سه شنبه, 24 ارديبهشت 1398 ساعت 04:00
کد خبر: 56402

صادرات جوجه یک روزه باعث افزایش قیمت ها نمی شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مرضیه امیری

عصراقتصاد: هفته گذشته ممنوعیت صادرات جوجه یک روزه گوشتی برداشته شد و از این پس تولیدکنندگان می توانند تولیدات مازاد خود را صادر کنند، بنا به گفته عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران، سال گذشته کمتر از 50 میلیون قطعه جوجه یک روزه صادرات انجام شد در حالی که با توجه به ظرفیت تولید کشور، می توانستیم  تا 800 میلیون قطعه صادر کنیم، همچنین 50 هزار تن گوشت مرغ در سال 97 صادر شد اما ظرفیت صادرات یک میلیون تن گوشت مرغ وجود داشت. وی معتقدست در هیچ زمانی نباید صادرات ممنوع شود چون دو برابر نیاز داخل ظرفیت تولید جوجه یک روزه داریم به طوری که سالانه می توانیم بیش از 2 میلیارد قطعه جوجه یک روزه تولید کنیم و صادرات جوجه یک روزه باعث افزایش قیمت ها نمی شود.

برومند چهار آیین، عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران درباره رفع ممنوعیت صادرات جوجه یک روزه گوشتی گفت: درخواست تولیدکنندگان رفع ممنوعیت صادرات جوجه یک روزه گوشتی است و منتظر مقدمات آزاد شدن صادرات آن هستند.
وی تاکید کرد: سیاست گذاری و نگاه کلان به این موضوع باید به گونه ای تغییر کند که راه صادرات همه محصولات صنعت به طور مستمر و برای همیشه آزاد و باز باشد. مزیت این نگاه کلان و پیامدهای آن، هم به نفع تولیدکننده و هم به نفع مصرف کننده به عنوان ذینفعان و دولت به عنوان نقش پرداز است.

ظرفیت تولید بیش از 2 میلیارد قطعه جوجه یک روزه داریم

چهارآیین افزود: 2 برابر نیاز داخل ظرفیت تولید جوجه یک روزه داریم به طوری که سالانه می توانیم بیش از 2 میلیارد قطعه جوجه یک روزه تولید کنیم، اکنون یک میلیارد و  200 میلیون تا یک میلیارد 400 میلیون قطعه جوجه یک روزه در سال تولید و وارد سالن ها می شود به طوری که ظرفیت خالی زیادی در این زمینه وجود دارد چون سرمایه گذاری های ثابت توسط تولیدکنندگان انجام شده است و سیاست های انقباضی باعث استهلاک بیهوده و حجم قابل ملاحظه ای از سرمایه گذاری های ثابت در این صنعت می شود به طوری که تمامی مسئولیت آن بر عهده دولت است.

صادرات تخم مرغ و مرغ همیشه باید آزاد باشد

عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران تصریح کرد: صادرات تخم مرغ و مرغ همیشه باید آزاد باشد چون علاوه بر تأمین نیاز داخل، مازاد نیز داریم و می توانیم همیشه حداقل 30 درصد تولیدات خود را صادر و بازارهای هدف خود را گسترش دهیم.
وی بیان کرد: مسئولان باید برای صادرات تدابیر درستی اتخاذ کنند؛ اشتباه راهبردی و دلایل غیرکارشناسی آنها در این زمینه می تواند آسیب های جبران ناپذیری به تولیدکنندگان وارد کند.
چهارآیین ادامه داد: مسئولان معتقدند صادرات باعث افزایش قیمت  محصولات و فراورده های طیور در داخل می شود و به همین دلیل مانع صدور این محصولات می شوند در حالی که ظرفیت تولید داخل کشور دست کم  یک و نیم برابر نیاز داخل است و هیچ گونه کمبود و افزایش قیمتی  به دلیل صادرات مازاد بر نیاز داخل نخواهیم داشت باید بتوانیم از این ظرفیت حداکثر استفاده را بکنیم به این دلیل صادرات نباید ممنوع شود.
رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی استان کرمانشاه تصریح کرد: تولیدکنندگان به دنبال تولید بیشتر هستند اگر بتوانند مازاد تولیدات خود را صادر کنند، از تمام ظرفیت های تولیدی خود حداکثر استفاده را می کنند و این به معنی استمرار و رونق تولید خواهد بود که مطلوب دولت، مصرف کنندگان و تولید کنندگان است.
وی بیان کرد: اکنون قیمت مرغ پایین آمده و اگر صادرات انجام نشود، تولیدکننده ضرر زیادی می بیند. بر اساس اصل 44 قانون اساسی، تمام امور تصدی گری باید تا پایان برنامه چهارم توسعه به بخش خصوصی واگذار  می شد که هنوز در خم کوچه ی اول هستیم؛ بر اساس همین سیاست ها، تولیدکننده باید خودش بتواند درباره امور مربوط به خودش تصمیم بگیرد. براساس بند ب ماده 4 قانون برنامه ششم توسعه دولت حق دخالت در امور فعالان اقتصادی را ندارد، از مسئولان تقاضا داریم برای تولیدکنندگان سنگ اندازی نکند.

صادرات 50 میلیون قطعه جوجه یک روزه در سال گذشته

وی درباره میزان صادرات جوجه یک روزه گفت: سال گذشته کمتر از 50 میلیون قطعه جوجه یک روزه صادرات داشتیم در حالی که با توجه به ظرفیت تولید کشور، می توانستیم  تا 800 میلیون قطعه صادر کنیم، همچنین 50 هزار تن گوشت مرغ در سال 97 صادر شد اما ظرفیت صادرات یک میلیون تن گوشت مرغ وجود داشت. فضایی  که اکنون به وجود آمده است در نتیجه نگاه خالی از تدبیر و غیر کارشناسی دولت به مقوله ی تولید است. متاسفانه غلبه امیال سیاسی دولت مردان بر اقتصاد، جهت گیری های کارگزاران دولتی را بر ضد تولیدکننده  ترسیم و تعیین کرده است.
چهارآیین افزود: طنز تلخ ماجرا اینجاست که دولت همه این تصمیمات را بدون مشارکت تولید کنندگان اتخاذ و اجرا می کند. وزیران جهاد کشاورزی و صمت نه توان ایجاد تعادل در میزان تولید، عرضه و تقاضای محصولات طیور را دارند و نه بر خلاف صراحت مواد قانونی به وظیفه خود در مورد واگذاری این امور به بخش خصوصی عمل می کنند.
عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران افزود: صادرات جوجه یک روزه به کشورهای آسیای میانه، افغانستان، پاکستان و ترکیه انجام می شود.
چهارآیین درباره مشکلات تولیدکنندگان گفت: دسترسی نداشتن به نهاده های مورد نیاز تولید با قیمت مصوب دولتی، و ایجاد تبعیض میان مرغداران گوشتی و زنجیره های تولید بخشی از مشکلات تولیدکنندگان صنعت طیور کشور است.

تولید ماهانه 180 هزار تن گوشت مرغ 

عضو هیات مدیره ی کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران اظهار کرد: 4 هزار مرغدار در هر دوره به تولید مرغ مشغول هستند و ظرفیت هر دوره  320 میلیون قطعه جوجه ریزی است که در ماه بین 230 تا 240 هزار تن مرغ زنده و 180 هزار تن گوشت مرغ تولید می شود.
چهارآیین تصریح کرد: قیمت نهاده ها در بازار آزاد بالا رفته به طوری که سویا کیلویی چهار هزار و پانصد  تومان و ذرت یک هزار و 800 تا 2 هزار تومان به فروش می رسد.

دولت نهاده ها را در زمان مناسب میان مرغداران توزیع کند

وی افزود: دولت نهاده ها را باید در زمان مناسب میان مرغداران توزیع کند اگر  این  مشکل مدیریت نشود پیش بینی می شود نیمه دوم ماه مبارک رمضان عرضه کم و قیمت ها افزایش یابد.
عضو هیات مدیره ی کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران تصریح کرد: زمان تحویل نهاده به مرغدار و طی کردن فرآیند اداری به قدری طولانی است که باعث می شود تا در زمان مناسب به دست آنها نرسد که سبب زبان نامعقول تولید کنندگان می شود

90 درصد نهاده های مورد نیاز تولید. گوشت مرغ، وارداتی است

چهارآیین بیان کرد: 90 درصد نهاده های مورد نیاز تولید گوشت مرغ، وارداتی است. متأسفانه ارزی که به واردات این نهاده ها اختصاص یافته با اینکه  سیاست و تصمیم درستی بوده اما درست اجرا نشده و حتی باعث شده رانتی ایجاد شود که سود آن به جز مصرف کننده و تولیدکننده به جیب دلالان برود. متأسفانه نظارتی توسط نهادهای ناظر بر توزیع نهاده های دامی انجام نمی شود.
هم اکنون قیمت مرغ زنده به طور متوسط در مرغداری 6 هزار و 500 تومان است و به دست مصرف کننده 9500 تا 10 هزار و 500 تومان می رسد. در حالی که قیمت کنجاله ی سویا  با نرخ مصوب دولتی 2 هزار و 700 تومان و ذرت یک هزار و 650 تومان بوده که با کرایه حمل بار قیمت تمام شده برای هر کیلو مرغ به 9 هزار و 200 تومان می رسد؛ این به معنای ضرر 2 هزار 500 تومانی در هر کیلوگرم برای مرغدار است؛ به طوری که صنعت مرغداری روزانه بیش از 10 میلیارد تومان ضرر می کند.

افزایش ۷۹ درصدی تورم تولیدکننده مرغداری های کشور

همچنین مرکز ملی آمار در آمار خود از افزایش ۷۹ درصدی تورم تولیدکننده مرغداری های کشور در زمستان 97 نسبت به زمستان 96 خبر می دهد.
بر اساس این آمار، شاخص کل قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در زمستان پارسال، نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه)، ۷۹.۳۸ درصد افزایش داشته است.
شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور زمستان ١٣٩٧ (١٠٠=١٣٩٠) از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.
گروه مرغ با افزایش ۲۵.۰۳ درصد و گروه تخم مرغ با کاهش ۱۶.۷ درصدی، افزایش ۱۳.۹۶ درصدی شاخص نسبت به فصل قبل را رقم زده‌اند.
همچنین گروه مرغ و تخم مرغ به ترتیب با ۱۱۴.۵۷ و ۱۰.۶۵ درصد افزایش، موج افزایش ٧٩.٣٨ درصدی شاخص نسبت به فصل مشابه سال قبل شده‌اند. درصد تغییر شاخص در چهار فصل منتهی به زمستان ١٣٩٧ نسبت به چهار فصل منتهی به زمستان ١٣٩٦، معادل ۵۰.۲۳ درصد (تورم سالانه) بوده است.

شاخص استانی

بررسی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری‌های صنعتی کشور در زمستان ١٣٩٧ نشان می‌دهد که استان‌های کشور نسبت به فصل قبل با افزایش و کاهش رو به رو بوده و بیشترین میزان افزایش به ترتیب مربوط به استان‌های خراسان شمالی و ایلام با ۴۴.۲۵ و ۴۳.۶۷ درصد است.
همچنین تمام استان‌های کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل در این حوزه افزایش داشته‌اند، به طوری که استان گیلان با ۲۱۱.۴۱ درصد افزایش، بیشترین افزایش قیمت را نسبت به فصل مشابه سال قبل تجربه کرده است.

شاخص گروه‌های اصلی

در زمستان ١٣٩٧ شاخص گروه مرغ به ۶۵۷.۳۷ واحد رسیده که نسبت به فصل قبل ۲۵.۰۳ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۱۴.۵۷ درصد افزایش یافته است.
همه اقلام این گروه شامل پولت، مرغ گوشتی و جوجه یک روزه به ترتیب ۲۴.۶۴، ۳۲.۹۶ و ١٠.٠٨ درصد نسبت به فصل قبل افزایش داشته‌اند.
همچنین پولت و مرغ گوشتی و جوجه یک روزه به ترتیب ۱۰۵.۵۶، ۸۶.۴۸ و ۲۲۷.۸۴ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل افزایش داشته اند.

تخم مرغ

در زمستان ١٣٩٧ شاخص گروه تخم مرغ به ۲۹۹.۲۵ واحد رسیده که نسبت به فصل قبل ۱۶.۰۷ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۰.۶۵ درصد افزایش یافته است.
در این گروه تخم مرغ نطفه‌دار و تخم مرغ خوراکی به ترتیب ١٢.٩٩ و ١٩.٠٣ درصد نسبت به فصل قبل کاهش نشان می‌دهد.
همچنین اقلام مذکور نسب به فصل مشابه سال قبل به ترتیب ١٩.١٣، ٣.١٠ درصد افزایش داشته است.

سایر

در زمستان ١٣٩٧ شاخص کود به ۱۰۸۹.۵۰ واحد رسیده که نسبت به فصل قبل ۱۳.۴۹ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۱.۵۷ درصد افزایش یافته است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395