شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 15:58
کد خبر: 56586

روسیه اقدام به فروش اوراق قرضه آمریکا و تبدیل آن به ذخایر طلا کرده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به دلیل تنش‌های بین آمریکا و روسیه و اعمال مجازات های دوطرفه، روسیه اقدام به فروش اوراق قرضه آمریکا و تبدیل آن به ذخایر طلا کرده است.

 به نقل از اسپوتنیک، سال گذشته با افزایش تحریم‌های آمریکا علیه روسیه این کشور تصمیم به کاهش سرمایه‌گذاری روی دلار گرفت و همینطور بسیاری از اوراق قرضه‌ای را که از دولت آمریکا داشت را فروخت و به طلا تبدیل کرد.
مطابق گزارش وزارت خزانه‌داری آمریکا، روسیه میزان سرمایه‌گذاری‌های خود بر دلار را از مقدار ۱۴ میلیارد و ۵۰۷ میلیون دلار در فوریه به میزان پنج و هشت دهم درصد کاهش یافت و به مقدار ۱۳ میلیارد و ۷۱۶ میلیون دلار در ماه مارس رسید.
در همین زمان بانک مرکزی روسیه سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت خود را در قالب اوراق بهادار از ۵۲ درصد تا ۴۰ درصد کاهش داد.
کاهش اوراق قرضه آمریکا ازجانب روسیه به دلیل اقدام متقابل روسیه در پی تحریم‌های آمریکا صورت گرفت. مسکو همیشه این تحریم‌ها را غیر قانونی خوانده است و این اقدام‌ها را خارج از چارچوب سازمان تجارت جهانی می‌داند.
روسیه با احتمال اینکه ارزش پول این کشور با افت رو‌به‌رو شود، مقداری زیادی از منابع ارزی خود را به خرید طلا اختصاص داد. در فوریه روسیه با خرید ۴۷ میلیارد دلار طلا و افزودن آن به ذخایر خود در صدد اطمینان دادن به بازار برای عدم کاهش ارزش پولی خود برآمد. همینطور چین نیز با بیشترین مقدار دارایی خود از اوراق قرضه آمریکا در صدد تبدیل آن به طلا است.
منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395