقدام به واردات نمی‌کنند قیمت خود را به صورت پلکانی افزایش دادند
وی افزود: کنسرو تن ماهی را اقشار متوسط و ضعیف جامعه استفاده می کنند اما اکنون قیمت آن دوبرابر شده و کم کم از سبد غذایی آنها حذف می شود. واحدهای تولیدی علاقه مند به افزایش قیمت نیستند چون تولید کاهش می یابد و اشتغالزایی در این صنعت کمتر می شود. از مسئولان تقاضا داریم اگر امکان دارد در حذف ارز 4200 تومانی برای واردات ماهی تجدید نظر کنند.

تسهیلات بانکی ارزان قیمت در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد

میررضوی اظهار کرد: برای فعال بودن صنایع کنسرو ایران  باید تسهیلات بانکی ارزان قیمت در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد، چون صنایع تبدلی تاریخ مصرف دارد اگر در زمان تعیین شده به فروش نرسد باید معدوم شود و این صنایع مزیت نسبی برای تولیدکننده ندارد. برای رونق تولید باید تسهیلات ویژه در نظر بگیرند.
مسئولان برای صدور هر گونه بخش نامه نظرات انجمن ها را جویا شوند
دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران بیان کرد: با توجه به ماده 5 قانون فضای کسب و کار، مسئولان باید قبل از صدور هر گونه بخش نامه و تصویب قانونی آن نظرات انجمن ها را جویا شوند و بعد تصمیم گیری کنند در حالی که چنین اتفاقی تا کنون نیفتاده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395