شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 05:00
کد خبر: 56534

اطلاعات تکميلي

  • دبیر کل اتاق بازرگانی ایران و عراق :

امکانات را برای حضور فروشگاه های زنجیره ای در عراق فراهم می کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصاد:  دبیر کل اتاق بازرگانی ایران و عراق با اشاره به اینکه در عراق ویترین خوبی نداریم، گفت: ما به یک ویترین در خارج از کشور نیاز داریم. اگر فروشگاه های زنجیره ای به بازار بیایند کمک خواهیم کرد و امکانات را فراهم کرده ، مجوزها را می گیریم.

فرشید گل زاده کرمانی، عضو هیات مدیره اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای در برنامه بارکد دوشنبه 23 اردیبهشت که موضوع آن نقش فروشگاه های زنجیره ای در اقتصاد و تولید بود، اظهار کرد: یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشور توسعه خرده فروشی مدرن است. اگر تولید بخواهد در کشور رونق پیدا کند ، اگر مردم بخواهند خرید های سالم ، با کیفیت ، ارزان و مطمئنی داشته باشند ، اگر دولت ها بر اساس شبکه توزیع مدرن کار کنند نگران این نباشند که توزیع کالا یا ترکیب کالا در کشور با مخاطراتی روبه رو شود.
وی افزود: در سال گذشته علاوه بر توسعه فروشگاه های زنجیره ای کسب و کارهایی که روی دیجیتال و IT بودند هم اضافه شدند و سهم خوبی از خرده فروشی مدرن گرفتند. این یک استراتژی برای مردم، اقتصاد کشور ، دولت و تولیدکنندگان است و براساس مکانیسم ها و مدیریت های حرفه ای که در این فروشگاه ها اجرا و بر اساس استانداردهای مناسبی که تدوین می شود هزینه تمام شده  کالا از تولید کننده به مصرف کننده کاهش پیدا می کند. تولید می تواند بر اساس یک فروش مطمئن برنامه ریزی کند و حجمی که شرکت ها از تولید کننده ها خرید می کنند، باعث می‌شود برنامه ریزی تولیدی انجام دهند و در فرآیند تولید کاهش هزینه صورت بگیرد. شاخص توسعه خرده فروشی مدرن در کشور حدود 7 تا 8 درصد است که در قیاس با کشورهای غربی حدود 80 تا 85 درصد است. ما یک عدم بهره وری جدی در نظام تولید ، توزیع و فروش در کشور داریم که هیچ راهی برای رفتن به این سمت نداریم. این مسئله مطمئنا موجب توسعه اشتغال ، بهره وری و ارتقا تولید در کشور می شود.
وی ضمن بیان اینکه یکی از چالش ها در این زمینه این است که ممکن است به کسب و کارهای کوچک آسیب برسد، معتقد هستم آنچه که برآیند این توسعه هست به نفع اقتصاد است، گفت: فروشگاه های انفرادی کوچک که توسط یک فرد اداره می شود بدون هیچ استاندارد و تجربه مدیریتی و پشتوانه های لازم از لحاظ مدیریتی ، تبلیغات و برندینگ نمیتواند موفق باشد و عملا بهره وری لازم را ندارد و این عدم بهره وری را از یک سمت به سمت تولید کننده و از سمت دیگر به سمت خریدار سوق می دهد. مجموعه های بزرگ استاندارد پذیرتر و کنترل پذیرتر هستند. امسال سال رونق تولید به درستی نام گرفته چون اساسا چالش بزرگ امسال تولید است.
به گفته گل زاده مسئله اصلی مربوط به شبکه توزیع و فروش است؛ به گونه ای که اگر این شبکه کارا و بهره ور باشد کسب و کار تولید کنندگان رونق پیدا می کند. فروشگاه زنجیره ای می تواند به رونق تولید کمک کند.
وی بیان کرد: این مسئله چالش یا نقاط زیادی برای اقتصاد ، مردم و حتی کسب و کارهای کوچک ندارد. در 5 سال گذشته توسعه بسیار خوبی از لحاظ کیفی و ارتقای سطح استاندارد ها پیدا کردیم که دلیل اصلی آن رقابت بوده است. در حوزه کیفی فاصله زیادی با استانداردهای بین المللی داریم. این صنعت سابقه ای نزدیک به یک قرن در دنیا دارد. از سال 90 این رقابت به آرامی شکل گرفت. در حوزه استاندارد و حوزه دانش این کسب و کار نیاز به کار فراوانی داریم. حضور سرمایه گذاران و شرکت های خارجی میتواند کمک کند و موجب رونق تولید و مدیریت کشور ما شود؛ اما مسئله مهم این است که این صنعت پارامترهای متنوعی دارد.
گل زاده گفت: از حوزه سورسینگ و تامین کالا گرفته تا حمل ، انبارهای مرکزی ، چیدمان ، نحوه عرضه ، تبلیغات و خدمات پس از فروش یک زنجیره بسیار پیچیده دارد. چشم انداز خوبی دارد اما نیازمند دانش کاراست. این دانش یا میتواند از انتقال دانش از طریق شرکت های پیشرو در دنیا انجام شود یا اگر کسی خواست فراهم کند حتما این حوزه ، حوزه انسان محوری است. به عبارتی اگر ده ها پارامتر در موفقیت شرکت ها موثر باشد تنها 4 پارامتر انسان ، نیاز به انسان های با انگیزه و انسان‌های با فکر و یک محیط خوب برای پرورش افراد و چهارم زیر ساخت های شهری است. مانعی در حوزه زیر ساخت های شهری در کشورمان داریم که بستر شهرها برای توسعه این کسب و کار خیلی فراهم نیست و این مسئله باعث شده توسعه فروشگاه ها با یک سختی و یک مانع بزرگ روبه رو شود.
وی ضمن بیان اینکه نسل جوان ما نسلی است که باید به آن ها اعتماد کرد، گفت: فروشگاه های دیجیتال یا الکترونیکی می بینیم که ایده های بسیار خوبی است. تولید کنندگان و جوانان ما پتاسیل و استعداد خوبی دارند که هم یاد بگیرند و هم نوآوری و خلاقیت داشته باشند اما یک مشکل اساسی داریم و آن هم عدم ثبات سیاست هاست. در یک سال گذشته مشکل اصلی تولید کنندگان وزارت صنعت ، معدن و تجارت بوده است. در قانون توسعه ششم آمده سهم فروشگاه های زنجیره ای از 7 درصد به 15 درصد برسد. در همین دولت آیین نامه ای تصویب شد که توسعه فروشگاه زنجیره ای در منطقه ای ممنوع است. این مسئله با هیچ معیار و منطقی سازگار نیست.
هدایت الله خادمی، نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این برنامه گفت: هر کالایی که یک فروشنده قصد فروش آن را داشته باشد ابتدا باید مشتری مدار باشد. مشتری مداری شامل اخلاق ، استاندارد ها ، هزینه ها یا قیمت قابل قبولی است که باید رعایت شود و هم چنین سهولتی است که خریدار میتواند دسترسی به آن کالا داشته باشد. مکان هایی هستند که دارای انواع کالا و موادی هستند که یک خریدار بتواند تمام نیاز خود را تامین کند. برای خریدار تولید نیاز کنیم که یکی از اهداف تولید کننده و فروشنده است. وقتی زنجیره تامین و مشتری مداری وجود دارد یعنی شما باید تولید نیاز هم کنید در جوامعی که میخواهند توسعه پیدا کنند و تولید بیشتری داشته باشند.
وی افزود: زمانی که تولید انبوه داشته باشیم هزینه واحد کاهش پیدا میکند، بنابراین زمانی که تولید انبوه داشته باشید باید مکان هایی هم برای فروش انبوه داشته باشید و وقتی که فروش انبوه داشته باشید باید استاندارد ها را رعایت کنید. واسطه گری این بخش تقریبا از بین میرود به دلیل این که دسترسی مستقیمی با تولید کننده خواهند داشت. مضرات این فروشگاه ها این است که برخی ها می گویند تاسیس این فروشگاه ها هزینه های بالایی دارد. شاید اگر این هزینه ها صرف تولید شود اثر گذاری بیشتری در جامعه داشته باشد. اگر بخواهیم حجم بزرگ فروش را انجام دهیم. در نهایت بر می گردد به تولید انبوه و اطمینانی حاصل می شود بین خریدار و تولید کننده و یک اطمینان هم برای فروشنده است.
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس بیان کرد: متاسفانه وضعیت تولید ، توزیع و بسته بندی در کشور بسیار بد است. وقتی که تولید می کنیم باید تولید باکیفیت باشد به عبارتی تولیدی باشد که از نظر کیفیت و قیمت مزیت اقتصادی داشته باشد. مشکل ما این است که برای فروش کالا باید انسان های بازار یابی باشیم و مارکتینگ را بلد باشیم. در بخش مارکتینگ بسیار ضعیف هستیم. مشتری مداری با ما تناقض دارد. باید کالای با کیفیت تولید کنیم مهم تر از آن مشتری مدار باشیم و بتوانیم بسته بندی خوب داشته باشیم.
در ادامه سید حمید حسینی، دبیر کل اتاق بازرگانی ایران و عراق که مهمان تلفنی این برنامه بود نیز اظهار کرد: در عصر امروز تولید کار بسیار سختی نیست. فروش کالا ، بازار یابی کالا و مشتری پیدا کردن است که دشوار شده است. هر چه ما بتوانیم عرضه کالا خود را چه در سطح داخلی چه سطح خارجی بهبود دهیم قطعا به تولید کشور می تواند کمک کند. اگر ویترین مناسبی بتوانیم برای کالای خود داشته باشیم کمک می کند که تولید کننده بتواند نفع ببرد. در سال 86 چند طرح تحول مطرح شد. طرح تحول در نظام بانکی و طرح نظام توزیع بود. ما میخواهیم نظام توزیع در کشور را به صورت جدی اصلاح کنیم.
وی ادامه داد: موج عظیمی از فروشگاه های زنجیره ای در دوران آقای هاشمی ایجاد شد که نه تنها در تهران بلکه در شهرستان های دیگر هم این موج در حال راه اندازی است. کم کم شبکه های توزیع جایگزین شبکه های توزیع سنتی در کشور شد. شرکت های توزیع هزینه های بالایی دارند. 20 تا 25 درصد هزینه تولید را می خواستند برای توزیع بگیرند. صاحب کالا را مجبور به تبلیغات می کردند. فروشگاه زنجیره ای میتواند به تولید کننده کمک کند تا بتواند کالای خود را عرضه کند. یکی از ابزارهای دولت ها برای کنترل بازار و بازار توزیع کالا فروشگاه های بزرگ است. در حال حاضر فروشگاه های الکترونیکی و مجازی جایگزین می شود. ما انتظار داریم با توجه به تجربه ای که فروشگاه های زنجیره ای در داخل کشور پیدا کردند به این تعداد اکتفا نکنند. ما به یک ویترین در خارج از کشور نیاز داریم. ما در عراق ویترین خوبی نداریم. اگر فروشگاه های زنجیره ای به بازار بیایند کمک خواهیم کرد و امکانات را فراهم کرده ، مجوزها را می گیریم.
به گفته حسینی ویترین مناسبی برای کالاهایمان نداریم که بتواند برای صادرات کشور به فروشگاه های زنجیره ای کمک کند.
 
 
 
 
 
 
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395