شنبه, 18 خرداد 1398 ساعت 18:00
کد خبر: 57249

رمضان، افزایش قیمت مرغ را به تاخیر انداخت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران گفت: افزایش قیمت مرغ برای مصرف‌کننده که قرار بود در جلسه روز دوشنبه‌ هفته گذشته ستاد تنظیم بازار به تصویب برسد به دلیل برخی ملاحظات از جمله ماه رمضان به تاخیر افتاد، اما به زودی نرخ جدید اعمال می‌شود.

برومند چهارآیین  با بیان اینکه تصمیم برای افزایش قیمت مرغ از یک ماه پیش گرفته شده است، اظهار کرد: قرار بر این بود در جلسه روز دوشنبه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار، قیمت جدید مصوب شود، اما این تصمیم تا پایان ماه رمضان به تاخیر افتاد.
وی ادامه داد: موکول شدن افزایش قیمت مرغ به بعد از ماه رمضان به دلیل کاهش فشار اقتصادی بر مردم در این ماه بود، اما با توجه به زیان انباشته مرغداران برای حفظ تولید چاره‌ای جز افزایش قیمت نیست.
به گفته چهارآیین، تعیین تکلیف افزایش قیمت مرغ در هفته پیش رو خواهد بود.
این عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران با تاکید بر اینکه افزایش قیمت از دستور کار ستاد تنظیم بازار خارج نشده است، افزود: قیمت مرغ برای مصرف کننده از 11 هزار و 500 تومان به 12 هزار و 960 تومان افزایش می‌یابد.
چهارآیین افزایش قیمت مصوب خرید هر کیلوگرم مرغ زنده از مرغداران درب مرغداری را نیز از 7 هزار و 200 تومان به 8 هزار و 800 تومان عنوان کرد.
یش‌تر حبیب اسدالله نژاد، نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور، از موافقت وزارت جهادکشاورزی برای افزایش قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده از 11 هزار و 500 تومان به 12 هزار و 900 تومان و طرح آن در جلسه روز دوشنبه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار خبر داده بود.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395