یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398 ساعت 13:48
کد خبر: 56334

انهدام باند سارقان منزل 30 میلیاردی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری 10سارق منزل و 2 مالخر اموال مسروقه خبر داد و گفت: دزدان به 35 فقره سرقت منزل به ارزش 30 میلیارد ریال با همکاری یکدیگر اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه "خیرالله دولتخواه" در تشریح این خبر، بیان داشت: پرونده ای از کلانتری 139 مرزداران با موضوع سرقت منزل از 3 واحد مسکونی در یک ساختمان به طور همزمان به این پایگاه ارجاع شد که سارقان با تخریب درب ورودی واحد ها و قفل آنها وارد واحد مسکونی شده بودند و تعدادی وجوه نقد و طلا و جواهرات و اشیاء قیمتی را از واحد های مذکور ربوده و گریخته بودند.
این مقام انتظامی در خصوص شناسایی متهمان توضیح داد: پس از ارجاع پرونده به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ و بررسی جوانب مختلف این ماجرا مشخص شد که سرقت ها توسط چندسارق به طور همزمان با همکاری یک خانم انجام شده است.
وی افزود: با ارجاع پرونده های مشابه دیگری به این پایگاه تحقیقات میدانی ادامه و تا اینکه ماموران موفق شدند چهره متهم اصلی پرونده را مورد شناسایی قرار دهند.
سرهنگ دولت خواه با اشاره به اینکه مخفیگاه متهم در اسلام شهر مورد شناسایی قرار گرفت، بیان داشت: با هماهنگی مقام قضائی تیمی برای دستگیری متهم اعزام و پس از مراقبت های ویژه از مخفیگاه وی، ماموران پایگاه پنجم موفق شدند سارق را پس از خروج از مخفیگاهش در حالی که سوار بر خودروی سواری اش بود، دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کنند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه با دستگیری متهم اصلی پرونده سایر همدستان وی نیز در عملیات های جداگانه ای مورد شناسایی و دستگیری قرار گرفتند، گفت: تا کنون 9 هم دست متهم که یکی از آنان یک خانم می باشد دستگیر و تحت بازجوئی اولیه قرار گرفته اند.
سرهنگ دولتخواه اظهار داشت: در بررسی جزئیات پرونده مشخص شد که سارقان پس از سرقت طلاجات ، وجوه نقدی و اشیاء قیمتی را به 2 مالخراموال مسروقه در همان منطقه اسلام مشهر می فروختند که در گام بعدی مالخران اموال مسروقه نیز دستگیر شده اند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه تا کنون متهمان به 35 فقره سرقت با همکاری یکدیگر اعتراف کرده اند، افزود: کارشناسان ارزش ریالی اموال مسروقه را 30 میلیارد ریال برآورد کرد ه اند.
رئیس پایگاه پنجم پلیس پایتخت افزود: 25 تن از مال باختگان مورد شناسایی قرار گرفته اند و متهمان طبق دستور مقام قضائی برای کشف سایر جزئیات پرونده در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت قرار دارند.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395