دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 ساعت 11:03
کد خبر: 56373

اطلاعات تکميلي

  • مجری طرح گندم کشور؛

۱۴ میلیون تن گندم امسال در کشور تولید می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: مجری طرح گندم کشور اعلام کرد: با وجود بروز سیلاب و خسارت های سنگین به اراضی زراعی استان های جنوبی کشور، از ابتدای فصل برداشت تاکنون خرید تضمینی گندم از مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزارتن در هشت استان کشور عبور کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد رشد را نشان می دهد و پیش بینی می شود حدود 14  میلیون تن گندم امسال در کشور تولید شود.

اسماعیل اسفندیارپور از پرداخت به موقع مطالبات گندم کاران پس از ثبت اطلاعات خرید در سامانه خبرداد افزود: این حجم از گندم خریداری شده به ارزش دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده است.
وی اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت تاکنون یک میلیون و ۲۹۰ هزار تن گندم به ارزش دو هزار و ۲۲۵ میلیارد تومان در سامانه خرید ثبت شده که یک هزار و ۷۹۸ میلیارد تومان آن با عاملیت بانک کشاورزی به حساب کشاورزان واریز شده است.
مشاور وزیر جهادکشاورزی افزود: خرید گندم با کیفیت از استان های ایلام، خوزستان، بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب کرمان و هرمزگان در حال انجام است.
وی با بیان اینکه افزایش خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته به دلیل افزایش عملکرد تولید در واحد سطح بوده است گفت: خرید گندم توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی ، شرکت بازرگانی دولتی ایران و مباشرت سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در حال انجام است.
اسفندیارپور افزود: به دلیل بالا بودن کیفیت، هر کیلوگرم گندم معمولی - نان با قیمت ۱۷۲۵ تومان از کشاورزان خریداری می شود.
وی خطاب به کشاورزان توصیه کرد: برای کشت دوم، بقایای کاه و کلش داخل مزارع را آتش نزنند زیرا ماندگاری آنها در مزارع موجب حاصلخیزی خاک می شود.
مجری طرح گندم کشور گفت: خوزستان با خرید یک میلیون تن، بوشهر ۱۱۵ هزارتن، ایلام ۱۰۵ هزارتن ، جنوب کرمان ۷۲ هزارتن و فارس ۵۵ هزارتن رتبه اول تا پنجم را به خود اختصاص داده اند.
وی پیش بینی کرد: امسال تولید گندم ۱۴ میلیون تن باشد که از این میزان نزدیک ۱۲ میلیون تن آن توسط دولت خریداری خواهد شد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395