دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 ساعت 13:17
کد خبر: 56684

اطلاعات تکميلي

  • سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا؛

۴۰ درصد سرقت‌های کشور در تهران و البرز به وقوع می پیوندد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

جانشین رییس پلیس کشور گفت: ۴۰ درصد سرقت‌های کشور در استان تهران و البرز به وقوع می پیوندد.

سردار ایوب سلیمانی در جلسه قرارگاه مبارزه با سرقت پلیس تهران بزرگ گفت: آمارهای ما نشان می‌دهد که حدود ۷۰ درصد سرقت‌های کشور در ۱۰ استان رخ می‌دهد که لازم است این آمارها را کاهش دهیم.
وی ادامه داد: همچنین طبق آمارها ۴۰ درصد از کل سرقت‌ها در تهران بزرگ، فرماندهی غرب و شرق تهران و البرز رخ داده است.
جانشین فرمانده ناجا اضافه کرد: برای کاهش این آمار نیازمند نظارت بر سارقان سابقه‌دار، نظارت بر مالخران، تامین تجهیزات روز، مبارزه‌ دیگر دستگاه‌های مسئول و ....هستیم.
وی در ادامه به تشریح روند سرقت در کشور پرداخت و گفت: سرقت در کشور تا پایان سال ۹۶ از یک روند طبیعی برخوردار بود و ما بیشتر در سرقت‌های مهم، سرقت به عنف و سرقت‌های خشن تمرکز داشتیم و درخصوص سرقت‌های خرد نیز افزایشی در کار نبود و به عبارتی سرقت‌ها تحت کنترل بود.

سرقت های کشور

وی ادامه داد: در نیمه اول سال ۹۷ به دلیل مسائل محیطی و شرایط اقتصادی کشور با روند رو به رشد سرقت به خصوص در سرقت‌های خرد روبه‌رو شدیم. به طوری که هر ماه احساس می‌کردیم که این روند با شیب تندی در حال افزایش است.
سلیمانی با بیان اینکه در نیمه دوم سال گذشته قرارگاه جهادی مقابله با سرقت فعال شد، گفت: در همین راستا نیز دستورالعمل‌های علمیاتی لازم تدوین و نشست‌ها و هماهنگی با سازمان‌های مرتبط برگزار شد.
سلیمانی با اشاره به برنامه‌ریزی ناجا برای نیمه دوم اسفند و نیمه اول فروردین اظهار کرد: طرح خاصی برای کاهش جانباختگان ناشی از تصادفات رانندگی و نیز کاهش سرقت تدوین و ابلاغ کردیم که نتایج هردو موفقیت آمیز بود به طوریکه شاهد کاهش ۲۲ درصدی جانباختگان ناشی از تصادفات رانندگی بودیم و طی این مدت توانستیم بیش از ۲۵ درصد شیب سرقت را کاهش دهیم.
به گفته جانشین رییس پلیس کشور اجرای این طرح‌ها با هدف کاهش جانباختگان و کاهش سرقت ادامه خواهد داشت و جلسات اینچنینی مشابه در دیگر شهرها نیز برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395