چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 ساعت 09:26
کد خبر: 56476

دولتی ها پول شرکت های خصوصی را نمی دهند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: مدیرعامل گروه فنی مهندسی کاتر بلک گفت: شرکت های بالادستی دولتی، پول شرکت های خصوصی و پیمان کاران را با تاخیر بسیار زیادی پرداخت می کند و این مساله موجب شده است که کار برای شرکت های پیمانکاری خصوصی بسیار دشوار شود.

محمد جواد بلک در گفت و گو با خبرنگار روزنامه عصر اقتصاد در خصوص فعالیت گروه فنی مهندسی کاتر بلک گفت: بیشتر فعالیت های این شرکت به دلیل نبود سرمایه و متوقف شده است، چرا که شرکت های بالادستی پول شرکت های پیمانکاری را نمی دهند و یا با تاخیر طولانی پرداخت می کنند.
وی در ادامه با اشاره به این که نبود سرمایه مهم ترین مشکل شرکت های خصوص است، گفن: شرکت های بسیاری بودند که به همین علت تعطیل شده اند.
مدیرعامل گروه فنی مهندسی کاتر بلک در خصوص راهکارهایی که باید برای برون رفت از این مشکل انجام داد، اظهار کرد: مهم ترین اقدامی که دولت باید انجام دهد این است که به شرکت های بالادستی دولتی بودجه تخصیص دهد تا این شرکت ها بتوانند پول شرکت های پیمانکاری خصوصی را پرداخت کنند.
وی در پاسخ به این که آیا مشکلات ایجاد شده از تحریم های موجود نشات می گیرد، گفت: این مشکل چند سال است که وجود دارد و متاسفانه بیشتر به دلیل سو مدیریت در بخش های مختلف صورت اتفاق افتاده است.
مدیرعامل گروه فنی مهندسی کاتر بلک ادامه داد: تولید کننده برای هر کاری نیاز به بودجه دارد و شباهتی با سرمایه داران ندارد. به این گونه که فعالیت های یک شرکت تولیدی در هر مرحله از خود به پول نیاز دارد و اگر بودجه نباشد کار پیش نمی رود.
وی همچنین تصریح کرد: پیش تر این گونه بود که ما در مناقصه ها شرکت و می کردیم و یک برگه فکس به دست مان می رسید. این برگه فکس اطلاع می داد که باید تولید انبوه داشته باشیم و پس از تولید، محصولات را به شرکت سفارش دهنده تحویل می دادیم و بعد از نهایتا دو هفته پول خود را می گرفتیم.
محمد جواد بلک در خاتمه اظهار کرد: اما اکنون حدود سه سال است که از یک شرکت طلب داریم و این شرکت پول را پرداخت نمی کند. این در حالی است که اگر این پول را به صورت ارز دریافت نکنیم از سه سال پیش تا کنون ارزش آن به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.
شایان ذکر است در سال 98 که رونق تولید نام دارد، شرکت های تولیدکننده خصوصی بیش از هر زمانی به پشتیبانی های دولت و بخش بالادستی نیاز دارند. این شرکت ها که بعضا تمام سرمایه جانی و مالی خود را برای کار گذاشته اند، اکنون با وضعیت موجود، با دشواری های بسیاری به فعالیت خود ادامه می دهند. این در حالی است که توسعه صنایع کوچک می تواند مانعی باشد اساسی برای تحریم کنندگان.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395