سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 09:39
کد خبر: 56708

اطلاعات تکميلي

  • نعمت اله ترکی در گفت و گو با «عصر اقتصاد»:

بیش از 500هزار خانه خالی در استان تهران داریم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

لیلا ابوالفتحی

عصراقتصاد: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از شناسایی  450 تا 500 هزار خانه مسکونی خالی از سکنه در استان تهران طبق سرشماری نفوس و مسکن سال 95 خبر داد.

نعمت اله ترکی در پاسخ به سوال خبرنگار«عصر اقتصاد» در مورد ورود سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، در شناسایی و اخذ مالیات از واحدهای مسکونی خالی از سکنه استان تهران گفت: با توجه به نظام درآمد هزینه و متولی بودن سازمان در استان و برای تحقق این امر، ستادی به نام "ستاد تجهیز درآمد استان" تشکیل داده ایم که از دستگاه های مختلف عضو این ستاد هستند. سازمان در حوزه درآمد، به بخش مالیات به عنوان پایه های درآمد توجه دارد و برای کسب درآمد، واحدهای تولیدی، صنعتی، صنفی و گمرک را سازماندهی می کنیم و در بخش مسکن هم در چارچوب قانون به آن می پردازیم .
وی در مورد سطح این برنامه گفت: میزان درآمدی که برای سال 98 برای ما مشخص شده، مبلغ 68 هزارمیلیارد تومان است که باید کسب و به خزانه واریز شود و برای این امر نیاز به پالایش نظام درآمد داریم .

مالیات خانه های خالی صرف تکمیل پروژه های عمرانی می شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: اجرای این طرح در کنار کسب درآمد، به برقراری عدالت پرداخت مالیات کمک می کند و از سوی دیگرعرصه و پایانه مالیاتی را پوشش می دهد، البته باید توجه داشت که کلیه درآمد حاصل، صرف تکمیل پروژه های عمرانی می شود .
ترکی در مورد سازمان متولی شناسایی واحدهای خالی از سکنه توضیح داد: مرکز آمار، متولی این کار است و تمام مجموعه ای که در سال 95 سرشماری نفوس و مسکن را انجام داده اند دوباره فراخوانده شده اند و آموزش های لازم به آن ها داده شده است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395