سه شنبه, 24 ارديبهشت 1398 ساعت 08:30
کد خبر: 56362

سوداگران؛ لشکر رعب ترامپ

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصادشبی که عمروعاص لشکر طبل زن در صفین راه انداخت بر این باور بود که معاویه در مصاف جنگ آوران در برابر علی(ع) توفیقی نخواهد داشت و با گروه طبل زنان لشکر رعب راه انداخت که هیمنه طبل ها میدان جنگ را به لرزه انداخت.

وقتی ابن زیاد وارد کوفه شد، خوف لشکر ده هزار نفری شام حربه ای بود برای ترساندن گروندگان به حضرت مسلم بن عقیل.
این داستان همیشه یکی از حربه های جنگی در تاریخ بشر بوده است؛ یعنی سپاه رعب.
حتی در فتح مکه توسط مسلمین و در خروج مختار هم این حربه کاربرد داشته است. کما اینکه آیه ۶۰سوره مبارکه انفال نیز بدان اشاره دارد. همان آیه ای که امروز بر سینه سپاهیان اسلام زینت بخش است. 
این حربه و روش در دنیای توسعه ارتباطات و رسانه ها کاربرد قوی تر و موثرتری یافته است که به عنوان مثال زنده رفتارهای دو سال اخیر ترامپ که همه دنیا را به تلاطم انداخته است کمتر از ۲۰درصد ابزارهای عملیاتی و قریب به ۸۰درصد ابزار رسانه ای است.
در این میان جنگ اقتصادی ترامپ و اذناب منطقه ای او با ایران اسلامی با قدرت تمام از لشکر رعب بهره برداری همه جانبه دارد. به طوری که بسیاری از مدیران، روشنفکران و اهالی کسب و کار را از درست و منطقی اندیشیدن دور کرده است.
بدیهی است اظهارات و موضع گیری های ترامپ و گروه "ب" نزد ایرانیان وطن پرست با هر گرایش فکری خریداری ندارد اما لشکر رعب گروه "ب" در داخل کشور به شدت تلاش می کند از خوراک تدارک دیده شده توسط خارجی ها در داخل کشور تزلزل ایجاد کنند.
به همین دلیل روز گذشته رئیس کل بانک مرکزی در ارزیابی نوسانات نرخ ارز اعلام کرد که به هیچ وجه در این نوسانات آثاری از تاثیرات پارامترهای اقتصادی نمی بیند.
اما در چند روز اخیر شاهد اثرات مخرب خبر ورود ناو هواپیمابر لینکلن آمریکا به خلیج فارس در بازارهای مالی خود هستیم.
از سال ۱۳۶۰تا کنون به طور مکرر یکی از ناوهای هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس بوده ایم. در حالی که پایگاه نظامی آمریکا در قطر و اینجرلیک ترکیه ظرفیت و قدرت مانور بیشتری نسبت به این ناوهای هواپیمابر دارند اما ساکن بودن این پایگاه ها کاربرد ژورنالیستی ندارد.
در واقع می توان گفت حضور ناو آمریکایی در خلیج فارس اتفاق جدید و خاصی نیست اما تکرار چندین و چند باره ورود این ناو به خلیج فارس و محور قرار دادن آن در تحلیل روابط ایران و آمریکا پایه گذار فعال شدن لشکر رعب داخلی برای ترامپ است.
در واقع بازارهای داخلی مانند ارز و طلا و بورس نه از کنش های آمریکا بلکه از واکنش های لشکر رعب داخلی و ستون پنجم ترامپ در ایران است.
لشکر رعبی که دستمزد خود را از محل نوسانات بازارهای مالی ایران دریافت می کند و یا شعارهای مردم دوستانه و وطن پرستانه غیر شرافتمندانه ترین لطمات را به سفره معاش مردم می زند. 
صادرات چی نماهایی که ۷۵درصد دارایی های صادر شده ملت را بر نمی گردانند، سوداگرانی که به هر بهانه ای اقلام مورد نیاز مردم را گران می کنند، کاسب نماهایی که بازار طلا، خودرو و مسکن را آشفته می کنند، قلمدارانی که به نام خیرخواهی خوف یک ناو آمریکایی را به دل مردم می اندازند، تحلیلگران و سخنرانانی که مسولان و مدیران کشور را نالایق و بی عرضه و دزد نشان می دهند تا یاس را به دل مردم بنشانند.
این رهروان عبدالله بن ابی منافق معروف مدینه، پا جای پای او می گذارند و در حین قزوات نفس فروی می آورند تا چند دیناری به دارایی های فرصت طلبانه و حرام خود بیفزایند.
بدیهی است به صلاح اندیشی و خیرخواهی رهبر انقلاب نباید به دنبال چالش داخلی در برخورد با این خائنین باشیم و در شرایط فعلی به تقویت توان و انسجام ملی کمک کنیم و در این مقطع حماسه گو و تقویت کننده توان و وحدت ملی باشیم اما لشکر خوف گروه "ب" در داخل فراموش نکند که زمان پاسخگویی دور نیست.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395