یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398 ساعت 20:00
کد خبر: 56351

حمایت واشنگتن از القاعده در سوریه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 «تولسی گابارد» نماینده دموکرات کنگره از ایالت هاوایی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکاگفت که دولت کنونی در واشنگتن از القاعده در سوریه با استفاده از دلارهای مالیات دهندگان آمریکایی حمایت می کند.

«گلن گرینولد» روزنامه نگار آمریکایی درصفحه توئیتر خود بخشی از اظهارات گابارد در مصاحبه با تارنمای آمریکایی اینترسپت را منتشر کرد و به نقل از وی نوشت:القاعده 11سپتامبر (2001) به ما حمله کرد و وقتی کشورهایی مانند سوریه و روسیه می گویند به عملیات علیه القاعده در ادلب نیاز هست،دولت کنونی به آنها می گوید(هشدارمی دهد)اگر این کار را انجام دهید ما به شما حمله می کنیم.این اقدام اساسا حفاظت ازپایگاه القاعده در ادلب است.
گابارد پیشتر نیز از سیاست دولت ترامپ در سوریه انتقاد کرده و گفته بود که ترامپ و«مایک پنس» معاون رئیس جمهوری آمریکااز «القاعده و دیگر نیروهای تروریستی در سوریه» حمایت می کنند.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در عین حال ازتهدید آمریکا علیه کشورهایی همچون ایران، روسیه و سوریه درحمله به این تروریست ها انتقاد کرد.
روزنامه نیشن چندی پیش به نقل از گابارد نوشت: این سیاست دولت ترامپ خیانت به مردم آمریکا به ویژه قربانیان حملات یازده سپتامبر و خانواده های آنها و نظامیان آمریکایی است که در جنگ با القاعده کشته شده اند.
ترامپ در دوران رقابت های انتخاباتی سال 2016، «هیلاری کلینتون»رقیب دموکرات خود و وزیر خارجه اسق آمریکا را عامل شکل گیری گروه تروریستی داعش دانسته بود.
وی گفته بود با وجود 15 سال جنگ در خارومیانه که به قیمت تریلیون ها دلار و جان هزاران نفر تمام شد، اوضاع از قبل بدتر شده است و تصریح کرد که مرگ، نابودی، تروریسم و ضعف میرات هیلاری کلینتون است.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395