شنبه, 18 خرداد 1398 ساعت 15:16
کد خبر: 57242

مصرف گُل هفت برابر شیشه توهم زایی دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه گفت: ماده مخدر گُل بیشترین حجم نیکتوتین را دارد و برای همین می‌تواند وابستگی شدید جسمی و فکری ایجاد کند.

سرهنگ علیرضا دلیری، با بیان اینکه هرچیزی که مصرف آن انسان را توهم فرو برده و اعتیادآور باشد جزو مواد مخدر محسوب می‌شود، گفت: در همین راستا "گُل" هم ماده مخدر محسوب می‌شود.
وی افزود: گُل محصول پیوند دو گیاه گراس و ماری جوانا است که بسیار توهم زا و اعتیاد آور است.
دلیری تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته مصرف گُل هفت برابر شیشه توهم زایی دارد و می‌تواند عواقب جبران ناپذیری برای افراد به همراه داشته باشد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه افزود: این ماده مخدر بیشترین حجم نیکتوتین را دارد و برای همین می‌تواند وابستگی شدید جسمی و فکری ایجاد کند.

مصرف گل

وی به خطرات مصرف این ماده مخدر اشاره کرد و افزود: در صورت مصرف طولانی مدت ماده مخدر گُل، عقل افراد ذایل شده و فرد به جنون کشیده می‌شود.
دلیری خاطرنشان کرد: این علاوه بر خطرات توهمی است که به دنبال مصرف این ماده مخدر در فرد ایجاد می‌شود و می‌تواند فرد را به هرکاری در این حالت وادارد.
دلیری با اشاره به ترویج تدریجی این ماده مخدر در میان قشر جوان، گفت: خوشبختانه در استان مصرف کننده چندانی در خصوص ماده مخدر گُل نداریم، اما باید از هم اکنون مراقبت کرد و هشدار‌های لازم را به جوانان داد.
وی با تاکید بر اینکه گُل ماده مخدر محسوب شده و کِشت و حمل آن جرم محسوب می‌شود، گفت: درصورت کشف این ماده مخدر از افراد، برخورد قانونی مشابه سایر مواد مخدر صورت می‌گیرد.

منبع: ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395